Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема на ТЕС 18 50.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Схема на ТЕС 18 50.3

    Изпадна ми днес един ТЕС 18 модел 50.3
    50 волта 3 Ампера

    На празен ход се регулира по напрежение от 0 до 50 волта без проблем.

    В режим на късо също се регулира от 0 до 3 Ампера.

    Проблема е ,че под товар

    Максимума който може да отдаде е 12 волта на 3 Ампера.

    За да го направи ,трябва напрежението да е 50 волта и тока на 3 Ампера.

    В този режим на късо, напрежението пада на 12 волта и тока става 3 Ампера.

    От прочетеното,ми става ясно че Теса,ако му е зададен примерно 1 ампер , работи така:

    Ток под 1 ампер ,Тес 18 работи като източник на напрежение.

    Ток над 1 ампер ,източник на ток,като напрежението пада.


    Според мен,му сработва защитата.
    Незнам дали съм прав,затова ми трябва схема,или насоки за ремонт.

    Много са ми важни тези 50 волта,често ремонтирам разни устройства със PoE захранвания.Приемам и оферта ако някой продава работещ такъв.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Схема на ТЕС 18 50.3

    Това което направих днес е да измъкна тоя кондензатор,че и пукна със гръм.Закачен е направо на трафа.

    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Схема на ТЕС 18 50.3

      Намерих и един опечен резистор,и тук съм озадачен.

      На платката всеки елемент е надписан, примерно R34 110 ома ,а реално елемента е 130 ома.



      R38 е означен като 110 ома,а е поставен 130 ома

      Опечения резистор също е означен като 110 ома,поставих 132 ома ,такъв намерих в куфара.

      На втората снимка R29 е означен като 56 ома ,а е сложен 47 ома и така масово?
      Последно редактирано от Roninn; 17-03-19, 20:16.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Схема на ТЕС 18 50.3

        Волтметъра е прецакан,но това не е проблем за сега.На първата снимка,зададено напрежение 5 волта,ток 1 ампер .

        Товар ,тънка медна жица.Тока е 1 ампер,шунта съм го байпасирал.Но напрежението е видно?



        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Схема на ТЕС 18 50.3

          ......

          Коментар


          • #6
            От: Схема на ТЕС 18 50.3

            Изрових нещо
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Схема на ТЕС 18 50.3

              Тая гад май не можеше пълния квадрат 50/3 ами беше нещо като 50 волта, 3 ампера ама отдадена мощност макс 50 вата или нещо такова.

              Може и да бъркам и да не е за тоя ТЕС.

              Коментар


              • #8
                От: Схема на ТЕС 18 50.3

                На това поколение тесове:
                - ако няма вътрешен резистор между клемата за ОВ и съответния изход, се свързват накъсо (запояват се) или ако захранването ще се използва с дълги проводници и е необходима компенсация на пада върху тях, се монтира резистор около 100 ома. Пак между двете клеми.
                - монтира се ключ за комутация на изходното напрежение, тъй като при някои модели, при пускане и/или спиране се появява пик на напрежението в изхода, и ако товарът не понася по-височки напрежения, замирисва на скъпо...

                Кондензаторът на снимката е директно за в кофата. Той така си работи като одъртее. Масова болест е при подобни дъртаняни.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  От: Схема на ТЕС 18 50.3

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Тая гад май не можеше пълния квадрат 50/3 ами беше нещо като 50 волта, 3 ампера ама отдадена мощност макс 50 вата или нещо такова.

                  Може и да бъркам и да не е за тоя ТЕС.
                  Ако диаграмата е над Rt работи в напреженов режим тоест Rtv

                  Ако диаграмата падне под Rt работи в токов режим тоест Rtt

                  Тоест според диаграмата,грубо при 3 Ампера което е макс за тоя тес,
                  Напрежението ще е около 1/2 или 25 волта.

                  И пак според диаграмата,при напрежение 50 волта,тока ще е около 1.8 Ампера.

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Схема на ТЕС 18 50.3

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    На това поколение тесове:
                    - ако няма вътрешен резистор между клемата за ОВ и съответния изход, се свързват накъсо (запояват се) или ако захранването ще се използва с дълги проводници и е необходима компенсация на пада върху тях, се монтира резистор около 100 ома. Пак между двете клеми.
                    - монтира се ключ за комутация на изходното напрежение, тъй като при някои модели, при пускане и/или спиране се появява пик на напрежението в изхода, и ако товарът не понася по-височки напрежения, замирисва на скъпо...

                    Кондензаторът на снимката е директно за в кофата. Той така си работи като одъртее. Масова болест е при подобни дъртаняни.
                    Пише че има вграден товар,който го играе транзистор,за да разрежда бързо кондензаторите при регулиране на напрежението надолу.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Схема на ТЕС 18 50.3

                      Имам същия на външен вид, но е 30.2.5. На 30 волта си държи 2.5 ампера без проблем и си се регулира по ток и напрежение. От снимките виждам че шунтовете за обратна връзка ги има и са стегнати както и трябва да е. Аз винаги съм го ползвал само така.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Схема на ТЕС 18 50.3

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ...

                        Според мен,му сработва защитата.
                        Незнам дали съм прав,затова ми трябва схема,или насоки за ремонт.

                        Много са ми важни тези 50 волта,често ремонтирам разни устройства със PoE захранвания.Приемам и оферта ако някой продава работещ такъв.
                        Да ти кажа преди време и на мен ми беше изпаднал един ТЕС.
                        Подкарах го но се уморих да го ремонтирам - при късо съединение редовно дефектираха крайните транзистори.
                        Накрая купих от ибей един кит: ZXY-6005S
                        Гледам и сега се намира в пещерата на алибаба:

                        https://ru.aliexpress.com/item/ZXY-6...782744839.html

                        Аз го захраних го с 3 броя 19.5V/230W импулсни закранвания от HP докинг станция.
                        Почти го докарва до 60V изход, въпреки, че на мен не ми е необходимо точно такова напрежение.
                        Затворих го в кутия, стана прилично и работи безпроблемно от доста време:





                        Схемата и инструкцията на китайчето са тук.
                        Много съм доволен от него за разлика от този соц динозавър ТЕС-а, който го подарих след това на накой тук във форума.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Схема на ТЕС 18 50.3

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Пише че има вграден товар,който го играе транзистор,за да разрежда бързо кондензаторите при регулиране на напрежението надолу.
                          Това няма общо. Проблемът са преходните режими - докато някое напрежение не се е установило в номинална граница при пускане или спадне под нея при спиране.

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          ...От снимките виждам че шунтовете за обратна връзка ги има и са стегнати както и трябва да е. Аз винаги съм го ползвал само така.
                          Веселата част започва когато по невнимание се оставят хлабави. Неслучайно в по-новите модели се монтирали резисторите за които споменах.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          ...Накрая купих от ибей един кит: ZXY-6005S
                          Гледам и сега се намира в пещерата на алибаба...
                          Импулсни пошибалки. Не блестят с нищо освен с някакво по-прилично КПД (може би).
                          Отделно, от известно време като прочета - много хубаво и качествено, за $3, фром чина, и започва да ми се гади...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Схема на ТЕС 18 50.3

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            ...

                            Импулсни пошибалки. Не блестят с нищо освен с някакво по-прилично КПД (може би).
                            Отделно, от известно време като прочета - много хубаво и качествено, за $3, фром чина, и започва да ми се гади...
                            Удобно си се работи с него, маХни тая работа.
                            Има си присет модове, викат се с едно натискане на бутон.
                            КПД-то е по-добро, вече нямам голями скрупули както в началото да го ползвам в CC mode.

                            Не че нямам и линеен в лаб-а но много по-рядко го ползвам откакто събрах чайника.

                            Освен това далеч не е 3 а е по-скоро 30$ само борд-а.
                            Мисля, че преди 2 години го плащах над 40$.
                            И това е само регулатора, без AC/DC преобразователите, без кутия, дреболии и труд.
                            Та не излезе жълти стотинки китаеца но до момента нямам оплаквания от ръкоблудството, доста работа ми е свършил.

                            ТЕС-а например по-често го ремонтирах отколкото да го ползвам...
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Схема на ТЕС 18 50.3

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

                              Веселата част започва когато по невнимание се оставят хлабави. Неслучайно в по-новите модели се монтирали резисторите за които споменах.


                              Помня че преди много години ми се случи и нещо се ошашкаха нещата, но ги стегнах здраво и от тогава не е имало проблем, а съм го ползвал ежедневно.

                              Сега погледнах, моят е ТЕС23.
                              Последно редактирано от disko04; 18-03-19, 17:35.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X