Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема на ТЕС 18 50.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Схема на ТЕС 18 50.3

    Тоя го купих от тук,от форума.Оказа се висока летва ,що време загубих да го подкарам ,не ми се пише.Факт е че работи.Стои в гаража ,тежи ужасно.Но го ползвам за всичко,от зареждане на оловни батерии (имам стотици) до захранване на разни платки,датчици и т.н

    Набутах му и лед индикация,да виждам от далеч какво прави.

    Толкова време обаче нямам сега за тоя Тес.



    Esper,моя опит казва че две импулсни в една верига е предизвестена смърт.Пробвано десетки пъти на много обекти из цялата страна.

    Идеята ти е добра,само за източник бих ползвал траф
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Схема на ТЕС 18 50.3

      Само че неговата верига е последователно свързване, мисля си че има разлика.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #18
        От: Схема на ТЕС 18 50.3

        В една верига работят много импулсни захранвания, и ги оставят непрекъснато включени. А ТЕСа те предава непредвидено и днес нанася на порядък по- големи поразии от времето на създаването си.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Схема на ТЕС 18 50.3

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          В една верига работят много импулсни захранвания, и ги оставят непрекъснато включени. А ТЕСа те предава непредвидено и днес нанася на порядък по- големи поразии от времето на създаването си.
          Мисля че говорим за различни неща
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Схема на ТЕС 18 50.3

            Това имах под ръка - това ползвах.
            Това е и единствената причина да свържа 3 последователно.
            Проверих колко струва хубаво импулсно с подобна мощност и... Няма нужда.
            А тези импулсни са делта брандирани за HP.
            Много, много сериозно направени и без пари!

            Траф казваш...
            Необходима и доста по-голяма кутия, самият траф също струва едни пари.
            И с тези импулсни фъшкии след него...
            За чий да го правя така?

            Не зная от кого е предизвестена тая смърт но тези 2 години, откакто до го ползвам опровергават подобен слух [emoji56]


            Враг усраине

            Коментар


            • #21
              От: Схема на ТЕС 18 50.3

              Не е слух,а над 15 годишен опит.Монтирам между 10 и 50 импулсни месечно.
              Миналия месец гледам са над 100 броя.

              Когато храня разни IP устройства било то по лан кабел или оптика няма проблем ,за оптиката е ясно.Всяко лан устройство на входа го дели чип с намотки.Дали е чисто галванично ,не съм се впускал в подробности

              Ако захраниш устройства с две импулсни с обща маса ,до два три месеца,едното умира,проверено многократно.

              Покрай мен щъкат радиолюбители,гледам често и те ,като искат по високо напрежение,обединяват линейно захранване с траф и импулсно,никога две импулни.Говоря за последователно свързване.

              За паралелно е немислимо.
              Последно редактирано от Roninn; 19-03-19, 06:57.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Схема на ТЕС 18 50.3

                Зависи от режима в който ги ползваш. Ако не принуждаваш някое от тях непрекъснато да се мести между cc и cv ще си работят.

                Ако на изхода им има батерия която трябва да пасе - има място за притеснение.

                Коментар


                • #23
                  От: Схема на ТЕС 18 50.3

                  Не е лошо да се прави разлика между захранващ адаптер и зарядно, въпреки че много често външно изглеждат еднакво - черна пластмасова кутийка с кабели...
                  Ширпотреба импулсни захранвания нямат режим CC. Имат някаква токова защита, но тя е неприложима за такъв режим.
                  Зарядните имат такъв режим. Колко работи, зависи от това в кой гараж в чина е запоено.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Схема на ТЕС 18 50.3

                    Аз по принцип съм предубеден към импулсните захранвания, основно заради шумовете и хармониците, които не се връзват именно с радио ефира.
                    Което при правилно проектирано, предвидено за тази цел импулсно захранване дори не е така но аз пак не ги харесвам.
                    Обаче за лабораторен източник нямам такива скрупули.
                    Това моето ръкоблудсвто по-горе е с 3 импулсни свързани последователно, които докарват към 58V вход на китаеца и самият китаец, кото ги регулира.
                    На мен също не ми допада идеята за 4 импулсни, крайното от които е някакъв див чайник но както казах за сега всичко работи задоволително.

                    ТЕС-а имаше отвратителният навик при дефект за изсипе цялото си напрежение на изхода - мисля, че моят беше 30V.
                    На чист късмет не ми е горил нищо при тази ситуация но никак не е трудно да се случи.
                    Та аз лично не ща да го виждам на живо туй чудо.
                    Спомените от кръжоците едно време ми стигат
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: Схема на ТЕС 18 50.3

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      ...Та аз лично не ща да го виждам на живо туй чудо...
                      Много си толерантен. Аз такъв ТЕС (от това поколение) не искам да виждам и на снимка.

                      Апропо, има немалко лабараторни захранвания които могат да се нарекат двустъпални - импуслно за предварително регулиране, а след него има линеен стабилизатора който регулира изходното напрежение. Целта е да има относително малка разсейвана мощност върху регулиращия елемент.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Схема на ТЕС 18 50.3

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Не е лошо да се прави разлика между захранващ адаптер и зарядно, въпреки че много често външно изглеждат еднакво - черна пластмасова кутийка с кабели...
                        Вече няма особена разлика. Хубавите всичките са cv/cc, евентуално с пълно изключване като го смачкаш под някакво напрежение, това против пожар.

                        А зарядният режим на батериите все едно се формира в устройството, в което са поставени.

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Аз по принцип съм предубеден към импулсните захранвания, основно заради шумовете и хармониците, които не се връзват именно с радио ефира.
                        ...
                        ТЕС-а имаше отвратителният навик при дефект за изсипе цялото си напрежение на изхода - мисля, че моят беше 30V.
                        Ей заради липсата на тоя отвратителен навик много тача импулсните. А на радио ефира отдавна не са му импулсните захранвания кусур.

                        КВ ентусиастите твърдят, че и някои оловни акумулатори шумят. Аз лично се съмнявам ама знае ли човек?

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Апропо, има немалко лабараторни захранвания които могат да се нарекат двустъпални - импуслно за предварително регулиране, а след него има линеен стабилизатора който регулира изходното напрежение. Целта е да има относително малка разсейвана мощност върху регулиращия елемент.
                        Даже и ТЕС имаше такъв.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Схема на ТЕС 18 50.3

                          Никъде не съм споменал че зареждам акумулатори със импулсни захранвания.

                          Казах че зареждам и акумулатори с тес 5060 модел.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X