Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Qadra-Trac II или Selec-Trac

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Qadra-Trac II или Selec-Trac

    Здравейте колеги,
    Продадох си Рокито и ми е необходим друг автомобил. След дълго четене, лутане из форумите. Колебание между марки и модели, дизел или бензин, автоматик или ръчка се спрях на Grand Cherokee WJ.
    И се зароди дилемата дизел или бензин. Фен съм на дизела, но от прочетеното е голяма грешка да се залага на дизела при този модел автомобил. Така че съм се спрял на бензин - 4L, редови.
    И следващият въпрос трансмисия Qadra-Trac II или Selec-Trac коя от двете е по-надеждна но не открих много информация за втората. Поне не и в този форум. Автомобила ще се използва предимно за лов и неголеми преходи.
    Моля за мнения коя от двете трансмисии е по-добре да избера.

  • #2
    От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

    4.0 не е лош двигател, но на тези години ще създава грижи. Главно заради 4 степенния автоматик бих казал недей!

    Коментар


    • #3
      От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

      Първоначално публикуван от dinko_pav Преглед на мнение
      ...И се зароди дилемата дизел или бензин. Фен съм на дизела, но от прочетеното е голяма грешка да се залага на дизела при този модел автомобил. Така че съм се спрял на бензин - 4L, редови.
      И следващият въпрос трансмисия Qadra-Trac II или Selec-Trac коя от двете е по-надеждна но не открих много информация за втората. Поне не и в този форум. Автомобила ще се използва предимно за лов и неголеми преходи.
      Моля за мнения коя от двете трансмисии е по-добре да избера.
      Бензин или дизел, всеки решава за себе си. Макар, че пак зависи за кой мотор става въпрос. Защото, аз в практиката си съм виждал, много повече строшени 4,7 бензин, отколкото 2,7 дизел.
      Шест цилиндровия 4.0 литров двигател е здрав и прост, разработен през 60- те години на миналия век. Трябва да си голям талант, за да го убиеш, но идва една идея слаб за това купе и гори почти колкото осем цилиндровия 4.7 литра.
      Разликата в Qadra-Trac II и Selec-Trac е в раздатките. И за двете има изписано много, точно в този форум. Първата е с NV 247, а втората е с NV 242. При първата имаш три положения на лоста на раздатката- Alltime, N, Low, а при втората имаш пет положения- 2WD, 4H Fulltime, 4H Part, N, 4L Part. Трябва ли да обяснявам, какво означават тези надписи, или ще се справиш от тук нататък. Мисля, че втората раздатка се монтира само на комплектацията с 4.0 литров бензинов двигател на този модел на Джип. Ако, търсиш икономия в разхода на гориво и ще караш доста по заснежени почистени пътища, втората е по удачна.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #4
        От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
        Защото, аз в практиката си съм виждал, много повече строшени 4,7 бензин, отколкото 2,7 дизел.
        Е баш това, точно тук не трябваше да го казваш......сега пак стана яката тема.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
          Защото, аз в практиката си съм виждал, много повече строшени 4,7 бензин, отколкото 2,7 дизел.
          Шест цилиндровия 4.0 литров двигател е здрав и прост, разработен през 60- те години на миналия век. Трябва да си голям талант, за да го убиеш, но идва една идея слаб за това купе и гори почти колкото осем цилиндровия 4.7 литра.
          Аз пък съм виждал повече строшени 4.0 литрови (като визирам разпадащи се бутала) на WJ, и много по малко 4.7

          Коментар


          • #6
            От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

            Като сложим резервната гума в багажника защото отдолу примерно има газова бутилка и хоп, няма багажник! На ЦРД е по-скъп за поддръжка, но поне от към части е добре! За осмака всичко е поръчки чакане. За 4,0 казах вече мотора е ок за спокойна употреба, но ск.кутия го убива.

            Коментар


            • #7
              От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              Разликата в Qadra-Trac II и Selec-Trac е в раздатките. И за двете има изписано много, точно в този форум. Първата е с NV 247, а втората е с NV 242. При първата имаш три положения на лоста на раздатката- Alltime, N, Low, а при втората имаш пет положения- 2WD, 4H Fulltime, 4H Part, N, 4L Part. Трябва ли да обяснявам, какво означават тези надписи, или ще се справиш от тук нататък. Мисля, че втората раздатка се монтира само на комплектацията с 4.0 литров бензинов двигател на този модел на Джип. Ако, търсиш икономия в разхода на гориво и ще караш доста по заснежени почистени пътища, втората е по удачна.
              Да.
              Първата раздатка (NV247) е фактически on-demand 4х4 и колата се движи предимно на задно предаване. В зависимост от състоянието на фрикционите в раздатката прехвърлянето на предния мост при пробуксуване на задния може да отнеме от 1/4 оборот на колелата през 5-6 (което понякога вече става късно) до... никога (има и такива теми "Въй, джипката не включва предния мост!"). Във форума няма данни за успешен ремонт на NV247-раздатка. За 242 има.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

                От досега прочетеното да разбирам, че е по-добре скоростната кутия да бъде Selec-Trac ( 242 ). От което следва, че и двигателят е 4.0 литров тъй като тя се монтира само на такъв. Имайки в предвид, че няма да се ползва за тежък offroad направо да търся такъв.

                Коментар


                • #9
                  От: Qadra-Trac II или Selec-Trac

                  Първоначално публикуван от dinko_pav Преглед на мнение
                  От досега прочетеното да разбирам, че е по-добре скоростната кутия да бъде Selec-Trac ( 242 ). От което следва, че и двигателят е 4.0 литров тъй като тя се монтира само на такъв. Имайки в предвид, че няма да се ползва за тежък offroad направо да търся такъв.
                  От това, което чета, разбирам, че трябва да отидеш на поправителен и да си изясниш въпроса кое е скоростна кутия и кое - раздатка. Иначе да, Selec-Trac е за предпочитане пред Quadra Trac.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X