Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за застраховка Каско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за застраховка Каско

    Здравейте,

    От няколко месеца и аз съм автомобилист (имам книжка отдавна но не съм карал). Следя форума и досега не съм се включвал в него. Сега имам малък въпрос/дилема, ако може да ми дадете един акъл.

    Така се случи, че направих закачания на колата и трябва да ползвам каското. Интересува ме при експертна оценка при щета по каско какви пари като процент от цялата сума (приблизително). Ясно ми е че няма да ми покрият всичко, въпроса ми е колко % от ремонта приблизително трябва да доплащам аз.

    Доколкото прочетох по форумите имало и трети начин (освен доверен сервиз и експертна оценка) при който избран от мен сервиз прави ремонта на автомоблиа, аз плащам по фактурите и после си чакам парите от застрахователя. Може ли да споделите нещо за него? Ако съм си решил да водя колата в определен сервиз дали този варянт е по добър от това да искам експертна оценка и да си доплатя.

  • #2
    От: Впърос за застраховка Каско

    По принцип застрахователя определя начина и вида на обезщетението.Така че,с поред мен трябва първо да се обърнеш към него и след това да расъждаваш.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Впърос за застраховка Каско

      По принцип се чете внимателно договора.

      Коментар


      • #4
        От: Впърос за застраховка Каско

        Дефакто зависи от договора, възраста на колата, застрахователната компания. По принцип, дъртите кошници минават по експертна оценка, дефакто на 23 годишната ми тогава кола предложиха доверен сервиз миналата година.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Впърос за застраховка Каско

          Грубо ме интересува дали на кола на 10 г експертната оценка ще даде 50% от стойността на ремонта

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за застраховка Каско

            Грубо нещата стоят така: пишеш колата, застр. стойност, при кой застраховател е, резултат от огледа при застраховането, снимка на щетата, клаузи за самоучастие от договора ти, офертата на твоя сервиз и много се надяваш някой, който работи в ликвидацията на тази компания да прочете темата да даде приблизителна оценка, която ще варира +- 20%, а срока за плащане -0+1000%.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за застраховка Каско

              Първоначално публикуван от MickeyR Преглед на мнение
              Здравейте,

              От няколко месеца и аз съм автомобилист (имам книжка отдавна но не съм карал). Следя форума и досега не съм се включвал в него. Сега имам малък въпрос/дилема, ако може да ми дадете един акъл.

              Така се случи, че направих закачания на колата и трябва да ползвам каското. Интересува ме при експертна оценка при щета по каско какви пари като процент от цялата сума (приблизително). Ясно ми е че няма да ми покрият всичко, въпроса ми е колко % от ремонта приблизително трябва да доплащам аз.

              Доколкото прочетох по форумите имало и трети начин (освен доверен сервиз и експертна оценка) при който избран от мен сервиз прави ремонта на автомоблиа, аз плащам по фактурите и после си чакам парите от застрахователя. Може ли да споделите нещо за него? Ако съм си решил да водя колата в определен сервиз дали този варянт е по добър от това да искам експертна оценка и да си доплатя.
              Застраховка "Автокаско" не е касичка, в която се слагат едни пари, които после трябва да се приберат! Застрахователят плаща по "експертна оценка", "представени разходни документи" и "в доверен сервиз" (това зависи от застрахователната стойност на автомобила и застрахователната премия). В общият случай може би трябва да се очаква около 60% от предполагаемото обезщетение (това за "експертна оценка"). Е може и малко повече де! ....

              п.п. Абе бях тръгнал да пиша, ама ще пропусна. Работил съм в застрахователна компания точно в "Ликвидация".
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за застраховка Каско

                Тия неща са...до безкрай относителни и зависят от куп моментно действащи фактори. Обезщетението по каско варира....да кажем от 50 до 250%. Знам много случаи, когато за тотално смазан детайл изплащат сума, която едва би покрила боядисването му, докато друг път за поправими неща плащат като за ново, та даже и с горница, стигаща за почерпка на бандата.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за застраховка Каско

                  В общия случай плащат да си оправиш колата и даже малко да остане. Това в нормален сервиз и при нормален застраховател. Ако не го направят следващият път си смени застрахователя. И познати брокери не вършат работа при щета, защото оглед и оценка не ги прави той, а вещо лице на застрахователя и той смята парите. Приятел беше много доволен от компания Х, щото брокера познат, подновява полици навреме, добри цени и...Докато при една щета му платиха в пъти по-малко от реалното, дори за части втора употреба. Беше до там с този застраховател.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X