Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Kuga или VW Tiguan?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Kuga или VW Tiguan?

    Здравейте, приятели, моля да ми помогнете при избора на правилния за мен автомобил, тъй като аз нямам почти никакви впечатления спрямо този клас коли. Идеята ми да се насоча към SUV е хем да го ползвам за градски автомобил в София, хем като ми кефне да дърпам не голяма каравана (до 1 тон) из България. Бюджета ми е малко под 15000 лв.
    Както споменах нямам впечатление и като цяло не робувам на марки, въпреки че от 10 години карам фокус 1 и не мога да бъда по-доволен, затова направих доста задълбочено проучване в нета и сведох избора си до тези 2 автомобила - Форд Куга (2009-2011 влизат в бюджета) дизеловия двигател на 140 или 160 коня и VW Tiguan (2008-2010 влизат в бюджета) пак дизеловия на 140 или 170 коня. И Тойота РАВ4 и BMW X3 бяха в играта, но след като прочетох отзиви за тях, тестовете в Декра и като цяло информацията, която открих в нета, паднаха под чертата. Като цяло ще ги тествам наживо и двата автомобила и съм на мнение, че и двата са добри и ако не намеря обективни причини, кой е по-добрия, ще взема този, в чиято седалка, чисто субективно, задника ми се чувства по-добре. Но все пак търся информация на следните въпроси:
    1. Могат ли и 2та автомобила с посочените двигатели да се справят без да се затормозяват с дърпане на каравана? Иска ми се да я качвам по планини. Не говоря за черни планински пътища, защото самата каравана няма да издържи, но асфалтови с прилична деневилация.
    2. В случай, че уцеля читава кола и не ми се налага да правя нищо по нея освен обслужване и консумативи, колко пари да си приготвя годиншно за подръжка?
    3. Среден разход за София?
    4. Очаквани по сериозни ремонти на Х броя километри типични за модела?
    5. Като цяло коя е с по-евтина подръжка?
    6. За какво да гледам внимателно при избора?

    Ако имате готов отговор за нещо, което съм пропуснал да попитам, ще съм благодарен да го споделите. Обобщено ме интересува има ли обективна причина поради, която да смятам, че една от двете е по-правилния избор, имате ли съвети как да подбера конкретната бройка и коя от двете ще ми излезе по-евтина след първоначалната инвестиция. Не съм любител и на високите скорости, интересува ме автомобила да се държи добре до 150-160 км/ч макс по магистрала.

    Ако смятате, че друга кола в този бюджет може да ми свърши по-добра работа за мойте цели - градска кола, която да може да дърпа още 1 тон с нея от време на време, без да двигателя да се изпържва, моля да споделите! Дори не държа да е SUV, може и по-вдигнат и мощен хечбек. За мен главните критерии са икономичност, евтина продръжка и да ми върши работа.

  • #2
    От: Ford Kuga или VW Tiguan?

    Евтин ВАГ за подръжка от тези години няма


    Всъщност може и да има ама ше е некое Поло СДИ.


    Ако ше ми се циганиш преди покупката си вземи нещо съвсем различно и от други години.


    Само примери от моя ВАГ с 1.6 тди 105к.с.:


    ЕГР - 1800 лв.
    Маховик - 1500 лв.
    Съединител - около 1500 лв.
    Дюзи за бр. 600 лв рециклирани
    Перо за чистачка задна оригинална - 100 лв


    Може и да не съм точен щото не са при мене фактурите

    А ДПФ не съм сменял ама е 3000 лв. а вече на 180000 му е края на живота
    Всичко това се води консуматив да знаеш.
    Колата е като нова вътре и мотора и свети.
    иначе мен ме кефи и е чудесен автомобил ако можеш му удържаш
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Ford Kuga или VW Tiguan?

      Без да се заяждам и да бъда обявен за трол, не знам какви тестове си чел, че да ти останат точно тия два модела. Потърси и източници, които не са в любовни отношения с VW. Без да се смятам за сектант, както съм написал и в друга тема - заложи на японското, дизел и ръчна скоростна кутия. За мен и двата модела, посочени от автора, не минават в графата евтина поддръжка.

      Коментар


      • #4
        От: Ford Kuga или VW Tiguan?

        СУВ на 9 години приблизително,ще е на поне 300-400000 км някъде.Всичко може да даде фира,ремонтите няма как да са евтини при такъв тип автомобил.Потягането след като дадеш 15000 може да излезе и 3000,и 15000 лв.Въпрос на късмет и предварителен избор.По-добре да е без теглич-те са много по-амортизирани,ама трябва да се купува после

        Коментар


        • #5
          От: Ford Kuga или VW Tiguan?

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          СУВ на 9 години приблизително,ще е на поне 300-400000 км някъде....
          Това задължително ли е? Т.е. когато колата мине 9 години става на 300-400000? Щото по сайтовете е пълно с обяви с коли на тея години на под 200000.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #6
            От: Ford Kuga или VW Tiguan?

            Естествено че не е задължително. Моят СУВ е на 11 г. и е на 178 000км. Реални! Не го продавам........още.
            Венцислав Петров
            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
            0889 62 8четири 6четири

            Коментар


            • #7
              От: Ford Kuga или VW Tiguan?

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Това задължително ли е? Т.е. когато колата мине 9 години става на 300-400000? Щото по сайтовете е пълно с обяви с коли на тея години на под 200000.
              Не е задължително,а много вероятно,около 96%.Или са на други пари.А на колко километра са реално,джамбо никога не лъже...Немските баби много харесват мощни дизелови сувчета,идеални са за каране до черквата,и до супера

              Коментар


              • #8
                От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                Абе ясно е, че с тукашните добитъци съм се извратил малко, ама Форд Куга, 1 тон каравана, планини... Нещо не ми се връзва, ама ще следя темата.

                Голям дърт бензин- планини и каравани, ама харченето...
                Малка въшка- харчи малко, ама планини и каравани...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                  Ако решиш за Куга в града ни се продава Куга на реални под 50 000 км обаче е 2008 година 2000 куб см. дизел пежо мотор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                    Кугата е може би най-здравото нещо в категорията си!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                      Куга става леко нестабилен на магистрални скорости с каравана отзад. Спирачките им също не са особено читави за теглене - по голямо нанадолнище с каравана ще се изпотиш. Не че не става, но изисква повишено внимание, по-ниска скорост и да се нацелят правилните гуми. Тигуан е леко по-добър.
                      Между другото, разходът на гориво при теглене се вдига доста.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                        Колко е дълга караваната и колко честно ще я дърпаш? От колко време имаш каравана и опит?

                        Моето мнение е следното - голям атмосферен бензин със здрав автомат. 150+ коня. 200 най-добре.

                        ПС градски автомобил и дърпане на караване не стават с един автомобил. Едното трябва да е компромис.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                          Куга 2.5 бензин е точно 200!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Куга 2.5 бензин е точно 200!
                            Но едва ли ще намери в тоя бюджет. Иначе е ОК, става и на газ(че Фолксвагена и доста други от тия години са с директно впръскване и не стават).

                            Иначе има и доста други возила в тоя клас, че даже и някои са с общи мотори и някои части.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Кугата е може би най-здравото нещо в категорията си!
                              След сх-5
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X