Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Kuga или VW Tiguan?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ford Kuga или VW Tiguan?

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    най-дразнещото в климатроника е, че като достигне градусите /когато топли/ не спира, ами почва да духа студено
    Трябва да има "auto" режим - тогава променя и силата на духане според градусите.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Ford Kuga или VW Tiguan?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Трябва да има "auto" режим - тогава променя и силата на духане според градусите.
      има, но никога не го ползвам защото пуска вентилатора на мах и духа не откъдето аз искам, а откъдето си реши
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #33
        От: Ford Kuga или VW Tiguan?

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        има, но никога не го ползвам защото пуска вентилатора на мах и духа не откъдето аз искам, а откъдето си реши
        Е, това е до достигане на зададената му температура. После мирясва (ако имаш нерви да издържиш дотогава и да не смениш режима ). Аз обикновено НЕ издържам. Като дете на ТЗВ изключвам всички auto-шукаритети и при фарове, чистачки и т.н. Но явно се свиква. Едно време хората се възмущаваха що на "западните коли" го нема малкото триъгълно прозорче отпред и колко удобно било то, още има хора които твърдят, че ръчно сваляните прозорци са по-добре от електрическите, а спорът ръчни скорости срещу автоматик си е още актуален.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Ford Kuga или VW Tiguan?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          ...... Едно време хората се възмущаваха що на "западните коли" го нема малкото триъгълно прозорче отпред и колко удобно било то, .....
          Що бре Голф 2 примерно си имаше малко прозорче
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_20.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5812368
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Ford Kuga или VW Tiguan?

            Ръчните прозорци са по добре от електрическите. И от към вероятност нещо да се преебе, и от към безопасност за малките на задната седалка /да бе, знам за копчето “деца” ама и за него трябва да мисля/.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              От: Ford Kuga или VW Tiguan?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Що бре Голф 2 примерно си имаше малко прозорче
              Не се отваря. А ония колко гот смучеха цигарения дим, без да духат на задните пътници, че и обдухваха предното стъкло безплатно без да харчат ток.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                През живота си съм сменил бая коли . Чувствам се прее...ан с една , единствена . Форд . Сигурно , щото на него пишеше Мазда ,иначе не бих се подвел . СХ-7 като споменатата . Няма такова разпадащо се недуразумение . Туй нещо роди тотално до към 150к км . Не съм и подозирал , че колите имат толкова съставни чаркове
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #38
                  От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                  Здравейте имам нужда от Вашата помощ, отново! Харесал съм един Форд Куга 2 (2013 г.). Проблемът е, че е автоматик, а до колкото разбрах от вашите мнения powershift системата е единственото, което често се скапва по автомобила. Въпросът ми, на който не мога да намеря отговор в нета, е powershift системата не свършва ли с Куга 1? Куга 2 автомат разумен избор ли е?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                    Автомат е най-добре за теглене, но задължително "класически" с хидротрансформатор... роботизирани кутии и вариатори е желателно да се избягват! Съвременните ръчни кутии с демпферен маховик също страдат много от тежки ремаркета. Да не говорим за неудобството при шофиране по стръмни и черни пътища, еле пък на градско...
                    1000кг каравана не е предизвикателство за съвременен ДИЗЕЛОВ автомобил откъм "вървене" - имал съм 1.9ТДИ, сега 2.0ТДИ - катерят баирите с 90-100кмч на 5-6 предавка... Говоря за сериозни баири! Имал съм Санта Фе 2.7 V6 188кс на същия баир със същата темпо иска 4-та даже 3-та скорост! Бензинов двигател трябва да е поне двойна кубатура на турбодизела, за да тегли колкото него... Разликата в разхода е без коментар... Единствения плюс е, че има някаква сила още от 800-900 оборота, докато турбодизела "иска" минимум 1300-1400... Но това преимущество съм го усетил само на черен път с едри камъни и "пълзяща" скорост /за да не строша лодката/ - на асфалтиран път от 15-20кмч дизелът върви като ненормален...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X