Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Kuga или VW Tiguan?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Благодаря ви на всички за отговорите, хубава и полезна за мен тема се получи. Общо взето се средоточихте да ми обясните, че няма да мина тънко, което си го знам, но явно не зададох правилно един от въпросите. Идеята ми беше, кои от двата автомобила е по малко скъп за подържане, но явно си зависи какво ще уцеля. И тук гледам положителни мнения и за кугата и за тигуана, така че явно и двата са добър избор.
    Нямам карава, нямам и опит. Никога не съм карал нещо по-голямо от мондео. Въпросът е, че имам къде да я държа в София, фен съм на къмпинга и имам желание да си купя края на тази година, началното на другата (но първо колата, трябва ми преди август). Ще взема нещо евтино и малко под 750 кила, да мога да го дърпам с категория Б. Една година пробен период, ако се зарибя ще мисля за нещо по-голямо и готино, ако пък не продавам я и забравям, но автомобила си остава (не обичам да ги сменям). Така, че ако трябва да се прави компромис с нещо, това е възможностите за дърпане. Но при всички положения ще ходи по планини и леки черни пътища, но и фокуса се справя с тях, такаче това не мисля, че ще затрудни вдно сув.
    Моля за съвети за какво да гледам при изборя.

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    След сх-5
    Много ме кефи, но ми е значително над бюджета.
    Последно редактирано от CarTest™; 20-03-19, 09:00.

    Коментар


    • #17
      От: Ford Kuga или VW Tiguan?

      Първоначално публикуван от MERLINss Преглед на мнение
      Благодаря ви на всички за отговорите, хубава и полезна за мен тема се получи. Общо взето се средоточихте да ми обясните, че няма да мина тънко, което си го знам, но явно не зададох правилно един от въпросите. Идеята ми беше, кои от двата автомобила е по малко скъп за подържане, но явно си зависи какво ще уцеля. И тук гледам положителни мнения и за кугата и за тигуана, така че явно и двата са добър избор.
      Нямам карава, нямам и опит. Никога не съм карал нещо по-голямо от мондео. Въпросът е, че имам къде да я държа в София, фен съм на къмпинга и имам желание да си купя края на тази година, началното на другата (но първо колата, трябва ми преди август). Ще взема нещо евтино и малко под 750 кила, да мога да го дърпам с категория Б. Една година пробен период, ако се зарибя ще мисля за нещо по-голямо и готино, ако пък не продавам я и забравям, но автомобила си остава (не обичам да ги сменям). Така, че ако трябва да се прави компромис с нещо, това е възможностите за дърпане. Но при всички положения ще ходи по планини и леки черни пътища, но и фокуса се справя с тях, такаче това не мисля, че ще затрудни вдно сув.
      Моля за съвети за какво да гледам при изборя.



      Много ме кефи, но ми е значително над бюджета.
      Ти марките и моделите си си ги избрал, но само за размисъл: Honda CR-V III 2.2 i-CTDi, дизел, 140 к.с. или Mazda CX-7, бензин (газифициране), 2,3, 260 к.с.
      И двете от годините, които искаш (2008-2010 г.) и двете от тея години влизат в бюджета.
      Последно редактирано от Dagobar; 20-03-19, 10:05.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #18
        От: Ford Kuga или VW Tiguan?

        Ще дам и аз мнението си, не за колата, а за дърпането.
        Аз тегля каравана 1 100 кила празна и около 1 300-400 пълна с тойота авенсис комби 1.8 бензин 147 к.с. Въртящ момент 190 н.м. Нищо особено демек. И се случва. Качвал съм и доста стабилни баири, верно на първа и с 4-5000 оборота.
        Така, че 800 кила каравана ще я дърпаш с какъвто и да е дизел.
        Прави си сметка, че на посочените СУВ-вове багажника може да е по-малък от на фокуса, а на задната седалка да е по-тясно.
        Ние като тръгнем, сме четири човека в колата, багажника е пълен така, че да обезсмисля огледалото в купето и караваната е доволно натоварена.
        Надявам се да съм бил полезен.
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #19
          От: Ford Kuga или VW Tiguan?

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          След сх-5
          Не съм много убеден, симбиозата между двете марки е голяма! Много еднакви агрегати има в тези двете специално!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #20
            От: Ford Kuga или VW Tiguan?

            ай ся глезотии, да си спомним поляците по нашето черноморие

            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Ford Kuga или VW Tiguan?

              Поляците вярно идваха по тоя начин, ама ...По Черноморието, ясно, обаче човека говори за планини. Други пък говорят за 5000 оборота. Колко време ще издаяни една моторетка на тия режими...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                И гедерейците

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                  Дадох пример с бензинов мотор, човека търси дизел.
                  Всеки дизел ще му свърши работа. Приятел дърпа подобна каравана с Тойота Превия D4D 116 к.с., която е два тона. За две години навъртя 10 000 километра по планини и морета с каравана 850 кг. и не се е оплаквал от липса на мощност.
                  А тия 5000 оборота които споменавам се поддържат минути, не часове. Нищо няма да й стане на "моторетката"
                  Прави са колегите за поляците и гедерейците с караваните.
                  Пак казвам, който и да е дизел с мощност над 120 коня ще свърши работа.
                  Нямам наблюдения върху посочените коли, освен, че багажника на Тигуаина е колкото на Ярис
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                    Вече съм в процес на избор на конкретна бройка, като след оглед на живо Тигуана отпадна, но върнах в играта БМВ Х3 и Рав4. Кугата ми е фаворит, но за съжаление избора е ограничен.
                    Докато си рових попаднах на Mitsubishi Outlander 2.2 4WD. Чух се с човека, твърди че колата е изправна. Дайте мнение по-въпроса, защото като цяло аз идея си нямам какво да гледам. Една диагностика в сервиз достатъчна ли е?
                    Последно редактирано от CarTest™; 11-04-19, 08:28.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                      Първоначално публикуван от MERLINss Преглед на мнение
                      Вече съм в процес на избор на конкретна бройка, като след оглед на живо Тигуана отпадна, но върнах в играта БМВ Х3 и Рав4. Кугата ми е фаворит, но за съжаление избора е ограничен.
                      Докато си рових попаднах на Mitsubishi Outlander 2.2 4WD. Чух се с човека, твърди че колата е изправна. Дайте мнение по-въпроса, защото като цяло аз идея си нямам какво да гледам. Една диагностика в сервиз достатъчна ли е?
                      За Мицибушитата да споделя моя опит с климатроника им.
                      Навън 35 Ц, слагаш на 20 Ц вътре и духа арктически студен въздух, докато стане 20 Ц вътре, после спира.
                      Навън 35 Ц, слагаш на 27 Ц вътре и духа арктически студен въздух, докато стане 27 Ц вътре, после спира.

                      При всички останали марки, в момента, в който вдигнеш градусите за вътре и смесва изкарвания през жалузите въздух с топъл и студен.

                      При 3-те диаманта няма такъв филм. Като си слагах ръката на изкарвания въздух ставите ме заболяваха. За дете да возиш, може да е голям проблем(като при мен).

                      Един колега тества и последния модел Аутлендър и пак е така...
                      За някой може и да не е проблем, но за мен е и затова споделям

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                        Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
                        За Мицибушитата да споделя моя опит с климатроника им.
                        Навън 35 Ц, слагаш на 20 Ц вътре и духа арктически студен въздух, докато стане 20 Ц вътре, после спира.
                        Навън 35 Ц, слагаш на 27 Ц вътре и духа арктически студен въздух, докато стане 27 Ц вътре, после спира.

                        При всички останали марки, в момента, в който вдигнеш градусите за вътре и смесва изкарвания през жалузите въздух с топъл и студен.

                        При 3-те диаманта няма такъв филм. Като си слагах ръката на изкарвания въздух ставите ме заболяваха. За дете да возиш, може да е голям проблем(като при мен).

                        Един колега тества и последния модел Аутлендър и пак е така...
                        За някой може и да не е проблем, но за мен е и затова споделям
                        Как очакваш да бъде? Да духа 27 градуса от дупките? Врътките на климатроника са за задаване на температура в купето, а датчикът за тази температура обикновено е някъде доста далече от "духалките". При обикновения климатик с врътките задаваш смесване на топъл и студен въздух, при "климатроника" или както там има различни наименования, задаваш температура в салона на колата. Няма да намериш "климатроник" работещ по друг начин.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                          И при "климатроника" се смесват охладен и външен въздух. Само че смесването не го задаваш ти с врътките, а "компютърът" с моторчета и клапи въз основа на желаната температура и показанията от датчикът за температурата в купето. И компресорът работи през цялото време. Ако си го включил де....И колегата е прав- при нормална работа, когато бъде достигната исканата температура, от "духалките" излиза хладен въздух колкото да я подържа, но определено не те заболяват ставите. Такъв "болезнен" въздух излиза до достигането и.
                          Ама смятам, че то си е ясно......
                          Венцислав Петров
                          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                          0889 62 8четири 6четири

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Как очакваш да бъде? Да духа 27 градуса от дупките? Врътките на климатроника са за задаване на температура в купето, а датчикът за тази температура обикновено е някъде доста далече от "духалките". При обикновения климатик с врътките задаваш смесване на топъл и студен въздух, при "климатроника" или както там има различни наименования, задаваш температура в салона на колата. Няма да намериш "климатроник" работещ по друг начин.
                            Да ти кажа само при мицубиши работи така. При Рено, Хонда, Кия, Ситроен като вдигнеш градусите меша топъл и студен въздух. Като зададеш 16 Ц ти вкарва леден въздух, но ако сложиш 23-25Ц вкарва доста по-топъл въздух(не е 23-25Ц, но не е и 5Ц).
                            Единствено при Мицито е побитова тази операция. Духа и като стигне температурата спира...
                            Проблемът се вижда като стане горещо времето, а аз моята кола я поръчах октомври(тогава беше и тест драв) и дойде януари и лятото съответно изненада...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                              Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
                              Да ти кажа само при мицубиши работи така. При Рено, Хонда, Кия, Ситроен като вдигнеш градусите меша топъл и студен въздух. Като зададеш 16 Ц ти вкарва леден въздух, но ако сложиш 23-25Ц вкарва доста по-топъл въздух(не е 23-25Ц, но не е и 5Ц).
                              Значи при Рено, Хонда, Кия и Ситроен е било "менте климатроник" - просто врътките на КЛИМАТИКА са били с отбелязани градуси на тях, вместо с едно-към-гьотере сини / червени линии.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ford Kuga или VW Tiguan?

                                най-дразнещото в климатроника е, че като достигне градусите /когато топли/ не спира, ами почва да духа студено
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X