Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander 1 кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander 1 кардан

    Здравейте, колеги. От известно време търся малък джип за моя баща и в крайна сметка попаднах на един доста запазен интериорно и екстериорно Фрийлендър, първо поколение, дизел 2.0 ди. Разбира се, има една уловка- със свален кардан е. Това разбира се означава, че към момента джипчето е само с предно предаване. Въпросът ми е, проблем ли е да се придвижва така автомобилът? Следва да подчертая, че 4х4 системата изобщо няма да е нужна и да се ползва. Харесах този автомобил, тъй като е малко по висок и баща ми, който е човек на възраст, по- лесно ще се качва в него, отколкото в лек автомобил. Покарах Фрийлендъра така и не се чуваха паразитни шумове, тракане и др. подобни.

  • #2
    От: Freelander 1 кардан

    Не е забранено да се четат предишни теми по въпроса.

    Иначе - ако навреме са свалили кардана, може да няма поражения и да може да се кара така.

    Коментар


    • #3
      От: Freelander 1 кардан

      Благодаря за отговора, колега. Поизчетох темите, които са се дискутирали преди, но там повечето колеги мислеха вариант, при който да отремонтират 4х4 системата. При мен такава няма да е необходима, автомобилът се купува заради просвета. Именно и затова питам дали в дългосрочен план може да възникнат проблеми.

      Коментар


      • #4
        От: Freelander 1 кардан

        Ясна ти е причината, да е свален кардана.

        Дали може да се кара така... ами, промяната спрямо фабричната комплектация е налична.

        При всички случаи нещата са на ръба на закона и при възникнало произшествие задочно виновен ще си ти.

        Виж, доколко е възможно да бъдеш легализиран, не знам.

        От друга страна, повечето „тунинговани“ Off Road „бангии“ са извън закона, обективно погледнато.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Freelander 1 кардан

          Може да се кара само на предно, не е вредно.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Freelander 1 кардан

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Може да се кара само на предно, не е вредно.

            Ъъъъъ, 'Но е вредно )))))))

            шегичка. как да е, простете, ни съ сдържах
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              От: Freelander 1 кардан

              Мерси, колеги. В общи линии това ме интересуваше дали е увреждащо за автомобила като се управлява със свален кардан. След като няма проблем, то отпадат и тревогите ми, свързани с тази липса на кардан. Както казах и по- горе, в случая 4х4 задвижването е без значение за мен. Иначе в процеса ми на търсене, над 80% от екземплярите бяха със свален кардан ( под предлог, че така харчи по- малко). Поне последният Фрийлендър, който гледах беше със запазен интериор, което всъщност е и обстоятелството, което ме мотивира да обмислям покупката.

              Коментар


              • #8
                От: Freelander 1 кардан

                Ся едно мнение от бивш собственик на Фрилендър.
                Ако не ти трябва 4х4 това е твоя автомобил. Даже в англия продават "капаче" за раздатката при отстраняване на кардана. Колата става доста по пъргава разхода пада с поне 10%.
                По ходова част за 4+години по язовирите съм сменил два пъти предни биалети. И скъпи и евтини карат по около 2 години. /евтини 18 лв. Скъпи 46 лв.
                Ако не си гъзорък. Се сменят на място за 2 бири време без да се юркаш.
                Климатика е малко слаб. И "геврека" е доста директен. Ако сменяш маслото на СК задължително да е GL-4. Зимата не отваряй задните джамове. А люка изобщо.
                Успех.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • #9
                  От: Freelander 1 кардан

                  Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                  Ся едно мнение от бивш собственик на Фрилендър.
                  Ако не ти трябва 4х4 това е твоя автомобил. Даже в англия продават "капаче" за раздатката при отстраняване на кардана. Колата става доста по пъргава разхода пада с поне 10%.
                  По ходова част за 4+години по язовирите съм сменил два пъти предни биалети. И скъпи и евтини карат по около 2 години. /евтини 18 лв. Скъпи 46 лв.
                  Ако не си гъзорък. Се сменят на място за 2 бири време без да се юркаш.
                  Климатика е малко слаб. И "геврека" е доста директен. Ако сменяш маслото на СК задължително да е GL-4. Зимата не отваряй задните джамове. А люка изобщо.
                  Успех.
                  Звучи обнадеждаващо, колега. Така или иначе съм решил да прегледам въпросния Фрийлендър в сервиз и ако няма неприятни изненади да го взема. В общи линии автомобилът ще се ползва за пътуване из града и преимуществено по асфалт. Няма да се сблъска с неравен терен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Freelander 1 кардан

                    Няма проблем да се кара само на предно. Обаче си искай кардана и муфата, рециклира се успешно.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Freelander 1 кардан

                      Не знам как е при фрийлендър ама някои коли като им махнеш задното придобиват Отвратително пътно поведение. Сещам се за Нива примерно, която по форма и предназначение прилича на Фрийлендъра.

                      Но пък при Фрийлендър може да не е толкова гадно - или да е въпрос на свикване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Freelander 1 кардан

                        Той и с муфата си е все едно само на предно, поне от гледна точка на пътно поведение.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Freelander 1 кардан

                          Муфата никога не е напълно отцепена.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Freelander 1 кардан

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Муфата никога не е напълно отцепена.
                            Пренебрежимо е за пътното поведение в случая.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Freelander 1 кардан

                              На фрий - може.

                              Любимият ми Еспас без кардан е жалка картинка, по завоите из Дефилето прави каквото си иска. Хем го има и само с предно и даже са много повече от тия с Quadra. Сигурно ги карат някак.

                              ---

                              Нива само на предно недозавивиа страховито ама тя и като е изправна си има свои радикални възгледи по много въпроси.

                              Трябва да пробвам УАЗ на предно - сигурно също е цирк.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X