Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 1-ва ген. и RAV4 2-ра ген.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV4 1-ва ген. и RAV4 2-ра ген.

    Колеги,има ли разлика във 4х4 на двете версии или всичко е еднакво.
    Втора генерация има ли блокаж както първата .
    Има ли модел със ЛСД заден диференциал.

  • #2
    От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

    Аз ли съм тъп или въпроса е много интелигентен?
    Може и аз да съм тъп. Най- вероятно.
    И по тая причина моля отбора на знаещите да разтълкува поста до средно ниво на информационна зависимост.
    Баси много тъпо прозвуча нали... съжалявам

    Коментар


    • #3
      От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      Аз ли съм тъп или въпроса е много интелигентен?
      Може и аз да съм тъп. Най- вероятно.
      И по тая причина моля отбора на знаещите да разтълкува поста до средно ниво на информационна зависимост.
      Баси много тъпо прозвуча нали... съжалявам
      Не си тъп, спокойно... Досещам се какво пита колегата, въпреки неграмотното писане. По темата:
      XA10 с ръчни скорости – постоянно 50/50 през симетричен междуосев диференциал. 100% блокаж на този диференциал, който се включва с бутон. Има опция за торсен отзад, но не знам дали важи за Европа.

      ХА10 с автоматични скорости - постоянно 50/50 през симетричен междуосев диференциал. Променлив блокаж на този диференциал, посредством многодисков съединител, който се управлява от електронния блок на скоростната кутия и шофьора няма участие.

      ХА20 с ръчни и автоматични скорости - постоянно 50/50 през симетричен междуосев диференциал. Променлив блокаж на този дифиренциал, посредством виско-муфа, макар, че „блокаж” е малко неточно казано, по-скоро диференциал с повишено триене. Има опция за торсен отзад, но не знам дали важи за Европа.

      Дано да е достатъчно ясно!

      Коментар


      • #4
        От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

        За Рав 4-ка ли иде дума или?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

          Ми аз за RAV4 писах, пък дано да съм бил прав. Щото за тойота „тая” не съм чувал.

          Коментар


          • #6
            От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
            Ми аз за RAV4 писах, пък дано да съм бил прав. Щото за тойота „тая” не съм чувал.
            Извинявам се за загадките ,особенно в заглавието.
            Този редактор понякога ме изумява
            За рав 4 е въпроса,да.
            Кой модел е по удачен за каране по черен път,понякога със доста кал. Рав1 със ръчно пускане на блокажа или рав2 .

            Коментар


            • #7
              От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

              Рав 4 второ поколение е с автоматичен блокаж на междуосевия диф с вискомуфа.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

                Имай в предвид, че RAV4-2 не са много подходящи за газ, ако си решил да е бензинова.

                Коментар


                • #9
                  От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

                  Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                  Имай в предвид, че RAV4-2 не са много подходящи за газ, ако си решил да е бензинова.
                  Защо. Какви проблеми правят. Всичките бензинови които съм виждал имат газ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

                    Гледам си клавиатурата , пак я гледам и не можах да намеря връзката с "Тая" и "Рав" .
                    По темата - не са удачни .
                    Да не се връщаме назад във времето когато със жигулитата се вършеха всичките кърски дейности.
                    В един момент се стига до гарнитурата м/у седалката и волана.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тая 4 1ген и тая 4 2 ген

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      Гледам си клавиатурата , пак я гледам и не можах да намеря връзката с "Тая" и "Рав" .
                      По темата - не са удачни .
                      Да не се връщаме назад във времето когато със жигулитата се вършеха всичките кърски дейности.
                      В един момент се стига до гарнитурата м/у седалката и волана.
                      Колега,ако пишеш от телефон с редактор ще разбереш връзката между рав и тая!
                      А това,за какво не са удачни и каква гарнитура междунседалките и волана не стана ясно

                      Коментар


                      • #12
                        От: RAV4 1-ва ген. и RAV4 2-ра ген.

                        Това Т9 или квото беше...
                        Бе няма значение .
                        Колега търси адекватно мнение , ние като форум се опитваме да реагираме ...на какво ?
                        Боба го сварихме и остана само за посев.
                        На камъчките след разкопките пред блока ли да гадаем.
                        А за гарнитурата си е ясно.
                        Питай и други .
                        Пак ще те пратят в библиотеката поне 20- 30 книги да прочетеш и после да пишеш .
                        Да имаш обща култура ...
                        Да знаеш как се пита!

                        Коментар


                        • #13
                          От: RAV4 1-ва ген. и RAV4 2-ра ген.

                          Да кажа и аз нещо, макар и само като любител-"карач", т.е. като една "гарнитура между седалката и волана" .
                          На моята рав4-1 за прибл. 80000 км. не съм пипал клапани (с газов инжекцион съм). От колеги с рав4-2 съм чувал, че редовно трябва да се ходи на реглаж на клапани. (Ама пусто, нали съм от Бургас, ако ми се наложи, къде ще ходя за такъв реглаж акъла не ми стига, добре че съм с първото поколение). От други колеги от форума, които имат опит с тойоти, също съм чувал, че по "напомпания" двигател XA20 е по-капризен с газта.
                          А от това, че всички бензинови, които колегата свищовски е виждал (предполагам в обяви за продажби), са на газ не следва, че двигателя ХА20 е издръжлив колкото двигателя SXA10 и че не се налагат реглажи и не възникват проблеми, а просто следва , че първо коли с газ се продават по-лесно и второ, че купувачите после, т.е. след покупката, му "берат гайлето" или евентуално им предстои такова нещо, но за това обратна информация в сайтовете за продажба на коли няма как да се върне.
                          За по-точна информация да кажат специалистите.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X