Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Vitara X90- проблем с вървежа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Vitara X90- проблем с вървежа

    Здравейте, търсих в няколко теми за моя проблем, но не намерих подходящ отговор, ако сметнете, че темата се повтаря, моля да я изтриете!
    Проблемът е следния:
    При движение с едно и също подаване на газта, около 2700 оборота, автомобила " тъпче" оборотите, при продължаване на движението със същите обороти по едно време се " отпушва" и тръгва както трябва, разликата е осезаема, чек енджина не свети, струва ми се и че разхода е завишен, около 16л/100км в града, но това може и да си е така, все пак съм и с по- големи гуми. Налях 100 остана бензин и ми се струва, че поведението малко се оправи. Автомобилът е стоков, с катализатор.
    Ще съм благодарен, ако споделите мнение от какво би било това!

  • #2
    От: Suzuki Vitara X90- проблем с вървежа

    Четох в различни теми, че температурният датчик прави проблеми, огледах моя дали е здрав, на пръв поглед е. Забелязах, че малкият, който е за таблото е влажен на отбелязаното място, може ли да е от него? Забравих да напиша- двигателят е 1.6 16 клапана.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190317-194012_Samsung Internet.jpg
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5810600

    Коментар


    • #3
      Да повдигна малко темата: Проблемът продължава.
      Проверени:
      EGR, почистен проверени стойности почистена тръбичка към колектора.
      Стъпково моторче проверени стойности единствено границата е 16кОма, а моето дава около 25.
      Проверено налягане в горивната рейка, нормално.
      Вакуум, като първокурсничка.
      Температурен датчик, нормални стойностни.
      Копреси, два от цииндрите дават по- малка, но в норми.
      Дебитомер- почистен и с нормални стойности.
      Почистен дросел.

      Нови:
      Дистрибуторна капачка
      Палец
      Кабели
      Свещи.
      Сензорът за позицията на газта е настроен.
      Регулирани клапани.
      Повтарям проблема: При температура малко над студената черта, средно загряла, при подаване на равномерна газ и изведнъж почва да прекъсва, като подам газ почти до долу се оправя. Така докато вдигне още малко температура и проблемите изчезват.

      Единствено остава да проверя ламбда сондата.

      Коментар


      • ivan popov
        ivan popov коментира
        Редактиране на коментар
        Ако е ламбда сондата ще свети чека. Най вероятно ти е запушен катализатора.

    • #4
      ivan popov Благодаря за отговоря! Катализатор няма колата, правеше го и преди с катализатора. Право го ето в този диапазон:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:179
Размер:5.3 КБ
ID:6680889

      Коментар


      • #5
        От дистанция е лотария,но след толкова сменени чарка защо не смените и този температурен датчик -данък спокойствие!
        Пс. Преди повече от 15г. имах подобно предизвикателство на Пасат G60. Както работи (и на място) започва едно прекъсване и тресене на двигателя.След изфорсиране се стабилизира и ако продължи да работи ситуацията се повтаря. Ще спестя "пътя"-(описвал съм го някъде из форума),но се оказа, че между 82 и 84 градуса датчика губи сигнал и компа приема че е "студ" и дави двигателя.

        Коментар


        • #6
          Здравей1 Датчикът е сменен вече, горивният филтър също. Проблемът остава.

          Коментар


          • #7
            Вчера взех колата от елкон, диагнозата беше починала ламбда сонда и ниски нива на дебитомера. Момчето каза, че дебитомера не е голяма болка и може да се бърка от ламбда сондата. Каза да я сменя, да я покарам малко и да отида за профилактична проверка.
            Смених сондата с универсална Бош и мисля, че проблемът изчезна, пробвах по всякакъв начин да го предизвикам, но не успях. Предстои контролният преглед. Пак казвам чекът не светеше, но все пак колата си е искала своето.
            Защо го прави при определена температура и то за кратко: Когато е студена работи богато по зададаени данни от производителя, но на 20-30 градуса почва да си работи на датчиците, след като не получава сигнал от сондата сместа обеднява и се получава прекъсването, известно време след не получаване на сигнал от сондата, компютърат си казва "Е@ал съм я" и продължава по данни на производителя за дадената температура.
            Тук ще направя малка реклама, ако модераторите преценят да я изтрият: Момчето се казва Миро, както и сервизът му, намира се по пътя за Каменар във Варна, ако имате проблеми с БЕНЗИНОВИ двигатели той е човекът, не за първи път се убеждавам.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X