Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

    Става въпрос за механична 5 степенна кутия на Вранглер от 90 и някоя.От кутията излиза прилично гъста боза,не се знае откога е така, кутията не е създавала никакви проблеми, но е пила доста вода.В мостовете и раздатката маслото е чисто.На пръв поглед видях няколко датчика забодени в кутията.Има ли нещо по-специално и ще и навреди ли една промивка с нафта преди новото масло?

  • #2
    От: Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

    Да си отговоря сам, нищо капризно като датчици не открих по кутията и на нищо не попречи два пъти налях по 2 литра нафта и всичката боза излезе.Проверявайте си отдушниците, за да няма такива случки.

    Коментар


    • #3
      От: Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      .....ще и навреди ли една промивка с нафта преди новото масло?
      Според мен е по добре промивката да не е с нафта а с редко масло нещо от сорта на трансформаторно и т.н.

      Коментар


      • #4
        От: Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

        Някога на старите руски коли, при смяна на маслата, промивахме кутиите с вретенно масло.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Според мен е по добре промивката да не е с нафта а с редко масло нещо от сорта на трансформаторно и т.н.
          Нафтата в комбинация с бозата изтече направо като масло.За да не товаря кутията вдигнах едната гума на крик и на запален двигател и тихи обороти изредих скоростите от първа до пета,колкото до го разпилиска.За стари двигатели(да се чете преди епохата на хидравличните повдигачи) съм правил промивка с равни части нафта и м10д, за по-новите с ATF и двата варианта почистват прекрасно.Но кутията не е толкова капризна,повече ме притесняваше да няма нещо гумено, което нафтата да разяде.

          Коментар


          • #6
            От: Промивка на ръчна скоростна кутия Wrangler YJ

            Не е лошо след не много дълго време отново да смениш маслото,защото не е излязла всичката нафта,която си налял...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X