Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

    Здравейте,

    Някой дали може да ми даде информация от първа ръка за китайските LED мултимедийни проектори, които рекламират напоследък? Имам много опит с конвенционални DLP прожектори с лампа и съм установил, че за да ми свърши работа трябва да осигурява минимум 2000 - 2200 ANSI Lumens.

    Гледам, че сега масово рекламират LED прожектори с 2400-2500 Lumens, като допълнително е указано и 100-200 ANSI Lumens, което много ме обърква. Някой тествал ли е подобно чудо и може ли да ми каже как се държи примерно в нормално осветено помещение? В момента съм с HITACHI, което е обявено на 2500 ANSI Lumens, но е в края на живота на лампата си и въпреки това все още може да се гледа нормално в средно осветена стая, като на 3 метра прави екран с около 2.5 метра диагонал.

    Ще съм много благодарен на всякакви лични наблюдения.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

    Между лед и лампа е трудно да се направи сравнение! От опит знам.И затова се дават лумените.Сиреч 2500 лумена са си 2500.Дали от лампа лед свещ фар трябва да значи едно и също.Да ама не.
    Никой не може да ти каже само по книга.Трябва да го видиш и да прецениш.Някои "лумени" са по "лумени"
    Няма ли как да го видиш?!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Между лед и лампа е трудно да се направи сравнение! От опит знам.И затова се дават лумените.Сиреч 2500 лумена са си 2500.Дали от лампа лед свещ фар трябва да значи едно и също.Да ама не.
      Никой не може да ти каже само по книга.Трябва да го видиш и да прецениш.Някои "лумени" са по "лумени"
      Няма ли как да го видиш?!
      За съжаление в момента няма как - мога да си поръчам от китайските сайтове, като цените са повече от прилични, но не мога да намеря някой, който да сподели лични впечатления от сравнение с DLP с лампа. По руските форуми предимно ги хвалят и от снимките, които пускат изглеждат много добре нещата, но ми се струва, че нямат много база за сравнение.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

        Бях писал и преди време, това е била една от най-глупавите ми покупки от китайските сайтове. Все пак беше отдавна, но за нищо не ставаше, замина в кофата почти веднага. Затова наистина, ако има къде да видиш нещо подобно преди да поръчаш, най-добре.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Бях писал и преди време, това е била една от най-глупавите ми покупки от китайските сайтове. Все пак беше отдавна, но за нищо не ставаше, замина в кофата почти веднага. Затова наистина, ако има къде да видиш нещо подобно преди да поръчаш, най-добре.
          Наистина няма къде да видя на живо и единственият ми източник на информация в момента са руските форуми, които са доста надеждни в повечето случаи. Иначе преди десетина години видях китайски лампов проектор, който беше наистина много зле. Сравнявах го с тогавашния ми проектор - EPSON и при сходни параметри разликата беше много голяма.

          Според повечето отзиви LED проекторите в момента били с много прилично качество, особено моделите от последните 1-2 години.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за китайски LED мултимедийни проектори

            Аз лично съм доволен от китайчетата, не им разбирам много на тия джаджи, но за простите ми нуджи върши работа Видях и видеокамера цифрова с вграден минирпоектор, правеше картина около 2 метра големина и се виждаше супер, все едно го гледам от китайчето, камерата също беше от евтините и беше китайска с вграден минипроектор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X