Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

    Супер евтинa Lumia без сим карта се държи по-добре от 3760 като GPS устройство. С какво друго да я сравня?

    Коментар


    • #47
      От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

      Ми, например с Монтана, като говорим за гора или небостъргачи. Демек малко небе над устройството.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #48
        От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

        А що не направо с авиационен или морски garmin GPS? Монтаната е специализирано устройство, което струва над 1000 лева без никаква карта и имам известно съмнение, че ще може да се справи по-добре от съвр. телефон на сходна или по-ниска цeна, ако го сравняваме като чист GPS приемник.

        Коментар


        • #49
          От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

          Ама как точно ги сравняваш ?
          Не забравяйте , че има едно нещо , наречено “карта” , от което зависи как ще работи приемника
          Аз лично на Нувито имам доста проблеми с българската карта, но с европейската нямам никакви ( и двете са си легални )
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

            Ще чакам датата,пък тогава ще видим?
            Основно разчитам на Нуви 2405,+още 2бр.други марки.
            За тези от тел. нямам мнение.
            Последно редактирано от georgipetkov64; 24-03-19, 21:44.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #51
              От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Ама как точно ги сравняваш ?
              Не забравяйте , че има едно нещо , наречено “карта” , от което зависи как ще работи приемника
              Аз лично на Нувито имам доста проблеми с българската карта, но с европейската нямам никакви ( и двете са си легални )
              Ако под българската карта имаш предвид OFRM, то аз категорично съм я изключвал от всякакво сравнение, защото няма как да бъде коректно сравнението. Иначе сравнението е просто - палиш устройство, намира ти текущата позиця, въвеждаш дестинация, изчислява се маршрут, следваш маршрута без да пропускаш маневри, без да има двусмислени инструкции, пристигаш.

              Е, nuvi-то губи срещу далеч по-евтино неспециализирано устройство, въпреки всичките си екстри като трафик приемник, junction view и т.н.

              Коментар


              • #52
                От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                ... Иначе сравнението е просто - палиш устройство, намира ти текущата позиця, въвеждаш дестинация, изчислява се маршрут, следваш маршрута без да пропускаш маневри, без да има двусмислени инструкции, пристигаш.

                Е, nuvi-то губи срещу далеч по-евтино неспециализирано устройство, въпреки всичките си екстри като трафик приемник, junction view и т.н.
                По-скоро това ми звучи като сравнение на функционалността на навигационния софтуер, а не на точността на определяне на местоположението.
                За телефоните има доста богат избор от софт за навигация. Пък Гармин никога не са се славили с добър софтуер ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Ама как точно ги сравняваш ?
                  Не забравяйте , че има едно нещо , наречено “карта” , от което зависи как ще работи приемника
                  Аз лично на Нувито имам доста проблеми с българската карта, но с европейската нямам никакви ( и двете са си легални )
                  Точно от картата изобщо не зависи как работи приемникът. Той получава сигналите от сателитите и по тях изчислява текущата позиция на устройството. Този процес се случва по абсолютно един и същ начин, независимо дали на устройството има (или няма) инсталирана карта и каква е тя.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Ако под българската карта имаш предвид OFRM, то аз категорично съм я изключвал от всякакво сравнение, защото няма как да бъде коректно сравнението. Иначе сравнението е просто - палиш устройство, намира ти текущата позиця, въвеждаш дестинация, изчислява се маршрут, следваш маршрута без да пропускаш маневри, без да има двусмислени инструкции, пристигаш.

                    Е, nuvi-то губи срещу далеч по-евтино неспециализирано устройство, въпреки всичките си екстри като трафик приемник, junction view и т.н.
                    Както предния отговор, това не е сравнение на точността , на работа на приемника .
                    Но потребителя не го е еня, той е дал пари и иска насреща резултати. Тук си напълно прав .
                    Аз затова казах , че говоря за други неща .
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                      За точност трябва да сравняваме координати, а не карти. Много зависи Гармина с какъв приемник е и телефонът с какъв. През 2004 когато излезе SIRFIII се оказа, че сигнал се лови и когато не си на голо поле.
                      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                        Имам един стар Гармин Нуви 300 от 2006, който си копа перфектно и до днес! Сега прочетох в сайта на Гармин за проблема и там пише, че точността на уредите няма да пострада, а само евентуално функциите свързани с датата и часовника - например превключването на подсветката на екрана при залез слънце. Та чакаме "страшният съд"!
                        Днес е страшният 6 април. Пускам дъртия 60csx - позиционира ме там, където съм, дата и час показва вярно ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                          Чавдаре, то и моята 60-тка няма проблеми (проверено преди малко), но те не са толкова стари. Моделът е на 10-12 години.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                            ... Моделът е на 10-12 години.
                            На пазара от 2006.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190406_122057~2.jpg
Прегледи:1
Размер:776.4 КБ
ID:5812158


                              За сега си работи .
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ще приключат работа навигациите с над 10 г. възраст

                                Etrex Legend също работи безпроблемно и с вярна дата и час, а не е много лесно да се намери по-стар GPS в изправност. Цялата работа ще излезе fake news.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X