Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

    Здравейте,
    имам едно запитване за охлаждащата система и нормалната работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.
    Имах проблем с виско съединителя на охлаждащата перка. Първоначално зацепваше напълно само понякога, при студен двигател за по 5-10 минути, може би докато се поразнесе силиконът вътре. Наскоро блокира напълно и се наложи да го сменя. Покрай него се оказа, че имам луфт и във водната помпа и сменихме и нея. Преди смяната работната температура на двигателя беше около 90 градуса. Не помня да е мърдала особено дори при натоварване. След смяната забелязах, че температурата започна да се мени осезаемо. При продължително изкачване на нагорнища или малко по-голямо натоварване температурата се покачва до малко над 100 градуса (иначе нормално държи малко над 90). Виското зацепва перката по сериозно, но не в движение, а когато спра на място - може би като не се обдухва се загрява повече и тогава зацепва. При положение, че в момента не е особено топло, нормално ли е да мени температурата по подобен начин? Как се държат вашите машини, има ли промяна в температурата или държат константна?
    Знам, че температурата, която виждам в момента не е особено висока, но при положение, че преди смяната на виското и водната помпа беше доста по-константна, дали сегашното състояние е нормално?
    В момента двигателят е по-тих, което означава, че предишното виско е било зацепено повече и явно поради това е поддържала по-константни температури.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

    Според мен не е нормално да вдига над 100 градуса .
    Съвета ми е да си провериш / смениш датчика за температура и ако показанията са пак такива , да търсиш проблема .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

      Моята кола също е с виско.
      Имах подобни резултати, като теб.
      За да не правя реклама напиши в Гугъл "Ремонт виско съединител-Томчеви".
      Фирмата е Сливенска,работи с Еконт и човека е изключително точен и знае какво прави!
      Задължително пращаш виското+термостата!
      Ако караш джипа по тежки терени му кажи,че искаш оф-роуд настройка на съединителя.
      През времето, докато чакаш виското си провери радиатора.
      Ако никога не е чистен или сменян с нов го напълни с врял разтвор от 10-тина пакетчета лимонена киселина и го остави поне ден така.
      После със силна вода го промий обратно на циркулацията.
      Увери се, че е идеално чист и отвън.
      Ако нямаш перфектен радиатор-(идеално чист отвън и отвътре),няма да има кой да отдава топлина към виското и съответно мотора ще погрейва при по-сериозни режими на натоварване.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 12-03-19, 14:06.

      Коментар


      • #4
        От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Според мен не е нормално да вдига над 100 градуса .
        Съвета ми е да си провериш / смениш датчика за температура и ако показанията са пак такива , да търсиш проблема .
        Има инфрачервени термометри....-

        Коментар


        • #5
          От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

          Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение
          Здравейте,
          имам едно запитване за охлаждащата система и нормалната работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.
          Имах проблем с виско съединителя на охлаждащата перка. Първоначално зацепваше напълно само понякога, при студен двигател за по 5-10 минути, може би докато се поразнесе силиконът вътре. Наскоро блокира напълно и се наложи да го сменя. Покрай него се оказа, че имам луфт и във водната помпа и сменихме и нея. Преди смяната работната температура на двигателя беше около 90 градуса. Не помня да е мърдала особено дори при натоварване. След смяната забелязах, че температурата започна да се мени осезаемо. При продължително изкачване на нагорнища или малко по-голямо натоварване температурата се покачва до малко над 100 градуса (иначе нормално държи малко над 90). Виското зацепва перката по сериозно, но не в движение, а когато спра на място - може би като не се обдухва се загрява повече и тогава зацепва. При положение, че в момента не е особено топло, нормално ли е да мени температурата по подобен начин? Как се държат вашите машини, има ли промяна в температурата или държат константна?
          Знам, че температурата, която виждам в момента не е особено висока, но при положение, че преди смяната на виското и водната помпа беше доста по-константна, дали сегашното състояние е нормално?
          В момента двигателят е по-тих, което означава, че предишното виско е било зацепено повече и явно поради това е поддържала по-константни температури.
          Благодаря предварително!
          Нормално температурата седи малко преди 100 градуса, някаде 98-99градуса. Нормално е при изкачване на баири и при повече зор да вдигно малко над 100гр. ако стигне 105 се включва и перката на климатика.

          Коментар


          • #6
            От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

            Благодаря ви за отговорите. Мисля, че датчика за температурата показва вярно. Ще го проверя за всеки случай. Намерих в американските форуми подобна тема и отговорите са все различни. При някои хора температурата си седи константна (около 90 градуса), а при други се мени, както е сега при мен. Ще се радвам ако може да се включи още някой да каже как е при него.
            Мисля да поръчам един термостат, така или иначе не съм го сменял до момента. Въпреки, че мененето на температурата е ясно от къде идва - виското. Ще промия и радиатора. Ще я покарам известно време така и ако продължи да вдига над 100 ще пратя виското да го подобрят или направо ще го сменя.

            Коментар


            • #7
              От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

              Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение
              Благодаря ви за отговорите. Мисля, че датчика за температурата показва вярно. Ще го проверя за всеки случай. Намерих в американските форуми подобна тема и отговорите са все различни. При някои хора температурата си седи константна (около 90 градуса), а при други се мени, както е сега при мен. Ще се радвам ако може да се включи още някой да каже как е при него.
              Мисля да поръчам един термостат, така или иначе не съм го сменял до момента. Въпреки, че мененето на температурата е ясно от къде идва - виското. Ще промия и радиатора. Ще я покарам известно време така и ако продължи да вдига над 100 ще пратя виското да го подобрят или направо ще го сменя.
              90 градуса не е нормална температура на Гранд Чероки 4.7 нормалната температура е 99-100гр. Нормално е при по продължително изкачване да вдигне над 100гр. Ако на тебе ти държи 90гр. значи нещо не е наред, погледни си капачката на радиатора и виж клапанчето здраво ли е, ако е здраво си смени термостата.

              Коментар


              • #8
                От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                Нещо ми избяга съня и взех да си мисля глупости.......та провери си нивото на охлаждащата течност в радиатора, не в преливника.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                  Налях още антифриз през капачката на радиатора с отвита пробка за обезвъздушаване и нямаше никакъв въздух.
                  Купих нов термостат. Обмислям дали да не сменя и радиатора. Каква марка бихте препоръчали? Виждам, че препоръчват Nissens, но на някои места видях и лоши коментари за качеството им.
                  Иначе този уикенд следях температурата с уредчето ми за живи данни и е в следните граници :
                  При нормално натоварване - 94-96 градуса.
                  При изкачване на нагорнища, каране по планински път, каране по черен път продължително на ниска предавка (с ниски обороти, нищо сериозно, без много газ и подобни изпълнения) - вдига до 101-102 градуса
                  При спущане по надолнище без газ или когато се зацепи виското напълно температурата пада до 91-92 градуса.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                    На друга марка автомобил, имах подобен проблем. След смяна на ремък, ролки и водна помпа се получи подобна ситуация.
                    След няколко термостата , воден радиатор - нов , антифриз няколко пъти , няколко промивки на системата, смяна на водния радиатор с по голям, се оказа Новата водна помпа. След нейната смяна нещата се наредиха.
                    Още си я пазя и термостати имам на по 200 -300 километра.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                      Ще ми се да вярвам, че няма да е от водната помпа, но не го изключвам като вариант. Благодаря за съвета от опит.
                      Поръчах един нов радиатор на Нисенс. Ще пиша пак какъв е резултатът след като сменя термостата и радиатора. Ако няма промяна, ще сменя виското с друго, че то ме съмнява най-много така или иначе. Като краен вариант ще се сменя и водната помпа отново..
                      Последно редактирано от kmpan; 20-03-19, 09:40.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                        Няма да е лошо и един тест да си направиш за CO2 в антифриза.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                          А, погледна ли си капачката на радиатора дали е за смяна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                            Колата ако е с оригиналния радиатор по добре една прочивка му направете. Карам в момента с Нисенс и не съм доволен. За лека кола дизел става въпрос. При натоварване ( извън градско каране - магистрала) си вдига градусите по нагорнищата което със стария радиатор го нямаше. 20 годишния радиатор със смачканите ламели и мръсотията в него охлаждаше по добре от новия. Нисенс радиатора е с по тясна пита от този на колата- оригиналния.
                            Моето мнение е че Ако радиатора който е на колата не е запушен смяната му ще влоши нещата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нормална работна температура на Jeep Grand Cherokee WJ 4.7.

                              Ще направя и тест на антифриза. Капачката е проверена, но имам една нова и ще пробвам и с нея.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X