Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

    здравейте ,колеги.Да започна отначало с моя проблем като цяло с хидравличната система.
    Първо нямах хидравлика в ниските-смених помпата,оправи се но същата започна да вие в високите обороти-върнах е смених е с втора(афтърмаркет)същата работа,само че този път кормилната котия протече като "пикаещ Коч " .Както и да е ,смених секторната котия с такава втора употреба,понеже моята беше пълна с стружки с големина около 5мм....До тук добре-хидравлика в ниските има,помпата пак си вие но осезаемо по малко.Исках да пусна принудително вентилатора да се развърти като махнах конектора на соленоида но странно защо не се развърта на пълни обороти...?Закачих го на комп-когато изключа соленоида ми дава грешка-добре но когат го закача отново,трия е и не се появява като активна..по това да съдя че соленоида бачка както трябва,нали?
    800лв+ до тук за помпи,маркучи и секторна масла по спецефикация... ..Ужас помагайте че не знам вече какво да правя .
    ПОЗДРАВИ!

  • #2
    От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

    Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
    кормилната котия протече като "пикаещ Коч " ....котия с такава втора употреба

    Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
    масла по спецефикация...
    Mopar MS-10838 трябва да бъде маслото, около 90-100 лв. литъра, а не MS-9602 (същото известно и като ATF+4 или PSF+4), каквото подозирам, че са сипвали "по спецЕфикация". Че са ти казвали (и писали в този форум), че "може и с АТF" - да, може, само дето кОтията се окОтва след известен пробег.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

      Знам колега,за точната спецефикация-затова сложих Divinol zentralhydraulic fluid S който е точно по тази спецефикация която каза(има даже и всички други които не си изброил)
      22 лв му е литъра.Тия неща са ми ясни- кажи нещо за соленоида.Как мислиш,той ли е причината че не може да се развърти перката и също така че хидравликата вие в малко по високи обороти.

      Коментар


      • #4
        От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

        Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
        Знам колега,за точната спецефикация-затова сложих Divinol zentralhydraulic fluid S който е точно по тази спецефикация която каза(има даже и всички други които не си изброил)
        22 лв му е литъра.Тия неща са ми ясни- кажи нещо за соленоида.Как мислиш,той ли е причината че не може да се развърти перката и също така че хидравликата вие в малко по високи обороти.
        Според мен проблемът е, че пробваш на празен ход и на относително хладен двигател. Покарай така и виж дали загрява / прегрява.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

          Да ти кажа само един път ми направи проблем-загря до около 100 градуса,спрях,отворих капака и видях че вентилатора не въртеше .Само го побутнах и се развъртя на макс обороти(така не го бях виждал да върти) ,след което доста бързо спадна температурата и превключи в нормален режим...обмислям да сваля вентилатора,да го разглобя и почиста хубаво и да видим.Соленоида може да бачка както трябва но да е затлачен от някви замърсявания и стружки,нали?

          Коментар


          • #6
            От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

            Този соленоид мисля че работи на обратно - с изваден конектор вентилатора е на минимум. Трябва да му се подаде 12V за да върти на максимум.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #7
              От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
              Този соленоид мисля че работи на обратно - с изваден конектор вентилатора е на минимум. Трябва да му се подаде 12V за да върти на максимум.
              Според теб ,колега възможно ли е този соленоид да се затлачи с разна "гняс" и съответно да не пропуска достатъчно налягане към кормилната кОтия и поради това да вие помпата.Въздух в системата няма,течове няма ....

              Коментар


              • #8
                От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190308_145525.png
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5810192


                Това е от сервизното за WG 2003. Налягането ако го има сигурно е еднакво на входа и изхода на вентилатора.
                Аз бих проверил първо какво се връща по двата маркуча към казанчето.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • #9
                  От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

                  Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]983231[/ATTACH]


                  Това е от сервизното за WG 2003. Налягането ако го има сигурно е еднакво на входа и изхода на вентилатора.
                  Аз бих проверил първо какво се връща по двата маркуча към казанчето.

                  Ще го проверя уикенда това което казвашА иначе има ли тук в бг от къде да се поръча целия вентилатор направо.Че само той не е сменян и ме съмнява много че той е целия проблем...то не бяха помпи,маркучи ,секторни....Само той остана в тая система непроверен и евентуално сменен...

                  Коментар


                  • #10
                    От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

                    От проблемен вентилатор втвърдява кормилото, ама да вие едва ли. Поне аз не съм виждал, ама пък знае ли човек. Не съм ти пратил помпа, че не съм в града.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #11
                      От: WJ 2.7 crd проблем с хидравличен вентилатор.

                      И така,за да завърша темата.НИКОГА ПОВЕЧЕ АФТЪРМАРКЕТ БОКЛУЦИ....Една хидр.помпа втора ръка оригинална и всичко заспа.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X