Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормално време за задържане на вакуум в системата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормално време за задържане на вакуум в системата?

    Тъй-като нямам какво да правя по Фронтерата, започнах да се занимавам с дреболии - например ми прави впечатление, че като пропусна един уикенд и карам нещо друго, демек тя да постои без да се пали 12 дни вместо 6, започва да ми мига лампата за 4х4 и гасне чак след 4-5 секунди. Това при 6 дни почти го няма, гасне за 1-2 секунди и след това веднага щом запали, та се чудя дали и при вас е така и колко време е нормално да държи вакуум в системата за да не разглабям излишно машината!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

    Проблема ти е със влошена работа на вакуумпомпата - нормално за дизел. Хващам се на бас че и педала на спирачката ти е твърд дълго време , което е по притеснително.

    Като се замисля - фронтерата няма датчик който да следи вакуума, та по дългото мигане на лампата е следствие на по бавното преместване на муфата до крайния изключвател на предния мост.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • #3
      От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

      Значи по-скоро слаба вакуум помпа отколкото загуби в системата? Също мисля, че за 12 дни е нормално да се понапълни с въздух системата и просто по-бавно да се вакуумира след това. Иначе спирачките не ги усещам да се променят - докато излезна на пътя явно вакуума си идва!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
        Проблема ти е със влошена работа на вакуумпомпата - нормално за дизел. Хващам се на бас че и педала на спирачката ти е твърд дълго време , което е по притеснително.

        Като се замисля - фронтерата няма датчик който да следи вакуума, та по дългото мигане на лампата е следствие на по бавното преместване на муфата до крайния изключвател на предния мост.
        Лоша работа на помпата= влошен дебит, или във всичко обслужвано от помпата има някъде спукано? Или системите спирачна и останало са накуп?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

          Как да ти кажа , по дълго от 3-4 дни не съм я оставял. Ама след като съм борил предното на една изгнила англичанка вникнах до край в конструкцията и принципа на работа. Ако имаш пропуски - няма да работи въобще. От друга страна - на дизелите вакуумпомпите са слабо място.

          След като запалиш колата вакуума изключва предния мост / нормално е зацепен - при липса на вакуум/ Ако не се премести муфата и не натисне крайния изключвател - лампата мига бързо. При натискане на бутона се завърта задвижката в раздатката и включва предния кардан - ако не зацепи до край и не задейства другия изключвател пак мига лампата за грешка. Чак тогава в раздатката механично разблокира лоста за бавните и позволява включване.
          В случая с англичанката травмите бяха много - скъсан щуцер на ресивера за вакуум , разлепени магнити на моторчето на раздатката и за капак - джамбазина беше откачил маркуча за вакуума от колектора за да не вдига обороти от засмукването.

          Системите са разделени , макар че се задействат от една помпа - имал съм случай да е запушен тройника на вакуума - има спирачки ама няма турбо. / Това на Рено - няма общо с фронтерата/
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • #6
            От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

            Мерси за подробното описание на системата 4х4 - там още не съм ходил! Тъй-като всичко си включва/изключва коректно засега, няма да барам нищо /не мешай машине работать/! Поздрави!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

              Няма нищо странно в това ,по добре не разглобявай нещо ,което работи ... Проблеми търси в помпата тогава ,когато 15-20 минути след изгасване на мотора ,завъртиш ключа на контакт (без да палиш ) и зелената лампа мигне повече от 10 пъти !!!
              ...Нещо което работи не се пипа ...
              Напред и нагоре
              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
              0886769809-Юлиян
              kiko00@abv.bg

              Коментар


              • #8
                От: Нормално време за задържане на вакуум в системата?

                Напълно споделям "работещият" принцип! Мисля, че съм далече от това състояние което описваш, но ще си го тествам от време на време - мерси!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X