Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещи за газ/метан...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Свещи за газ/метан...

    Здравейте коллеги! Чисто нов съем тук .
    Искам да споделя и аз моя опит относно свещите и газовото гориво ( в моя случай пропан-бутан).
    Преди около 2 години се “прежалих” и си купих комплект свещи Denso IW 16 TT ( иридиев връх на централния електрод и платинова пъпка на страничния. Поставих ги без дори да регулирам хлабините ,паленето на студено се подобри малко но нищо повече не усетих.
    Впоследствие си купих още три комплекта от Амазон на много по-човешка цена и това ми даде възможност да ги индексирам . Наред с индексирането им увеличих леко и искровата междина с 0.2 мм.( над предписаната за моя двигател) с идеята да запазя подобно пробивно напрежение както при нормалните свещи но да увелича леко обема на контакт между искрата и гоивовъздушната смес.
    Резултатите бяха зашеметяващи и навярно и на вас ще ви е трудно да повярвате но разхода падна с около 2 литра на 100 км от 9.5. на 7.5 , колата стана много по-пъргава на ускорение , върви с много по-малко натискане на педала на газта при равни други условия, макасималната скорост се увеличи ( преди не “пълнеше” километража а след това го “превъртя”и повреди , сменях го с нов и сега много внимавам). Стилът на каране не е променен и засичането на разхода е постоянно и за продължителен период от време.
    Лошото само е , че средно статистически, за да си индексирате свещите ще ви трябват 3 комплекта ,за да изберете от тях един комплект в който свещите да са правилно и еднообразно ориентирани в горивните камери на вашия двигател.
    Оборотите на празен ход също стават по-стабилни и това позволява дори да отрегулирате по-ниски обороти на празен ход и да спестявате допълнително гориво но аз последното не го приложих поради страх от прекалено ниско налягане на маслото на празен ход.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X