Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещи за газ/метан...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свещи за газ/метан...

    Има ли смисъл за влагане на средстава в такива и ако сте с такива, моля споделте впечатления.
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Свещи за газ/метан...

    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
    Има ли смисъл за влагане на средстава в такива и ако сте с такива, моля споделте впечатления.
    Според зависи
    А понеже не си пуснал темата в раздела за нашите кошници ( там има писано) , ще приема въпроса ти по- скоро като принципен.
    ... та : да , има смисъл . От собствените ми впечатления през последните 30 години.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Свещи за газ/метан...

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Според зависи
      А понеже не си пуснал темата в раздела за нашите кошници ( там има писано) , ще приема въпроса ти по- скоро като принципен.
      ... та : да , има смисъл . От собствените ми впечатления през последните 30 години.
      Ми тъй де... исках повече хора да споделят мнения, при нас едва ли щяха да са много Гледам, че между 120 и 160лв. излизат 4 бройки... а аз за пореден път ще сменям кабели на свещи и се чудя дали, ако сложа такива свещи няма да ми се увеличи този интервал
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Свещи за газ/метан...

        Свещите за 120-140лв за 4 броя се очаква да работят с всичко.

        Тия дето биват за газ и за бензин различни са по 20 лева за 4 броя.

        Коментар


        • #5
          От: Свещи за газ/метан...

          На газ карах последно преди повече от 3 петилетки та приемай какво казвам с 3 на ум.

          Аз съм твърдо ЗА Иридиеви на Денсо или NGK, не съм сменял много марки и модели,но тия поне държат на бензинови по 100-200 000 километра,пробвано на 5-6 коли.
          Дали има смисъл не знам,за мен има смисъл да нямам проблеми с колата,а вече цената на смотаните била 3 долара пък на иридиевите 8 ........това го мога без да го смятам
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Свещи за газ/метан...

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            ... а аз за пореден път ще сменям кабели на свещи ...
            Баф ли го ?! Аз като чета що кабели изпонасменихте , направо се чудя на късмета си ! На C20NE , с обикновено "газово" вече 90 000 км. карам с едни кабели. И то не супер/дупер маркови , а отидОх у първия магазин за авточаркове и рекох : "Дай ми един комплект кабели за ОФА " .
            ...та това за кабелите.
            А ако ти кажа пък за свещите ми на фронтерата - направо може и да не повярваш
            ..на леките ми коли пък съм наобратно .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Свещи за газ/метан...

              Не няма смисъл да експерементираш !
              колата ти е сметната със определени кабели бубини и свещи да работят в комплект !
              Караш с това което е заложено на колата да работи на бензин !

              Коментар


              • #8
                От: Свещи за газ/метан...

                Разликата е само в разтоянието между електродите.....
                Това от опит.
                Луфтомер и си ти.....
                Поздрави!
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • #9
                  От: Свещи за газ/метан...

                  Бе гледам нещо моя Фатмак прекъсва на газ въпреки че съм му сложил иридиеви свещи.

                  На иридиевите свещи това им е гадното - правят двигателя силно толерантен към качество на сместа, към крива центровка, към скапани кабели и бобини. Тръгне ли с тях да прекъсва, значи нещо е вече много, ама много зле. Не те подсеща навреме.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свещи за газ/метан...

                    Няколко пъти попадам на ментета на известни марки свещи, а не съм ги купувал от битака ! Та се ориентирах към една слабо известна марка чешки свещи одобрени за първоначално вграждане във ФАГ. Същите имат модел за Пропан-бутан/Метан на цена 4-5 лева за брой. От сайта на производителя по данните за автомобила се вади точния модел и после чичо Гошо те ориентира към вносителя, който изпраща с куриер ( имат и магазинче в Люлин). И на двете коли съм с такива и съм доволен. Проблем се явява, че производителя препоръчва смяна на 30 000 километра.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свещи за газ/метан...

                      Ако все пак има някаква разлика между свещи за едното и другото гориво, освен междуелектродното разстояние, за газ е уместно да се сложи едно число по-студена свещ. Тя има шанс да се износва по-бавно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свещи за газ/метан...

                        А. Баш. Топлинното число трябва да е с една единица надолу. Повечето го знаят. Препоръчвам Беру. В&Д АВТО

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свещи за газ/метан...

                          Като цена възможности, brisk имат една А-серия итриеви - препоръчвам!
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свещи за газ/метан...

                            В крайна сметка избрах Denso IK20TT. Поръчах ги от ebay и се връзват около 65лв. заедно с доставка, а у нас се намират за малко под 80лв. Като дойдат и ги монтирам ще споделя впечатления.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свещи за газ/метан...

                              Сложих свещите... но предишните са сменяни преди 4-5 хиляди така, че съществена разлика не усетих. Една идея по-стабилна работа на мотора, защото кабелите на свещите за пореден път са тръгнали да прекъсват и със старите свещи се усещаше повече прекъсването.
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X