Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

    Здравейте колеги! Имам проблем със Сорентото 2003г. При изфорсиране до 3000-4000 обората изгасва, но не всеки път. Закачихме на компютър и дава грешка U0010. Четох по форумите и мисля да отварям резервоара да видим да не се е запушила цедката на помпата. Горивния филтър съм го сменил есента. Моля за помощ и съвети. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

    Смени го пак, пък резервоара - после.

    Коментар


    • #3
      От: Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

      По руските форуми пишат за неизправен регулатор на налягането на рейла за горивото. Дали може да е от него? Мисля първо него да разглобим.

      Коментар


      • #4
        От: Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

        А може би дюзи. Започни с теста с колбите. Във форума имаше много хубава тема за съвременните дизели.
        PS: ето я https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=218785 . Ако не се лъжа някъде пишеше, че при диагностика показва проблем с налягането в рейла.

        Коментар


        • #5
          От: Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

          Не питай старило, питай патило. Киата си е здрава кола и трудно се троши, но е капризна откъм консумативи. Горивния филтър, ако не е оригинален, се запушва често и от "качествена" нафта. Просто парафините не му понасят. Ако не гасне при плавно форсиране, а гасне при рязко такова, можеш да бъдеш сигурен че е филтъра.

          Коментар


          • #6
            От: Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

            Малкия дявол беше. Събрала беше боклуци в цедката в резервоара. За всеки случай смених и горивния филтър. Благодаря.

            Коментар


            • #7
              От: Киа Соренто 2.5 crdi, автомат -ПРОБЛЕМ

              И при мен беше така. Смених горивния филтър и се оправи.
              Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X