Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Eкологична норма ЕВРО - FREELANDER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Eкологична норма ЕВРО - FREELANDER

    Извинявам се , ако темата вече е дискутирана някъде в клуба, но във връзка с това съобщение:
    05.03.2019 г. (от сайта на СБА)
    ... От СДВР обясниха, че при липса на посочена екологична норма на притежаваното от вас превозно средство първо трябва да се обърнете към официалния представител за България на марката на автомобила. Оттам трябва да ви предоставят удостоверителен документ за притежаваната екологична норма на колата.
    След това лично или чрез пълномощник с моторното превозно средство трябва да отидете до отдел „Пътна полиция”-СДВР (ако МПС се води на отчет в СДВР). Там трябва да предоставите този документ заедно със свидетелството за регистрация на МПС - част „Първа“ и част „Втора“ („големия“ и „малкия“ талон). След като преминете с превозното средство през пункта на „Пътна полиция”-СДВР за идентификация, предоставяте съответните документи на служителите от МВР за издаване на нови документи с вписана съответна екологична норма.

    Кой е представителят за България и изобщо, някои минал ли е по тази процедура?
    При мен в талоните няма отразена еконорма.

  • #2
    От: Eкологична норма ЕВРО - FREELANDER

    Ориентировъчно можете да си видите „нормата“ в каталога на ADAC.
    Колите бе отразена еко норма в големия талон се „таксуват“ като коли без норма или като всички отговарящи на евро 1 и 2. Разликата в „таксуването“ на евро 3 е минимална и според мен изобщо не си заслужава цялата тази полицейска разправия.
    Ако все пак искате да минете през канала - отивате в Мото Пфое, това е официалният представител на ЛР за България за бележка и от там в КАТ. За София може би ще Ви трябват поне два дена отпуска.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #3
      От: Eкологична норма ЕВРО - FREELANDER

      Поредната процедурна хватка (хранилка) на бюрократичните институции.
      Защо е необходимо всичко това, когато още при регистрацията се знаят всички спецификации на марката,модела и пр. ,а на годишните прегледи, ако е настъпило изменение в "еко нормата" има начини да се отрази и "стимулира" привеждане в изправност.
      Така на бюрокрацията И изнася (финансово) да приравни жигулката и москвича с коли след 2000г. В семейството подържаме 5 автомобила и в нито един от талоните КАТ не са отразили еко норма-нищо че катализаторите и сондите са изправни,а три от колите са с качествени газови уредби.
      Така си в абсурдистан.....

      Коментар


      • #4
        От: Eкологична норма ЕВРО - FREELANDER

        Днес си платих данъка за 2019 г., като нарочно отидох в общината - 44.70 лв след отстъпка от 2.35 лв. Изобщо не са ме питали за евро норма на автомобила.
        През 2018 г. съм платил 27.91 лв след отстъпка от 1,47 лв.
        Не знам дали има повишаване на данъците или е заради липсващата екологична норма.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X