Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебая се между две яхти за есента

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колебая се между две яхти за есента

    Едно въпросче имам към клуба на знаещите - следвайки правилото If it flies, floats, or fucks rent it, смятам да си наема една яхта наесен в Лефкада, оглеждам оферти и се пазаря със собствениците. Та засега съм се спрял на две оферти: едната е Бавария 32 (набор 1998, рефит 2017, с ново стъкмяване, ветрила, двигател, нова палуба), собственикът е някакъв чичак, звучи много добре, внушава доверие, обяснява какво е правено, кога, как, много любезен и готов да помогне. Другата е Beneteau Oceanis 31, набор 2009, нещо не можаха да ми обяснят кога е ремонтирана и доколко. Коя е за предпочитане, капитани? Или да продължавам да търся?

    Заданието е спокойно кандилкане между Йонийските острови от 21 или 28 септември за двама (затова не търся голяма лодка, а и приятелката ми няма ветроходен опит), няма да се правят големи преходи, вечер ще се спи в пристанищата. Баварията е в Сивота, което е добре, защото е малко и закътано пристанище и сутрин и вечер не стават задръствания тип Орлов мост като в големите марини...

    https://www.nautal.com/offer/view/88...9155a9d8679638

    https://portal.booking-manager.com/w...etCurrency=EUR
    Последно редактирано от Carburettor; 06-03-19, 22:50.
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    От: Колебая се между две яхти за есента

    Там в тия околия не съм плавал,между Бавария и Бенетау съм за Бенетауто.

    Между тия двете обаче гледам коя колко литра вода и нафта събира и на коя са и сменяни батериите с по-нови,хладилниците са еднакви като размер,моторите и те / сега за 5-т коня не правим въпрос /.

    Ти си наемаш плуваща боксониера,скаричка,винце на залез,кафенце в леглото,масаж по дупе на дека.........кой ти гледа нови платна и електроника,гледай да е чиста та да не се занимаваш с глупости,да и работят бани и кенефи и да има яко барбекю с добра котва.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Колебая се между две яхти за есента

      Попринцип.. на бавария не бих се качил повече. Просто дизайна им и усещането за матариалите ми идва прекалено.. сделано..

      ОБАЧЕ в този случай бих взел баварията само заради пристанището. В Левкас връщането е кошмар в събота.
      А Сивота е страхотно място. Ако лодката си има запазено място там, аз бих ходил на плаж някъде наоколо и вечерно време да се прибирам пак в Сивота.

      Коментар


      • #4
        От: Колебая се между две яхти за есента

        С 32-ка лесно ще си намериш място по пристанищата. Е .. до към 16:00 след това само на котва в залива
        Всички са с такива размери. Ние се изпляскахме с 47.. е все едно търсиш място за паркиране на голям бус в центъра на софия..

        Коментар


        • #5
          От: Колебая се между две яхти за есента

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Попринцип.. на бавария не бих се качил повече. Просто дизайна им и усещането за матариалите ми идва прекалено.. сделано..

          ОБАЧЕ в този случай бих взел баварията само заради пристанището. В Левкас връщането е кошмар в събота.
          А Сивота е страхотно място. Ако лодката си има запазено място там, аз бих ходил на плаж някъде наоколо и вечерно време да се прибирам пак в Сивота.
          Именно, Баварията си има стоянка там, и най-вероятно ще правим дневни преходи и вечер ще се връщаме, а Сивота е разкошно място, макар че при по-силно време е малко тегаво в тоя проток .... Да се надяваме да не се повтори щорма от 18 септември 2018 година ....
          Прикачени файлове
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #6
            От: Колебая се между две яхти за есента

            Вече капарирах яхтата, и то за две седмици. Сега обаче се замислям (по съвет на един приятел от Германия) дали да не си направя застраховка на депозита (1500 евро) - предлага се такава услуга и германците я ползват масово. Срещу 8% от депозита (или 120 евро в случая) си гарантираш връщане на сумата дори и при щети ... Нещо като оная блага застраховка worldwideinsure за рентакари с покритие 50 000 лири (срещу премия от само 20 лири) ...
            https://www.eis-insurance.com/en/ski...rtered-yachts/

            Някой да е правил такава застраховка?
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #7
              От: Колебая се между две яхти за есента

              Давай,ще спиш спокойно
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X