Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Липсваща част от ангренажа на 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Липсваща част от ангренажа на 2.4

    Здравейте. След големи приключения при смяна на веригата на Терано 2,4 заради попадане на дефектна част и дефектен майстор, се принудих заедно с един приятел да отварям капака на ангренажа два пъти за седмица докато мотора заработи както трябва. При монтажа накрая обаче ми направи впечатление, че една част липсваше, явно още преди мен стария собственик я е махнал. До колкото рабирам е нещо като отражател за маслото, седи най-отпред на коляновия вал преди червяка и зъбчатката. Притеснява ме обаче и да не играе ролята на ограничител за хода на червячното колело на маслената помпа и делкото, защото след като ги монтирахме ми направи впечатление, че има малък ход напред назад по коляновия вал. Частта е с номер 8 на схемата и пише Oil Thrower. От както подкарах джипа минах над 300 километра и всичко си работи перфектно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190306-232104.jpg
Прегледи:1
Размер:261.7 КБ
ID:6155734
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190306-232150.jpg
Прегледи:1
Размер:242.8 КБ
ID:6155735
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA50002.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:6155736

  • #2
    От: Липсваща част от ангренажа на 2.4

    Маслогонеща шайба.Трябва да я има,важна е.Някои стари двигатели са само с такава шайба и без семеринг.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Липсваща част от ангренажа на 2.4

      Семеринг има, смених го дори. Какво да очаквам щом я няма?

      Коментар


      • #4
        От: Липсваща част от ангренажа на 2.4

        Карайте си и не го мислете много,много.
        Ще има условия за по голям достъп на маслени пръски до семеринга и сте изместили на шайбата на вала с 1мм. към двигателя ( леко бяга съосието на ремъчните шайби).

        Коментар


        • #5
          От: Липсваща част от ангренажа на 2.4

          Тоест не е нещо фатално заради което да трябва да се отваря пак?

          Коментар


          • #6
            От: Липсваща част от ангренажа на 2.4

            Със сегашното качество на семерингите не е никакъв проблем, че да ви се налага да отваряте двигателя пак.На червячната предавка също не и пука особено за тази шайба, иначе в каталога щеше да се води като spacer, а не като oil thrower.

            Коментар


            • #7
              От: Липсваща част от ангренажа на 2.4

              Притеснява ме единствено да не стане нещо на червячната предавка поради липсата и. За теч на маслото от семеринга не се притеснявам и да стане не е фатално и няма да е изведнъж. За сега вече 800 километра двигателя работи много добре. Тих и с доста по добра динамика след смяна на старата разтеглена верига.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X