Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос към мокрите вълци от Сан Диего

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Пфф.. мина добре.. но защото се включи, малко по-възпитаният
    Другият като чу за гъбата, ... и отиде в Политиката.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

      Аз не съм вълк,аз съм морско котенце,оставете го Венцо какви ги плещи.

      На всеки един моторсейл моторасването му е силната страна,аз бих гледал ветроходна ма с як мотор и повечко нафта.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Другият като чу за гъбата, ... и отиде в Политиката.

        Е па требе се спасява света,я от напреднали,рязани или мераклии за катамарани,всестранно развит форум със странни идеи.

        Чакай да видя тоя моторсейльр какво точно беше,рязаните инжинери са ми ясни.

        И с гъба ще ме плашиш.......я па ти.......само да не си зад мен с тая гъба,иначе съм смел
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

          http://www.nauticat.com/home
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            ОК, сФанах. Има едни монокорпусни Nauticat. Водят се моторсейл. Някакво мнение за тях?
            На пръв поглед става,малко старички са и някои от добрите са по половин милион ма иначе ми приличат на доброто старо Чой Ли.

            Ти от катамаран на моторсейльр,от Бъги на Патрул скачаш.

            Кажи за чий точно ти е да те ориентираме какво по е ние харесваме в открито море,в марината е ясно,там и жената може
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...само да не си зад мен с тая гъба,иначе съм смел
              Такова недоверие не очаквах.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                Ако ще е за дълго плаване, моторсейлър е супер! Като стане студено, караш от вътре, носи нафта колкото искаш, мотор дето бута срещу кофти време... Заради тежката си конструкция, големия мотор, многото нафта... е по-бавен от обикновена ветроходна лодка със същата водолиния. Само дето от 15-20 ходения до Хавай, аз никога не съм страдал от бавна лодка, ама все нафтата на късо. Пък и ти като пресичаш океана, общо взето ти дреме дали са 22 или 26 дни.
                Ако ще се ползва на дълги дистанции, нищо, че носи нафта, соларни панели и ветрови генератор. И дето вика брат ми, от едната крайност, ти отиде в другата. Аз съм твърдо за моторсейлър!

                Ако ще е на къси дистанции, няма смисъл от моторсейлър. Общо взето ще е като да караш Форд Ф350 до супермаркета.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                  Ясене като работата е надървена аз на никой не вярвам,боляло казват.

                  Иначе моторсейльр а е супер за преходи как казва брата,тежко ма в отворен океан тежко ти трябва.Обикновенно е мислена за преходи,а не да се фрьцкаш с коктейлче на палубата,няма много място за семейство и приятели,но пък цепи и кърти на кофти време.

                  Нещо средно ти трябва,инсталирането на отделен танк с гориво и помпа към основния не е никакво кой знае какво упражнение ма малкия кокпит и 5 лебедки около него няма как да промениш.

                  И не я търси у Финландия ма тук някъде,прекарването е нищо,има/няма 2 месеца и е там.

                  Парите са основното както винаги,има и за по 20 бона ма има и за милион и 20.Размера е другото,на много места хората бягат от дълбоко газещи и там цъфтят катамараните,че се шляпкат на 2 пети вода.В Гърция и околностите проблем такъв нямаш,но и виж дали и къде можеш да спреш 55 фута примерно.

                  Дай жокер,набий една пара тука с едни метри и да ти кажа как 523 Бенетау е една добра оферта за цена/качество тия дни
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                    Едва ли ще е по-ново от 10 години. Гледах едно в Швеция, към 40 фута. Ама аз за сега само зяпам, че то освен кинти да го купиш, иска и кинти да го подържаш, а и най-вече време, пък аз такова нямам, че бачкам и когато съм в отпуска. А определено не мисля, ако въобще купя, да го разхождам извън Европа. Иначе, тук в Естония, а и в Балтика въобще, марини има доста, ама пък сезона е къс.
                    Последно редактирано от NovemberCharlie; 06-03-19, 20:55. Причина: грешка в размера
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                      А! За къс сезон- моторсейлър. Пускаш чистачките и топлото, и ги гледаш ония как се кефят на гъзарските си скъпарски якенца. И после като мокри плъхове идват при тебе да пият един чай с коняк. Пък ти си по шорти...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                        Тук морето се размръзва април. Някъде четох, че Нотикат-ът гази до 2 инча лед
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                          Без време тая работа няма да стане - имаш комбинация от вода,сол,нафта,метали,пластмаси,токове.........и не я ли ползваш става ад,тия от каране не се плашат ма оставиш ли я зазимена си трябва време и пари после да влезе в час.
                          Идеята Имам 8 дни отпуска и 7 от тях съм с лодката реално е 3 дни подготовка,ден или 2 ремонти и 2-3 дни каране като се ослушваш кое ще клекне пак.

                          А иначе нищо чудно тия лодки да са яки,няма как да са кекави и да имаш живи клиенти в тия води там плюс студените народи знаят кое как се прави,те за това са студени,там тикви не растът
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 06-03-19, 21:59.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Тебе да те е друсало време в Средиземно море. Като се прибера следващия път, ще отидем да рентнем един, ама да друсат поне 40 възла. Да видиш как не може тъпото нещо да издраска срещу 3 метра вълна. И как връща назад след всеки шамар. Нали знаеш като се сурне назад това как се отразява на всичко що е по оправлението /на тебе включително, бой на волана през пръстите, кеееф/.

                            Тая година имам един 44 Лагун от Хавай до Калифорния. Ако на някого иска да му се еВе мамата, да заповяда, гарантирам загубени поне 10 кила собствено тегло, кървясали очи, и поне 20 синини по тялото.

                            Вие сте луди бе, катамаран.... Заеби!
                            Какви 40 възела.. затова казах.. в средиземноморието с катамараните се гъзарее.
                            А духне 10 възела.. всичко по марините и се отварят вината

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                              Братлета, безценни сте!
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос към морките вълци от Сан Диего

                                Айде и в тая тема златното правило - лети ли,плава ли,ебе ли се - НАЕМИ СИ ГО

                                Като разхвърляш колко дни в годината може да я ползваш,колко от тях евентуално ше си свободен и колко реално ще я караш,дели там на парите за лодка,ремонти,подръжка,Марина ..........и си поне тройно на наема.

                                Тоя номер с кеша на тезгяха става ако трябва да се отбиват данъци,ако е фирмен разход някакъв,ако имаш време,ако живееш на топло място........или ако си перде и не ти дреме за парите.За 10-20 дни в годината си я наеми,е Гърция къде е,със самолетните билети пак ще си напред ако говорим за пари.

                                Виж ако те стЕга желЕзото колко и да дадеш за лодка пак си по-напред от парите за пиене,дроги или лудници,един път се живее / не се смей,познавам много такива /.

                                Аз лодка бих си купил като остарея и се пенсионирам,нямам какво да правя и ми трябва голяма чурка да си играя с нея.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X