Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Превъртял лагер в капла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Превъртял лагер в капла

    Здравейте колеги, става въпрос за превъртял лагер във лята мотоциклетна капла. Дайте идеи за решение на проблема. Аз мисля за наваряне и после на струг, но не знам дали ще намеря такъв струг , или фреза който да хванат каплата. Другият варянт втулка , но не знам дали няма да стане слабо место. Утре ще измеря стените за преценка. Други съвети?
    Последно редактирано от Emil Manev; 06-03-19, 18:36.

  • #2
    От: Превъртял лагер в капла

    Проблема при наваряването е в нужното престъргване в последствие , дали ще е центровано. Същото се отнася и за втулката. На твое място бих залепил лагера към каплата.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Превъртял лагер в капла

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Проблема при наваряването е в нужното престъргване в последствие , дали ще е центровано. Същото се отнася и за втулката. На твое място бих залепил лагера към каплата.
      Със?

      Коментар


      • #4
        От: Превъртял лагер в капла

        Може и с осигурител за резби , лепило за метал , течен метал , зависи колко голям е луфта. Като може и с един център да начукаш леглото , което допълнително ще уплътни лагера. Какъв е мотора?
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Превъртял лагер в капла

          Silver wing 400 . Ползва се за пътешествия.

          Коментар


          • #6
            От: Превъртял лагер в капла

            чукаш центри по леглото или латунг.друг вариянт няма.

            Коментар


            • #7
              От: Превъртял лагер в капла

              Качествен нов лагер няма да превърти ако се залепи както трябва , там няма много високи обороти. Превърта лагер който е останал без грес и е блокирал.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Превъртял лагер в капла

                Има специално лепило на локтайт за лагери, ако представлява интерес утре ще му видя точния номер.Цената по спомен не беше приятна.

                Коментар


                • #9
                  От: Превъртял лагер в капла

                  Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, става въпрос за превъртял лагер във лята мотоциклетна капла. Дайте идеи за решение на проблема. Аз мисля за наваряне и после на струг, но не знам дали ще намеря такъв струг , или фреза който да хванат каплата. Другият варянт втулка , но не знам дали няма да стане слабо место. Утре ще измеря стените за преценка. Други съвети?
                  Предполагам,че каплата е алуминиева.Добре е някой да замери точно със колко се е увеличил размера,ако е в плюс до 0,05-0,08мм има шанс да залепиш лагера и така да кара.Ако е в повече е добре да се навари или престърже за втулка ако позволява.Обработка на струг,ако има такъв и има начин да се хване,или на координат със кондуктор.Мога да извърша услугата,включително и наваряването.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Превъртял лагер в капла

                    Loctite638 лепиш,и забравяш,за проблема!!!!
                    Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Превъртял лагер в капла

                      Гледам колегата ме е изпреварил, но ето как изглежда високоякостното лепило за цилиндрични сглобки:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15519040382780.jpg
Прегледи:1
Размер:485.5 КБ
ID:5810132
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Превъртял лагер в капла

                        Ако имаш път към Пловдив мога да услужа с горното лепило безвъзмездно. Пробвано , държи 15 години при износване 0,5 мм на легло сайлент втулка на заден мост на кола.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Превъртял лагер в капла

                          Благодаря за съветите колеги, утре ще свалям каплата и ще мисля какво ще правя. Ако износването е много голямо ще се наваря, ако не ще се лепи с лепило. Ще пиша пак.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Превъртял лагер в капла

                            Въобще не се занимавай с глупости !
                            Слагай нов лагер намазан с 638, като преди това добре почистиш и обезмаслиш лагера и леглото.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Превъртял лагер в капла

                              Толкова ли е скъпа една капла?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X