Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Duster I 1.6 бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

    Понеже при покупка на кола без сложна електроника най-много ме интересува състоянието на двигателя. Знаете ли как да разбера колко са нормалните стойности при проверка на компресията?

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

      Първоначално публикуван от Bokrael Преглед на мнение
      Понеже при покупка на кола без сложна електроника най-много ме интересува състоянието на двигателя. Знаете ли как да разбера колко са нормалните стойности при проверка на компресията?
      т.е. да разбираме ли, че "Дъстър е кола без електроника" ?!
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

        СЛОЖНА е написал човека,има много хора които свързват надеждност с постоянно бъгнат комп на колела.И затова се купува Дачия много,и не само у нас.Лошо е обаче представянето и на тестовете за безопасност,не отговарят на времето,а на кола отпреди 15-20 години

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          ...Лошо е обаче представянето и на тестовете за безопасност,не отговарят на времето,а на кола отпреди 15-20 години
          Оценките на дачиите не са лоши. Не са на първите места, защото не се предлагат някои супер-дупер екстри, като "лайн асистент" например.
          Това не значи, че електрониката му е "проста" или, че е идеология "отпреди 20 години".
          Все пак не е нормално да се търси еднакво ниво с 3-пъти по-скъпи коли.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            Оценките на дачиите не са лоши. Не са на първите места, защото не се предлагат някои супер-дупер екстри, като "лайн асистент" например.
            Това не значи, че електрониката му е "проста" или, че е идеология "отпреди 20 години".
            Все пак не е нормално да се търси еднакво ниво с 3-пъти по-скъпи коли.
            Има автомобили, които са "наказани" заради това, че нямат съответните асистиращи системи, че не са достатъчно "щадящи" към други учатници в движението, но не такъв е случаят при Дъстър.
            https://www.euroncap.com/en/results/dacia/duster/29898 Може да видите какви са застрашените зони и какви са коментарите към тестовете.
            Има и други марки, които са на по-ниски от средните цени, но са с максимална оценка за безопастност. За себе си мога да направя компромис с марката, с екстрите, но не и с оценката за безопастност.
            Все пак човек вози себе си и семейството си.

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

              Първоначално публикуван от vesss Преглед на мнение
              Има и други марки, които са на по-ниски от средните цени, но са с максимална оценка за безопастност. За себе си мога да направя компромис с марката, с екстрите, но не и с оценката за безопастност.
              Все пак човек вози себе си и семейството си.
              И аз мисля,че това е най-важното,и кола с по-малко от 5 звезди едва ли ще си купя,та даже и товарна.Ако още карахме коли от соц-а,ама ако развиваха скоростта на днешните,жертвите на пътя щаха да са 5-6 пъти повече.В това отношение Дачия са на ниво 2000 година,което не е нормално.А от Рено да не се правят на утрепани,Каджар е с 5 звезди на тестовете,значи могат да го направят и за Дъстър.Едва ли ще се оскъпи чак толкова много
              Последно редактирано от krassitch; 11-03-19, 16:51. Причина: допълване

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                Изглежда всички трябва да внимаваме, особено при пресичане. Пълно е с Дъстъри небезопасни за пешеходците. Дачия отдавна надхвърли Милион, а освен Дачия още поне два завода продължават да бълват тия гадни автомобили от миналия век.
                Темата не беше за това - спирам.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Изглежда всички трябва да внимаваме, особено при пресичане. Пълно е с Дъстъри небезопасни за пешеходците. Дачия отдавна надхвърли Милион, а освен Дачия още поне два завода продължават да бълват тия гадни автомобили от миналия век.
                  Темата не беше за това - спирам.
                  Колега като пешеходец, няма за какво да се притесняваш от Дъстърите, повече от другите марки.
                  Притеснение би могло да има като шофьор, при челен удар и при камшичен такъв.

                  Надявам се наистина, че не го приемаш като заяждане. Според мен е важно всеки да е наясно, какви точно са рисковете.

                  С пожелания на никой да не му се налага да провери верността на тестовете.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster.jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5810299

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                    Ти карай със 150 км/ч на двулентовата "магистрала", пък после чакай колата да те пази... [emoji851]

                    Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                      Първоначално публикуван от gogi69006 Преглед на мнение
                      Ти карай със 150 км/ч на двулентовата "магистрала", пък после чакай колата да те пази... [emoji851]

                      Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk
                      Не разбрах как стигнахме до този извод...
                      Колкото повече звезди, толкоа по-безрасъдно шофиране ли?!?
                      Моя автомобил както и предните ми няколко са 5* за сигурност. Спазвам ограниченията и въпреки това около мен има идеоти, които са опасни за всички на пътя.

                      Предполагам никога няма да забравя случая с Борислав Великов, който с Ауди А6 блъсна един клет човек с лада. Резултатът е човекът от ладата(който не е наручил нищо) е мъртъв, а екс-депутата е на собствен ход веднага след инцидента.
                      Позволявам си да добавя това мнение, понеже все пак има връзка с автомобилът, които обсъждаме.

                      https://www.autoevolution.com/news/n...ined-4239.html
                      5 Stars (meaning 10% or less chance of serious injury)
                      4 Stars (meaning 11-20% chance of serious injury)
                      3 Stars (meaning 21-35% chance of serious injury)
                      2 Stars (meaning 36-45% chance of serious injury)
                      1 Star (meaning 46% or greater chance of serious injury)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                        На колко места и къде в София мога да проверя за върнати нови Дъстъри? Че нещо ми се трува, че родните търговци не са много в час имайки в предвид ценат на автомобила като нов...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                          В час са си те,просто Дачиите си държат цена и се обезценяват по-бавно.Върнати от лизинг не знам къде има,ама и те ще са надценени,а и вероятно с манипулирани километражи.Може би си струва човек да си помисли за нов автомобил на изплащане-алтернативата е силно амортизирани и много карани автомобили на малко години.На мен за товарно бусче на 2 години и 400000 км ми искаха 20000 лв.Марката се купува много за служебни,а и не ги спират хич-трудно ще се намери на малко километри,запазен

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                            ...Върнати от лизинг не знам къде има,ама и те ще са надценени,а и вероятно с манипулирани километражи....
                            Километражите манипулират джамбазите на "нов фнос". За автомобил закупен от официален дилър и обслужван в официален сервиз всичко може да се провери във всеки сервиз на рено.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                              Километражите манипулират джамбазите на "нов фнос". За автомобил закупен от официален дилър и обслужван в официален сервиз всичко може да се провери във всеки сервиз на рено.
                              И въпреки всичко има и върнати от лизинг с върнати километражи. Не знам на какво се надяват, сигурно някой да иде и да им плати кеш и да взема колата без проверка. Говоря по принцип, не за конкретна марка.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения за Duster I 1.6 бензин?

                                Не съм компетентен,доколко перфектно може да се "изчисти" досието на една кола,ама... човека беше върнал колата на официалния вносител на 300000 км,и след 2 месеца я гледа на 120000,и с 6000 лв по-скъпа,отколкото му я платили на него

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X