Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

    OK, Diesel Pump Suction Control Valve - така се нарича това клапанче, за което имах шесто чуство, това контролира налягането създавано то помпата и подържано в рейката.

    Ето едно много хубаво, кратко и нагледно обяснение - ЛИНК

    Този батко от Озиландия расказва, че това клапанче е редовния заподозрян, при мен ново струва около 60 кинта, диагностицира се често по налягането в рейката, ако налягането играе в големи граници първо се насочват към смяна на клапанчето, остава да видя дали някой от моите четци може да види налягане в рейката.

    Ето какво казва баткото от Австралия - ЛИНК.

    Корекция на цените - кит с притискателен и феродов диск + притискащия лагер струва около 200 паунда на Валео, двумасов демпф маховик обаче на Люк почват от 300 кинта което значи, че отиваме на 500 кинта минимум плюс масово май се слагат нови болтове на маховика, и те са хубава двуцифрена сума
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 05-03-19, 23:22.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Ох, не се мислеше в тази посока ама си прав, този е горял поне 1-2 пъти от към под таблото, кофти ел връзки...

      В товарния отсек има висящи поне половин дузина кабели а Италиано Челентано ревеше 1-2 години от липсващи светлини и т.н. та да, кофти ел система има.

      Хидропомпа - това което визираш е зад колелото горе в ляво на ДВГ на моята снимка точно под пробката за масло на ДВГ, нали? Моята сълзи ама да не казвам голяма дума работи добре за сега.

      За този демферен маховик и аз чета кофти неща ама чувам, че има симптоми и ако докажа и минимален проблем със съединителя ще сменя всичко, комплекта е под 400 паунда, което не е много за марков сет според мен, проблема ми е как да диагностицирам състоянието на съединителя след като е хидравличен???
      Прави го преди път , преко сили три часа работа на подемника
      Ангренаж -две верижки , обтегачета - не е ремонт за на път и от всеки , извини ме , специфично е
      Оправи механичното състояние и ще покара много
      Леки и безаварийни
      пп Маховика развивай с гайковерт , последно затягай с динамометричен на 75НМ +45 гр , а може и около 10,5 кг
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Прави го преди път , преко сили три часа работа на подемника
        Ангренаж -две верижки , обтегачета - не е ремонт за на път и от всеки , извини ме , специфично е
        Оправи механичното състояние и ще покара много
        Леки и безаварийни
        пп Маховика развивай с гайковерт , последно затягай с динамометричен на 75НМ +45 гр , а може и около 10,5 кг
        Мерси много бат Жеко, сега на първо четене трябва да оправя това тресене/пулсиране, че направо ме плаши да не ме остави на пътя някъде.

        Интересното е, че понякога тресе и после изведнъж се оправя и след малко пак почва и те тека те, все едно се запушва понякога и после се отпушва...

        Вали нон стоп тук не мога да почна ремонти, днес тествах вана със сигурно над 1,2 тона...гумите на 40psi и полека лека се прибрах натоварен с павета.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

          Ако говорите за ниско ниво в рейла,това е от най гадните неща при Форд.Егр до 2006 се затапва с ламарина,от 2007 нагоре не става.

          Има един шибан клапан на обратната нафта при всички фордове и е скъп.Решава се с добавяне на механичен клапан между филтъра и обратката
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

            Мерси на всички за помоща.

            Днес малко намаля силата на дъжда и се метнах първо да разтоваря над един тон павета и после почнах да разглобявам с намерение да стигна до и да извадя този клапан за който говоря по-горе.

            Амиии, задобрях в неврохирургията, ебати теснотията един болт не се отвиваше, прецаках звездичката и на гедорето и на болта, наложи се с ВД40 да му помогна и със секача и чука да му покажа правия път и после с клещи го отвих. Откачих сума кабели, свалих всмукателния колектор за да стигна до два тъпи болта Т5 на гадния клапан който е наврян точно на Д'то на двигателя.

            Ситуацията с нагара и гнязовете е плашеща, открих и ЕГР наврян още по-дълбоко в Д'то на двигателя

            Сега ще опитам да рециклирам клапана в домашни условия ако стане супер, ако не отиваме на нов(60-70 кинта).

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 16.16.21.jpg
Прегледи:1
Размер:428.6 КБ
ID:5810164
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 16.15.48.jpg
Прегледи:1
Размер:361.2 КБ
ID:5810165
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 16.15.57.jpg
Прегледи:1
Размер:326.6 КБ
ID:5810166
            Последно редактирано от BatGeorgeone; 07-03-19, 21:18.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

              Като се замисля , вярно че сме българи , ама аз при цена 70 кинта за нов не бих се мъчил да го рециклирам. Времето загубено за повторно разглобяване ми е по скъпо , отделно че мразя да правя два пъти едно и също нещо.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #22
                От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                Като се замисля , вярно че сме българи , ама аз при цена 70 кинта за нов не бих се мъчил да го рециклирам. Времето загубено за повторно разглобяване ми е по скъпо , отделно че мразя да правя два пъти едно и също нещо.
                Няма как брат, не случайно си викам циганина с колелото ) щом е на аванта и един чувал сол изяждам ))

                Сега сериозно, ако видя, че е зле клапана ще го сменя с нов, но ако на първо четене е добре и няма кофти поражения и язви, мисля да тествам, щото може и да се окаже, че не са от него проблемите с пулсирането, а и аз забравих да премеря налягането в рейката преди да почна да разглобявам.

                Така или иначе съм разхвърлял колектори и чаркове, мисля си дали на не сваля и ЕГР и да го почистя... ама колко ли мъка е да се свали не знам?
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                  Хубаво че не си пробвал да го мериш , има-няма едни 260 бара на празен ход са. Другия потенциален заподозрян виновник са дюзите, обратното гориво се мери лесно. Аз щях да почна оттам преди да разглобявам.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                    Хубаво че не си пробвал да го мериш , има-няма едни 260 бара на празен ход са. Другия потенциален заподозрян виновник са дюзите, обратното гориво се мери лесно. Аз щях да почна оттам преди да разглобявам.
                    Мерене имам в предвид с ОБД четец, имам 3-4 уреда, като два са професионални, ама в бързината и от умора забравих.

                    Обратно гориво да, ама аз си мислех, че клапана е 5 мин работа, де'а две болтчета Т5 са, е да ама кой да види, че са го наврели на кучето в Д'то този клапан на Денсо помпата

                    П.П. След час пилене на клещите за сегерки за да подходят на мъничката зегерка, се потвърди съмнението, че клапане е повреден.

                    Циментацията на буталцето е паднала на места, има множество резки/бразни, буталцето не се движи свободно, доста трудно излезе, задържа в определени положения и керамичната вътре(леглото на буталцето) има наслагвания и следи.

                    Ако имах под ръка шкуртка грид 1500+ или полир паста щях да пробвам ама нямам, утре ако намеря ще пробвам ако ли не постигна задоволителни резултати следва нов клапан.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 21.38.17.jpg
Прегледи:1
Размер:191.2 КБ
ID:5810175
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 21.38.20.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5810176
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 07-03-19, 22:49.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                      Чудя се защо не работи двигателя добре на празен ход, дали това по-долу не допринася с нещо си...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-08 13.17.04.jpg
Прегледи:1
Размер:194.0 КБ
ID:5810210

                      Хмм, надали, има малко нагар и масълце но сигурно това не е проблем...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-08 13.16.41.jpg
Прегледи:1
Размер:333.6 КБ
ID:5810211

                      Все пак мисля да почистя.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-08 12.06.40.jpg
Прегледи:1
Размер:530.3 КБ
ID:5810212

                      След два флакона Мистър Мускул пяна за почистване на фурни и след половин руло хартия и чегъркане с отвертка малко се подобриха нещата...

                      Почистих всмукателния колектор, тръбите на интеркулера, тръбите на ЕГР, самия ЕГР, датчика за въздух при въздушния филтър, МАП сензора, байпаса на ЕГРа.

                      А уж бях започнал всичко заради едно клапанче, което обаче беше навряно толкова дълбоко, че се наложи всичко да разглобя за да стиган до него и след като в местния магазин тип Евро07 ми обадиха 118 кинта за клапана след отстъпка реших да пробвам схемата на Циганина с колелото.

                      Шкуртка грид 2500, бормашина, гумен маркуч, полиране на клапанчето, полиране на леглото на клапана, после финно полиране с шлайф паста и на двата детайла с бормашината и клапана май стана като нов(почти).

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-08 11.18.54.jpg
Прегледи:1
Размер:270.4 КБ
ID:5810213

                      След сглобяване в дъжда и след половин час псуване щото почти загубих едното болче на ЕГРа, падна вътре в гредата на СК и се скрило зад кормилната рейка та се наложи издирване с лампа и огледалце, но на финала имаме положителен резултат.

                      Вана запали от раз, работи като часовник и за да е пълно обслужването изпръсках почти цял флакон във всмукателния колектор на 2000 оборота с някаква немска химия за почистване.

                      Остана ми да сглобя въздушния филтър и въздухозаборника за парното ама стана тъмно и заваля по-силно дъжд, та отложих.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                        Затапи ли ЕГР-а? Ако ти дава грешка, пробий 2-3 дупки 4 мм в ламаринките. Има такива готови в Ибей за по 3-4 паунда. Аз на Вектрата сложих такива, ама не можах да събера ентусиазъм да сваля колектора. Изчистих колкото можах през дупката на дросела. Завиждам ти на енергията хем ремонти вкъщи, хем и коли да правиш ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                          Никаква завист - само адмирации
                          Поредното доказателство , че винажи има повече от една беля
                          БатДжорджоне , на това се не вика браво , а брависимо
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                            Куздов, не съм запушил ЕГРа, не ми се занимаваше, надбягвах се с дъжда и не ми беше до това а и затрих над половин час да търся едно гадно болче та съвсем не се занимаваше с това.

                            Бат Жеко, прав си както винаги, закона за всеобщата гадост е винаги с мен. Тръгвам да сменям масло преди няколко дни на вана и от 15 мин работа убих половин ден щото някой пееедал беше пренатегнал капачката на масления филтър.

                            По-миналата година на Черока, сменям раздатка и кардани и за един болт на раздатката убих точно ден и половина, половин ден да се мъча да го развия и един ден да чакам специален инструмент да ми го доставят от Амазон, и за капак на всичко когато опитах да сваля РК от донора, бях окъпан буквално с лепкав АТФ4 щото някакъв семеринг на СК беше заминал и раздатката беше пълна с АТФ от към страната на СК плюс осрах половината гараж.

                            И много други примери, та за това вече знам, че ремонти НЕ се почват в последния момент и НИКОГА не се почват вечер или уикенда когато магазините са затворени!
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                              ЕГР е стандартен проблем, дори се чудя, че тия преди теб не са го махнали.
                              Полирането на клапанчето обаче е решение само ако стягаш колата за продаване. Ще работи де....просто няма да е много дълго.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ford Transit 350 LWB 2006 - 2.4 TD - детски и старчески болежки, лечение и т.н.

                                E, колко да е проблем. Тоя ван е на 150 000 мили сигурно и е карал досега. Надали ще живее още 150 000, че да се запуши пак На моята на 160 000 мили го отворих и то заради проблем с ТПС-а. След изчистването дърпа една идея по-добре, ама може и да си внушавам .
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X