Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUZUKI DR650 SE - neutral switch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SUZUKI DR650 SE - neutral switch

    Колеги, един бърз въпрос - моторът от темата.
    Отворили сме ДВГ за други неща и оставих в сервиза друг датчик за неутрална защото старият като загрее спира да работи.
    “Новия” е свален от същият модел но се оказа само с 1 контакт/кабел.
    Така е и по схема.
    Майстора днес ми се обади и каза, че този на мотора е с повече.
    Формата и размерите на двата са 1:1 обаче на новият има повече пинове и съответно повече кабели и 2 конектора.
    За какво може да се ползват останалите?
    Лошото е че не помня колко конектора откачих от ДВГ когато го свалях за да му го нося.
    Сега съм далеч от мотора и не мога да проверя на място.
    За какво мамка му може да са останалите при положение, че моделите нямат нито датчик на съединителя нито индикатор за предавка фабрично.
    Не изключвам вероятността някога да е сменян - виждал съм такива датчици.
    Ся чака да му кажа да слага ли новият или да остави старият.
    Склонен съм да рискувам с първото - не мисля, че дъргелът полва останалите.




    Враг усраине

  • #2
    От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

    Е ако можеш да го вържеш какъв ти е проблема? Ще имаш "опционални" изводи.

    п.п. Ааа. Сега гледам, че "новият" е с един. Май по-добре да разгледаш оригиналната схема.
    п.п.п. Абе нещо се обърках кой е "нов" и кой "стар". Кой с колко пина е?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

      абе не съм толкова "навътре" в нещата, но явно това е проблем за модела. доста хора пишат по чуждите форуми, че болтчетата се разхлабват и пружинката пада вътре в двг. броят на кабелите зависи от пазара явно-европа, америка и т.н. ако съм намерил правилното нещо /гледам че е с 1 кабел/, ето тук има картинки:
      https://procycle.us/info/guides/dr65...fety_wire.html.
      успех

      Коментар


      • #4
        От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

        Нямам идея дали имам къде и дали се били вързани останалите, освен необходимият минимум, който е по схема.
        Както казах моторът не ми е под ръка пък мастер-а чакаше да му кажа дали да остави съществуващият или да монтира новият.

        Иначе ето това най-долу е схемата на дъргела, неутал свич-а е долната част в средата.
        Парт номера на този дачик е 3772032E00
        За за този номер ми излизат вариации между това (съществуващият):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:base-assygear-shift-terminal_medium3772032E00-01_4e84.jpg
Прегледи:1
Размер:24.7 КБ
ID:5810104
        И това, което аз имам като кандидат за подмяна:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suzuki_3772032E10000.jpg
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5810105

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DR65098annotatedwirediag_zpsb9059668.gif
Прегледи:1
Размер:211.6 КБ
ID:5810103


        Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
        абе не съм толкова "навътре" в нещата, но явно това е проблем за модела. доста хора пишат по чуждите форуми, че болтчетата се разхлабват и пружинката пада вътре в двг. броят на кабелите зависи от пазара явно-европа, америка и т.н. ако съм намерил правилното нещо /гледам че е с 1 кабел/, ето тук има картинки:
        https://procycle.us/info/guides/dr65...fety_wire.html.
        успех
        Да, зная го този момент и съм го проверил.
        Някой преди мен ги е осигурил.
        Обаче не съм заглеждал с колко кабела е този, който работи в момента.

        Както и да е - вече казах на мастера да слага този, с 1 пин само.
        Останалите вероятно са някакви боржуазни лиготии
        Като го върна на място ще се разбере!
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
          Е ако можеш да го вържеш какъв ти е проблема? Ще имаш "опционални" изводи.

          п.п. Ааа. Сега гледам, че "новият" е с един. Май по-добре да разгледаш оригиналната схема.
          п.п.п. Абе нещо се обърках кой е "нов" и кой "стар". Кой с колко пина е?
          "НОВ" е кандидата за подмяна. 1 пин.
          "СТАР" според мастера е наличният в момента, в двигателя. 3 пина.

          Схемата на "дъргела" е тая по-горе.
          В нея гледам един конектор към CDI уйнята, който не е свързан и стои под седалката.
          Може би там се връзват допълнителните пинове от конектора за предавки.
          Само дето нямам идея за чий му е на CDI-то да знае на каква предавка съм... На този мотор конкретно.
          Се тая - ще се разбере след няколко седмици!
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

            aМи да на принципа "каквото заварило- такова почукало". опа не беше така поговорката, опит за майтап. исках да кажа,че каквото си заварил такова слагай. брах му гайлето и аз преди време с една хондичка 250 такава непопулярен- уникален модел...дано станат нещата имайстора да е доволен и ти!

            Коментар


            • #7
              От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

              Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
              aМи да на принципа "каквото заварило- такова почукало"...
              Така е, обаче за такова нещо, което почти нищо не прави във вашата сергия искат пари като за нещо, което върши нещо важно
              За тази глупост ще поема риска с импровизация.
              Важното в случая е единствено бурмите му да не се изтърколят между разните зъбни търкала, че тогава нещата придобиват груб, текезесарки характер.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                Този датчик току що се оказа наистина боржоазна лиготия...
                Майстора звънна преди малко и каза, че след като е изчистил главата от нагар се е появило ето това:



                Та вече имам доста по-значим проблем от това с колко пина трябва да бъде датчика за неутрална
                Вече се търси глава...
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                  В немския ибей съм виждал да продават рециклирани глави комплект с клапани. Тук надали ще намериш по-добра от твоята.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                    Намерих тук глава от такъв дъргел, който се продаваше на части и съм купувал разни дреболии.
                    И тук имаше обява.
                    Главата била ОК но с проблем в резбата на едната свещ.
                    Иван би трябвало да го знае този мотор - бил е при него.
                    Ще я пробвам нея но ще огледам и в немско.



                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                      Само една немска виждам: https://www.ebay.com/itm/Suzuki-DR-6...MAAOSwe~lcPkwX

                      Всичко друго е САЩ, пробвах и XF 650 Freewind, не съм 100% сигурен, че са 1:1, но за всеки случай пробвах.

                      Глава с проблем в резбата на свеща, ако не са я оправили, може и да е неотстраним проблема.

                      В специализираните групи във Фейсбук (световни) се появяват много донори, които се продават на части, пробвай и там:

                      https://www.facebook.com/groups/suzukidr650/

                      Успех !

                      PS: Другият вариант е: затваряте го с наличната глава и пускаш обява "качваш се и караш", но това си е мощна простотия.

                      Коментар


                      • #12
                        От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                        Благодаря, ще я имам предвид немската, кофти момент че съм адски натоварен тези дни и дири нямах време да прегледам в Немия и острова, от където максимум бих мъкнал железа.
                        Тази в бг ще да я видя какъв и е проблемът едва към краят на месеца, че човекът не е в България.
                        Което е ОК за мен - има какво да се кара и сега [emoji6]


                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                          Тази, която си намерил е от Митьо Питона, подвизава се и тук. В какво състояние е, не знам, при мен мотора работеше, после обиколи четвърт свят и умря в Германия.
                          Аз имам за продаване една, но не знам дали няма да ти дойде прекалено тунинг.
                          От Фриуинд, с два карбуратора, портвана, с тунинг изпускателна тръба.
                          За да стане, трябва да се направи 2в1 преходник за карбуратора и да се пасне капака, понеже няма.

                          Коментар


                          • #14
                            От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Тази, която си намерил е от Митьо Питона, подвизава се и тук. В какво състояние е, не знам, при мен мотора работеше, после обиколи четвърт свят и умря в Германия.
                            Аз имам за продаване една, но не знам дали няма да ти дойде прекалено тунинг.
                            От Фриуинд, с два карбуратора, портвана, с тунинг изпускателна тръба.
                            За да стане, трябва да се направи 2в1 преходник за карбуратора и да се пасне капака, понеже няма.
                            Остави един тел за да се чуем - имам интерес ако Митьовата се окаже с голям проблем около резбата на свеща.
                            Не вярвам да е такъв но като се види ще се разбере.
                            Неговата ме устройва като цена, не ми се хвърлят много пари като цяло но на всяка цена този двигател и мотор като цяло си го искам и ще го направя за да си го карам.
                            В това няма неизвестни.






                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: SUZUKI DR650 SE - neutral switch

                              Двигателя на Димитър го разглобявах аз, мисля, че нямаше ядове с главата. До последно работеше като часовник.
                              ПП: а ти сигурен ли си, че това е пукнатина или просто следа от отливката?
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X