Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Y22DTH или X22DTH ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Y22DTH или X22DTH ?

    Привет колеги!

    В момента съм пред голяма дилема относно закупуването на Фронтера Б .....т.е кой мотор да избера ?
    Y22DTH - 120 коня или X22DTH - 116коня
    Доста търсих из форума,но не открих тема относно предимствата и недостатъците на тези два мотора.
    Ще съм ви благодарен за малко помощ или за линк към тема във форума относно тях.
    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Y22DTH или X22DTH ?

    Първоначално публикуван от Jim_G Преглед на мнение
    Привет колеги!

    В момента съм пред голяма дилема относно закупуването на Фронтера Б .....т.е кой мотор да избера ?
    Y22DTH - 120 коня или X22DTH - 116коня
    Доста търсих из форума,но не открих тема относно предимствата и недостатъците на тези два мотора.
    Ще съм ви благодарен за малко помощ или за линк към тема във форума относно тях.
    Благодаря предварително !
    Накратко - вземи си 116к.с, другия е със скъп проблем с ГНП(не се ремонтира).

    По-надълго - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=179940

    Темата е за проблем с варианта 120к.с.(на Зафира е 125к.с). Обърни внимание на коментарите на Кирил(kiki.t), той е специалист в областта на дизеловите горивни системи, и специално и по проблемите с това ГНП на тая Фронтера. На 116к.с също понякога има проблеми, но се ремонтира успешно, и вече не е скъпо. На другия помпата почти не се ремонтира, не е и предвидена за ремонт, няма части, и струва доста кинти като нова или заводски рециклирана с някаква гаранция.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Y22DTH или X22DTH ?

      Благодаря! Явно доста проблеми имат дизеловите мотори.....може би ще се насоча към бензиновите и след това газифициране !

      Коментар


      • #4
        От: Y22DTH или X22DTH ?

        Първоначално публикуван от Jim_G Преглед на мнение
        Благодаря! Явно доста проблеми имат дизеловите мотори.....може би ще се насоча към бензиновите и след това газифициране !
        Само дето ако е бензинов трябва да е 3.2 иначе на другия 2,2 бензинов на Фронтера Б ,ако имаш късмет ,ще харчи по малко масло отколкото бензин ...
        Напред и нагоре
        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
        0886769809-Юлиян
        kiko00@abv.bg

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X