Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното зарядно за телефон/таблет/навигация в колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Правилното зарядно за телефон/таблет/навигация в колата

    Anker- в момента имам 2 телефона и 2 Айпада включени към него. Единия айпад не е гасен от 5 дни, ползваме го за навигация, другия се гаси за няколко часа на ден. В раницата си имам още няколко Анкер неща. Във всичките си коли имам Анкер, в джипката и на 3те реда седалки /там редовно по 3 Айпада и 2 телефона стоят ръгнат и, децата гледат телевизия, аз навигация, жената троши мангизи на Амазон/. От всичките съм доволен /зарядните де/.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Правилното зарядно за телефон/таблет/навигация в колата

      Да споделя опит – точно такова нещо правих за мои приятел които е тираджия тука в братска америка.Да наблегна че тука тия големите камиони са на 12Волта.
      При 24 Волта номинално може да се подходи по същия начин но параметрите на електрониката трябва да са други .
      Намерих кутика ,пласмасова с подходящи разменри и вътре вкарах 4 броя
      Да не давам линк в Ебаи но може да се потарси е с това
      10X Re DC-DC 3A Buck Converter Adjustable Step-Down Power Supply Module LM2596S
      10броя са 11 долара.
      LM2596 –работи много свясно макар че е доста дърто –само за инфо.
      Понеже са с потенциометер за настроика на изходното напрежение –аз го премахнах и го направих с твърди ресистори.
      Отгоре на кутиката закрепих един УСБ хуб като предварително хъба го поизратбуших и изходите от 4 те DC-DC суответно отиват към 4 те УСБ коненктора на хъбът.
      Поиграх си още малко и в кутиката вкарах L C Пи филтър и се получи захранване
      – 4 х 5 Волта като всяко държи поне 2,5 А. Със защита от късо и може да работи до около 35Волта входно напрежение.
      Знам че изглехда играчка и т.н но инак аз фабрично такова не намерих .

      Коментар


      • #18
        От: Правилното зарядно за телефон/таблет/навигация в колата

        Добре си се справил. Стер-даун и степ-ъп конверторите, тия без пари, работят много добре. Ползвам ги успешно.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: Правилното зарядно за телефон/таблет/навигация в колата

          От много време съм с такова:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Xiaomi car charger.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5810073

          Нула проблеми, дава си тока, успешно ми зарежда телефона + двойния DVR едновременно. DVR-а дърпа доста и принципно е голяма драма с него. Освен това съм пробвал и сигурно 10-ина други, включително SONY, както и това, което си идва с DVR-а, и други уж маркови и не-маркови - до сега по-добро не съм открил, но и от година и нещо насам не съм търсил.

          Също се класира по всички изисквания.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Правилното зарядно за телефон/таблет/навигация в колата

            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
            Да споделя опит – точно такова нещо правих за мои приятел които е тираджия тука в братска америка.Да наблегна че тука тия големите камиони са на 12Волта.
            При 24 Волта номинално може да се подходи по същия начин но параметрите на електрониката трябва да са други .
            Намерих кутика ,пласмасова с подходящи разменри и вътре вкарах 4 броя
            Да не давам линк в Ебаи но може да се потарси е с това
            10X Re DC-DC 3A Buck Converter Adjustable Step-Down Power Supply Module LM2596S
            10броя са 11 долара.
            LM2596 –работи много свясно макар че е доста дърто –само за инфо.
            Понеже са с потенциометер за настроика на изходното напрежение –аз го премахнах и го направих с твърди ресистори.
            Отгоре на кутиката закрепих един УСБ хуб като предварително хъба го поизратбуших и изходите от 4 те DC-DC суответно отиват към 4 те УСБ коненктора на хъбът.
            Поиграх си още малко и в кутиката вкарах L C Пи филтър и се получи захранване
            – 4 х 5 Волта като всяко държи поне 2,5 А. Със защита от късо и може да работи до около 35Волта входно напрежение.
            Знам че изглехда играчка и т.н но инак аз фабрично такова не намерих .
            Проблема е не да осигуриш амперите, а да кажеш на отсрещното устройство че амперите са налични и то да ги ползва. Точно хубавите устройства ползват това по-често и ако го няма, ще си се зареждат на най-много ампер, каквото и да правиш.

            Иначе 5.4-5.5 волтов Buck-converter ако трябва и на 100А може да се направи без особени трудности - това е възможно най-лесната, проста и надеждна топоология.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X