Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък проблем с Туксона на детето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък проблем с Туксона на детето

    Та накратко:
    Сменихме предните дискове и накладки, че вече им беше дошло времето.
    До тук добре, но при опит да обезвъздушиме/освежим спирачната течност, пробките за обезвъздушаване не искат да се развият. Напръскахме/накиснахме ги с подобен на ВД спрей, но не искат и да чуят за развиване - а доста ги напъвахме.
    Нещата отиваха направо на скъсване и ги оставихме. Иначе колата си спира прилично и без процедурата по обезвъздушаване.
    Въпроса е - с какво може да се накиснат за да охлабят, че ако се скъсат няма да е приятно и е ясно какво ще последва после.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

  • #2
    От: Малък проблем с Туксона на детето

    Здравейте ,на маверика ги нагряха и охладиха след това се развиха без проблем.

    Коментар


    • #3
      От: Малък проблем с Туксона на детето

      При смяна на накладки и дискове не се налага обезвъздушаване,ако не сте развивали спирачни тръбички или маркучи.Ако сте здраво решени да ги развиете, помага челно стряскане ЗАДЪЛЖИТЕЛНО по шестограма на пробките с по-малък размер камък и оксижен или газова горелка с насочен пламък.

      Коментар


      • #4
        От: Малък проблем с Туксона на детето

        То ясно, че при смяна на дискове и накладки не е задължително да се обезвъздушава.
        Обаче е хубаво, на няколко години старата течност да се смени напълно, или да се освежи, поне тази която е в апаратите и маркучите преди тях.
        То това и искахме да направим, ама не стана.
        Ще пробвам отново с накисване и чукане и ако не стане пак, ще търся да ги нагрявам и охлаждам някъде.
        Всъщност, питането ми беше дали някой знае някаква специална течност, с която при напръскване или накисване , да даде резултат.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #5
          От: Малък проблем с Туксона на детето

          Смяната (промивката) при нас е 10-15 лв труд и около литър спирачна течност (12-15лв),така ,че не се вкарвайте сами във филм за който не сте подготвени.

          П.с. Начини различни-т.н. разкисване вероятно няма да стане. Директно пламъчно нагряване не ВИ съветвам, има индукционно и "съпротивително"( принципа на точковия апарат ) нагряване,охлаждане (с удобни спрейове за целта) и развиване. Ако въпреки.....се скъса следва демонтаж на апарата и "възтановяване" или покупка на друг.
          Оставете тези процедури на хора с подходящи инструменти и знания.

          Коментар


          • #6
            От: Малък проблем с Туксона на детето

            Колега Петков, нали не си мислите , че въпросния ремонт е правен пред блока, или на поляната отзад?
            Извършен е от правоспособен и доста кадърен монтьор, с дългогодишна практика и във сервиз - макар че и аз можех да го направя без проблем, както би го направил и всеки един читав сервиз.
            Работил съм го този занаят дълго време но отдавна и сега не ми се занимава, та просто предпочетох да си платя и да не си губя времето.
            И понеже на следващия ден колата трябваше да пътува, затова и монтьора не е рискувал да напъва пробката, че в петък след обяд и привечер, можеше да се получи непредвидена ситуация, която да осуети пътуването .
            Иначе ще го мъчим другата седмица и ако се скъсат пробките, процедурата е ясна.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Малък проблем с Туксона на детето

              Едно от тайните свойства на пробките е ,че като се скъсат ,не протичат. Значи във вашия случай нямаше да се осуети пътуването. Щом читав сервиз не се е справил ,вие какво очаквате? Да се заеме някой учил в Хогуъртс? Върнете се в "читавия" сервиз и каквото сабя покаже.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Малък проблем с Туксона на детето

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Колега Петков, нали не си мислите , че въпросния ремонт е правен пред блока, или на поляната отзад?
                Извършен е от правоспособен и доста кадърен монтьор, с дългогодишна практика и във сервиз - макар че и аз можех да го направя без проблем, както би го направил и всеки един читав сервиз.
                Работил съм го този занаят дълго време
                Съжалявам ,че така се получи -от къде да знам, че "краставичар" ме пита за "краставици" и аз се излагам с обяснения............................Нормално е въпроса да е зададен от лаик в тази област.................
                Хайде със здраве!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Малък проблем с Туксона на детето

                  То с пробките, може и "тако и вако", а когато се отнася и за детето ви, от женски пол, едва ли някой ще го пусне да пътува така.
                  И кавичките за читавия сервиз, в случая не са уместни - ако не друго поне защото не знаете за кой сервиз и монтьор става въпрос.
                  Човека беше коректен да ми се обади и информира, за възможните последствия, а решението да спре опитите с развиването, беше мое.
                  И да, както казах, другата седмица ще се закара колата пак там - при читавия монтьор и сервиз и ще реша проблема.
                  Питането ми бе елементарно - някой който е минал по този път, да помогнете със съвет, за някаква изпитан спрей или течност, да напръскам/накисна предварително въпросните пробки, за да може евентуално да се развият и да не се усложняват нещата, а не кой е по по най и така нататък

                  П.п. Знам, че тук пишещите и действащи монтьори са най-добрите, с най-добрите сервизи, но оставете малко въздух и за по-безизвестните от вас.
                  Ако можете и имате желание, съветвайте и помагайте, ако не, здраве да е.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък проблем с Туксона на детето

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение

                    П.п. Знам, че тук пишещите и действащи монтьори са най-добрите, с най-добрите сервизи, но оставете малко въздух и за по-безизвестните от вас.
                    Ако можете и имате желание, съветвайте и помагайте, ако не, здраве да е.
                    След всичко споделено,не виждам какво очаквате като отговор.............
                    Ако оставим на страна иронията в тона, ние гайкаджиите,които ВИ отговорихме , щяхме да решим задачата със сигурност.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък проблем с Туксона на детето

                      Петков, няма ирония, или ако усещаш някаква, тя най-вероятно е продиктувана от това:

                      "Смяната (промивката) при нас е 10-15 лв труд и около литър спирачна течност (12-15лв),така ,че не се вкарвайте сами във филм за който не сте подготвени."........
                      .......Оставете тези процедури на хора с подходящи инструменти и знания."

                      или това:

                      "Щом читав сервиз не се е справил ,вие какво очаквате? Да се заеме някой учил в Хогуъртс? Върнете се в "читавия" сервиз и каквото сабя покаже."

                      А това няма смисъл да го коментирам:

                      ....."от къде да знам, че "краставичар" ме пита за "краставици" и аз се излагам с обяснения....."

                      И ако трябва да съм честен, ценя написаните съвети за отвиването, които не ги отричам - прав си , но може би понякога нещата трябва да се поднасят без горните закачки.

                      п.п. Уж разбирах от майтап, ама като чели съм остарял .
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък проблем с Туксона на детето

                        Мислех да приключвам раздумката по тази тема,
                        но никои от отговорилите не можеше да знае за сервиза и Вашия опит от поставената тема и отговорите бяха, за избягване на грешки в спирачната система.
                        -6 ти пост ,промени всичко-имате квалификация да се справите,ползвате услуги на сервиз с инструментариум и доказани професионалисти,а пускате тема за проблем във Форума.
                        Какво очаквахте след това ?
                        -Хайде поставете се в обратната ситуация - безкористно изказвате мнение с желание да сте от полза в решаване на проблем,а се окаже че няма "проблем".........................и........

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X