Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

    Трябва да си я харесал вече за да тръгнем,жената иска да ме води на някаква сватба лятото,едни приятели искат да ходим на обиколка по Италия Юни / той е механик и ги разбира / ма да хукна от тук да я търсим сложна работа.

    Принципно се наема човек който я проверява и с това се занимава,след това смяташ по списък кое колко струва за отстраняване и умножаваш по 2.Лошото на тия е,че няма как да я завлечете в на някой гаража да я правите там пък и цените са едни такива неприятни.

    Номера е да намериш наистина твоята лодка,не да купиш проблема на някой друг.Виж на тая защо и какво са платили и какво е правено,списъци,фактури,касови бележки........и после го смятаме.

    За идея само - пишем ти от Престиж 500 с Volvo IPS 600 D6,- 2 ремъка,4 литра масло 75w90,2 въздушни филтъра,2 маслени и 2 горивни с 2 на бридьрите,2 импельра за водната помпа са.........800 долара,голямо кашонче за обувки ги събра.Това в първото магазинче,другите друга бира,че на нова лодка без 10 горивни филтъра не тръгваме,на стара е кашон и горница положението.

    Аз списък с какво ти трябва без да съм я видял мога да ти пратя,но го смятай седнал,без значение колко си милионер.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 03-03-19, 23:09.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

      Имаш ли как да изкопчиш от брокера тел на собственика.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Трябва да си я харесал вече за да тръгнем,жената иска да ме води на някаква сватба лятото,едни приятели искат да ходим на обиколка по Италия Юни / той е механик и ги разбира / ма да хукна от тук да я търсим сложна работа.
        ..................
        Аз списък с какво ти трябва без да съм я видял мога да ти пратя,но го смятай седнал,без значение колко си милионер.
        Е, това беше само идея. Ако знам кога ще сте по тези земи и имате достатъчно време, мога така да направя, че да съвпаднат датите. Ама това наистина е само като някаква идея и нищо конкретно не търся .
        А инак не съм никакъв милионер и точно за това реших да взема лодка, която да ползвам като вила, че къщите и местата са само за милионери . Говоря за мястото, на което искам да ходя аз. Със сигурност има хиляди други места с най-различни дадености и цени, но аз искам там. Идеята ми е да имам вила на морето, която да е достатъчно комфортна за мен и жената. Няма да я карам насам-натам, освен ако много не ми се приходи някъде, в което се съмнявам или ако не се наложи. Виж, къщите на първа линия, те са за милионерите.

        Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
        Имаш ли как да изкопчиш от брокера тел на собственика.
        Ще пробвам, но се съмнявам. Особено само по телефона, търговците не са особено отзивчиви пък и доверчиви, че ще им платя комисионата Но нищо не ми пречи да ги питам.
        Последно редактирано от Бай Гуджан; 03-03-19, 23:47.

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

          Мисля, че моя интерес към тази лодка намаля тотално, след отговорите на търговеца:

          "the incident was in 2010, the hit under the owner's cabin bed. The boat went completely underwater, only 2 metres of the bow remained out.
          After this the owner decided to repair it and spent 120.000 to overhawl at zero hours the engines, new electric cables, new electronic, ceilings, air conditioned, bow thrust.
          The only thing that wasn't done was the generator. Now the boat doesn't have one.
          In 2012 The past owner made the season but only 10 hours of cruising then he died (was 85 years old).
          In 2014 I sold it to a german client that used it as a villa in the Marina and used for 20 hours in 3 years.
          Since 2017 it's out of the water and Now needs some cosmetic works.
          I think around 15.000€ for a big polish, repaint of grey lines, new teak in the platform, new batteries, services, new carpets, change of some ceilings.
          That's the situation.
          The price is interesting because Mochi 46 is a good boat and very comfortable, but needs a little refit. "

          Струва ми се, че не си заслужава цялата разправия с такава лодка или бъркам?
          По принцип съм фен на закупуването на явно прецакана кола и тоталното и ремонтиране да изцяло нова от самия мен. Така поне знам, че колата наистина е в перфектно състояние, но тук става дума за нещо съвсем друго и тези води са ми напълно непознати. А и тук няма крайпътни заведения, в които да спра и да си тръгна, докато пътна помощ докара колата до сервиза за дооправяне на проблемите.
          Много благодаря на всички Ви за насоките, предложенията и обясненията. Продължавам да търся и се надявам да видя мненията Ви при следващия ми избор.
          Последно редактирано от Бай Гуджан; 04-03-19, 09:21.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

            Всъщност, не лоша цена. Все пак тука е Европа и цените на обурудването се различава от Щатите.

            Принципно, за такава "брада" се изискава сериозно гребенче.
            Ако не те влече плаването и т.н. по-скоро се огледай за истинска вила там.

            Коментар


            • #36
              От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

              Цените на "истинските" вили са такива, че по-добре цял живот да си обикалям където ми душа поиска и някой друг да му мисли за поддръжка, данъци и т.н. Идеята ми за лодката е, че ще стоя на едно място колкото си искам и като ми писне, ще се преместя другаде. Разходите по такава лодка до някъде са ми ясни и ги приемам. Предпочитам да си ръчкам по лодката и ежегодно да обновявам или допълвам оборудване, отколкото да поддържам някаква тъпа недвижимост, която ще ми писне след 3 години и половина. Цената наистина е добра и за това така се вторачих в тази лодка. Ако знам какво трябва да се направи за да е сигурна за плаване тази лодка и естествено цената влезе в бюджета ми, няма да го мисля много-много. Ама така, с толкова много неизвестни, да се кара от Мачу Пикчу без яснота какво ще се случи......
              В крайна сметка лодки има много, ако не е тази, ще намеря друга. Важното е да намеря Моята.
              Аз и в момента имам лодка, както казах, 6м RIB със 150к.с. чисто нов Евинруд и съм щастлив с нея. Просто ми се иска да туря и къщата в таз пуста Гърция и да знам, че уйкендите са ми заети за много години напред . Така, че плаването ме влече, въпреки, че съм пълен новобранец и поне в началото ще правя малки обиколки, най-малкото да изхвърля водите дет не ми трябват

              Коментар


              • #37
                От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                На твое място бих търсил не моторница а ветроходка. Нещо от сорта на Конрад 45 или подобно, Тивия беше такава. Моторчето е някакво Волво пента двайсетина коня и издеяни обиколка на кълбото. Един вид не ти трябват 1100коня, за да местиш "вилата"насам - натам.
                Пък и заигравката с платната е голям гъдел...
                п.с. иначе с лодки се занимавам от доста време - туй върху заза на аватара ми е първата, ама е било 1974-5г.

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                  Ма много ги чувам а,трябва да си добър за да си жив у тоя бизнес.

                  Потьвала лодка и то на тия години аз не бих гледал еле ако я чакат поне 1000 мили.Ветроходна за вила е тегаво,по-млад няма да ставаш та пропусни.

                  Плава ли,лети ли,ебе ли се..........наеми си го,но пък и мерак с пари се гаси,между къща и лодка аз съм за лодка точно по твоите причини.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                    По едно време ми минаваше през главата идеята за платноходка, но наистина тя е за плаване, а не за мобилна вила. Със сигурност плаването с платна е несравнимо удоволствие, но аз търся по-различна почивка. Освен това платноходките ми се струват и по-малки като обем на жизненото пространство.
                    Абе флайбридж ще бъде. Решил съм го и не ми се променя концепцията .
                    Като разглеждам, виждам, че лодките са с различни двигатели. Има ли такива, от които да бягам и такива, които са за предпочитане?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                      Има и е като при колите,дълга тема,намери я пък моторите ще ти кажем стават ли или не.
                      Проблем не ти е главно могора,а турбини,топлообменници,електриката,дюзи,генерация и качеството на нафтата.

                      Карали сме и Катерпилар 3208 с легените под тях,тече си ебало майката,на 6 часа ги спираш и айде пак вътре,сипваш какво е изтекло и газ.Карали сме и нови Кат на които 90% малко газ да им дадеш и пръскат глава под 100 часа на мотора.

                      Намери я пък моторите лесно
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                        Ма те и моторниците са за бръмчене не за закотвяне..... ама всеки си знае.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                          Така е. Но както казах вече, аз искам вила на морето, в случая ще е вила В морето, което даже е по-хубаво. А това, че вилата може да се мести, когато и където си поискам, я прави още по-желано решение на ваканционния ми проблем

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                            Първоначално публикуван от Бай Гуджан Преглед на мнение
                            Така е. Но както казах вече, аз искам вила на морето, в случая ще е вила В морето, което даже е по-хубаво. А това, че вилата може да се мести, когато и където си поискам, я прави още по-желано решение на ваканционния ми проблем
                            Тъй, тъй. Аз за това минах от палатка на каравана....

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                              Колега, ако е тази от Лацио на 43 евра, смятам,че е твърде съмнителна работата. Пишеше,че основно е ремонтирана 2012 година. Щом са сменяли и мокетите вътре, значи е била доволно във вода.
                              Е, дее*а мама му, от 2012 до сега 7 години. Собствениците не искат да плават с нея и не са я продали при положение,че цената е под средната бая.

                              Другото,което коментирахме с колеги е,че следващите са с двигатели на MAN и са много здрави. Само,че са от 70 евро нагоре.

                              Трето - В КОНТЕЙНЕР НЯМА ДА СТАНЕ

                              В Гърция един юнак теглеше лодки по 14 метра с Чероки.

                              Ще попитам нашите спедитори, да дадат една цена и ще споделя

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                                Ако си избереш от Гърция имаш три малки улеснения:
                                1. Регистрацията.
                                3. Можеш да ангажираш сервиза който ще ангажираш за поддръжка да съдейства при огледа. Пробвано с единия в Ормос и работи.
                                2. Повечето търговци се съгласяват този клас лодки поради факта, че често се купуват за ваканционни жилища от хора без правоспособност, да ги доставят за символични суми до твоето местоназначение.
                                А там за паркирането пред кръчмата в Ормос....... нема се разберем
                                Ей ми я едната къде си пази мястото и студената бира. Това преди да науча дрона да ми я носи де.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150612_114237.jpg
Прегледи:1
Размер:578.7 КБ
ID:5810068

                                Поздрави и успех в търсенето.

                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X