Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

    Много сте бързи бе, не ви смогвам на двамата.
    Бай гуджане, ние лодката я намерихме за 2 минути, това ни е работата, да ги намираме. Хахаха
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

      Джугане, добре че не си американец. За тези 2 поста по-горе щяха да ти връчат фактура

      За съжаление това което аз съм чувал за търговците на лодки в Италия е същото както и за автомобилите.
      Бих гледал другаде из Европа.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

        Лелеее, това ще си го принтирам и ще си го нося със себе си. Много благодаря за тези съвети. А иначе аз не я и крия таз лодка. Ето я и обявата, ако с нещо може да помогне за доизясняване на ситуацията.
        Остава да намеря някой, който наистина разбира от материята и да го разходя до Рим на сгляда. Ако има някой колега или знаете някой, който може да се справи, ще бъда благодарен за контакт.
        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Джугане, добре че не си американец. За тези 2 поста по-горе щяха да ти връчат фактура

        За съжаление това което аз съм чувал за търговците на лодки в Италия е същото както и за автомобилите.
        Бих гледал другаде из Европа.
        Ами и аз имам съмнения относно талянските търговци и за това без някой, който разбира, няма да отида. Ще е безсмислено. Надеждата ми е в собсвениците, немци. Ако те са приели ремонтите, се надявам нещата да не са покъртително зле.
        Абе ако ми е писано, ще я имам. АКо не стане, значи не е била за мен . Има още около 200 лодки с параметрите, които аз търся. За съжаление в Гърция са много малко, а и са по-дебели. Въпреки, че заради пътя нещата се поизравняват. Ама талянските лодки са малко по-.......... италянски
        Последно редактирано от Бай Гуджан; 03-03-19, 21:39.

        Коментар


        • #19
          От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

          И домашното да си напишеш относно къде ще я държиш, с каква регистрация и т.н.
          До колкото чух, тази години гърците доста са затегнали работата. Говори се ,че и далаверата с холандската регистрация е свършила.
          Изобщо всички аспекти от това приключение да ги обмислиш

          Коментар


          • #20
            От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

            Разбери се с жабарите кой плаща пускането и ваденето от водата,че корпус се проверява на сухо ма лодка се пробва в морето.

            Това ако е потъвало ти трябва и електричар с няколко механика които да бачкат по камиони или тежки дизели.

            Пусто,че сме заети следващите 3 несеца,знаеш ли как ям пици и пия вино тинто,а с другата ръка лодки карам ‘секви,е то т де е Рим и околията.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

              Венцо ти какво правиш лятото?

              Че имам идея
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                Ще я държа на 200м пред една кръчма през лятото, където и без това кибича по цял ден . А зимата ще я вадя на сухо и вече съм се разбрал какво ще ми коства това. Няма да е голяма мъка за такъв кораб

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Разбери се с жабарите кой плаща пускането и ваденето от водата,че корпус се проверява на сухо ма лодка се пробва в морето.

                  Това ако е потъвало ти трябва и електричар с няколко механика които да бачкат по камиони или тежки дизели.

                  Пусто,че сме заети следващите 3 несеца,знаеш ли как ям пици и пия вино тинто,а с другата ръка лодки карам ‘секви,е то т де е Рим и околията.
                  Със сигурност аз ще платя пускането, пък ваденето.... ще си говорим АКо искат да я оставят във водата.
                  Наистина много съжалявам, че не сте тук, да Ви черпя 100 пици и 50 кила вино
                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  И домашното да си напишеш относно къде ще я държиш, с каква регистрация и т.н.
                  До колкото чух, тази години гърците доста са затегнали работата. Говори се ,че и далаверата с холандската регистрация е свършила.
                  Изобщо всички аспекти от това приключение да ги обмислиш
                  Работата с регистрацията още не ми е ясна. За това попитах в една друга тема, но наистина нямам яснота по въпроса. Сегашната ми лодка е с БГ регистрация и нямам грижи с нея, но тя е 6м. За по-голяма, не знам дали да не я направя отново БГ или да я направя Гръцка.
                  Последно редактирано от Бай Гуджан; 03-03-19, 22:01.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                    По снимките, които видях в Интернета /както казахме, обявата я намерихме веднага/, някой си е играл, и то доста. Това да пръснеш моторите със сиво, го разбирам, ама с четчицата да изографисваш Детройт Дизел и да боядисваш капачките на маслото с червеничко... там някой се е старал.
                    Лодката изглежда правена /то там са отишли парите от застрахователите/ без да е пудрена за снимките /да си бяха изхвърлили водата от дингито поне/.
                    Както казахме, тия мотори са елементарни, няма електроника и тъпотии. Пали ли, не тресе ли, не прегрява ли, ще работи. Проверката е лесна, ако има кой да го разбира процеса. Определено си заслужава да се види.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                      Според брокера, моторите са нови и след смяната са работили около 100-на часа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                        Глупости

                        След ремонт като е потънала може ма двутактов дизел не се прави от дълги години,точно V71 да намери нови,че и 2.......да бе да

                        Фактурата им къде е,само тя струва колко лодката в тоя случай?Кажи му,че говориш с профита,да не му тегля една майна по телефона.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                          Тук такива мотори вече нови отдавна няма, не се продават- вредни емисии... Много се съмнявам и в Европа да не е така. Ако моторите са след основен ремонт, то как са охладителните на антифриза /heat exchangers/, на маслото, на трансмисиите? И генерацията за изгорели газове как е, пръска ли правилно, има ли горещи точки по маркуча след металната част на ауспуха /exhaust raiser, elbow.../. А трансмисиите? Ами лоените набивки /защото ви чакат 1000 мили все пак/.
                          Абе, трябва си човек за тая работа.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                            Утре ще му пиша, ама са тегави на кореспонденция и ще му звъня по телефона явно. Това, че са двутактови добре ли е при дизела или зле? Какви а разликите? При бенза знам, аз съм щастлив с 2 тактов 150 кс Евинруд Г2 и мога да кажа, че не го заменям за 4 тактов. Ама тук, нямам никаква идея.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                              Мотора като цяло е як,с компресор - тежи,тече,пуши,харчи,шуми и тресе.......всичките хубавини на куп ама пък няма спиране тоя мотор,по Аляска още ги ползват за работни добичета.

                              Как е охлаждането,горивото,помпите,кабелите му,маркучи и генерация........е те там е играта,това трудно могат да го строшат ма всичко друго ако е ‘талянско се сещаш как е,като при колите.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ при закупуване на лодка 2-ра употреба

                                Мдаа, ясно. Едно основно нещо не споменах в предните постове, а то май е важно. Брокера каза, че след като разгледам лодката и установя какво трябва да се прави по нея, той ще говори със собствениците и те щели да намалят цената, в разумни граници, за ремонтите. Звучи повече от хубаво, ама какво ще е в действителност.
                                Освен това аз нямам никаква бърза работа, лодката ще е за кеф и за това дали ще е тази или някоя друга, дали ще я взема днес или след 3 месеца, няма значение. Важното е да е МОЯТА лодка. В този ред на мисли аз мога и да чакам докато си дойдете/дойдеш насам и да направим заедно едно такова пътуване .
                                Последно редактирано от Бай Гуджан; 03-03-19, 22:54.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X