Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

    Здравейте, имам ГВ 2004г. дълга база, струва ми се че при обратен завой съвсем бавно, предната лява гума приплъзва, гумите са доста стари и изтрити, така я взех и още не съм ги сменял, но и лявата гума е доста изпасана, дясната съвсем малко по ръба, но и като се замисля много рядко се налага да правя обратен завой на дясно и не съм обръщал внимание дали и тогава е така. Мисля да сменям гумите скоро, но се притеснявам дали това е нормално при обратен завой или при по-голямо свиване на волана и да не прецакам чисто нови гуми. Ходих на предница, казаха че всичко е ок, регулираха я уж нямаше някакви големи отклонения. Гумите са доста стари, както казах ДОТ 2009 няма представа от кога са карани, но си мисля да няма връзка с това приплъзване на обратен, поне така го усещам. Моля ако някой има същите наблюдения да сподели дали е нормално или какъв може да е проблема!



  • #2
    От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

    Направи си реглаж на предницата и ще спре да приплъзва.Пишеш че има и неравномерно износване на гумите.Пиши ги заминали и след реглажа ще продължи да ги яде по същия начин.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Направи си реглаж на предницата и ще спре да приплъзва.Пишеш че има и неравномерно износване на гумите.Пиши ги заминали и след реглажа ще продължи да ги яде по същия начин.
      Направих реглаж, казаха че всичко е ок, освен да отида на друго място.


      Коментар


      • #4
        От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

        ;Гумите са доста стари, както казах ДОТ 2009 няма представа от кога са карани, но си мисля да няма връзка с това приплъзване на обратен, поне така го усещам.;

        При мене се е случвало на два различни автомобила от стари гуми да се чува ;скърцане; ;приплъзване; ;свирене; на гумите.Даже не и при обратен завой,а при по лек завой!

        Коментар


        • #5
          От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

          Ами аз се надявам да е от тях понеже, като регулирах предницата казаха, че всичко е ок, но до сега не ми се е случвало на друга кола и затова минсе искаше да чуя други мениния


          Коментар


          • #6
            От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

            Шанса да е от гумите граничи с 0. Ако има проблем със страничния наклон и стендаджията са е направил на 6 без 10.............
            Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
            Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

            Коментар


            • #7
              От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

              Аз бих купил 4 нови гуми.След като ги разтъпча 300-400 км,ако още продължава проблема,стенд на предницата отново на друго място

              Коментар


              • #8
                От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

                +1 за мнението на колегата ;krassitch;!

                Коментар


                • #9
                  От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

                  Достатъчни са и 30-40км. Този номер се получава,когато някоя от предните гуми е по-назад от другата. Ако човека на стенда знае какво да гледа ще ти го каже,ако ли не,питаш по форуми и специалистите ти казват да отидеш на стенд.Параграф 22,така да се каже!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

                    1-во предположение-изключи предния мост.
                    2-ро-неподходящо масло в задния мост и проблем с ЛСД.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      1-во предположение-изключи предния мост.
                      2-ро-неподходящо масло в задния мост и проблем с ЛСД.

                      Предния мост е изключен


                      Коментар


                      • #12
                        От: Приплъзване на предната гума при правене на обратен завой!

                        А възможно ли е всичко това и неравномерното износване на гумите да е заради нещо разбито по предницата, има някакво леко претропване много рядко и по-скоро не е по дупки ами когато удари в нещо например в легнал полицай, предполагам че тампон на носача не знам. И на други коли съм имал буквално разбити и лопащи предници от носачи, шарнири и т.н. но не ми се е случвало да ми износват гумите така затова питам, не знам как е при ГВ.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X