Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

    Ми честита и на теб и фемилито, ма ако завишат контрола на ГТП-тата и почне да се плаща на друг принцип нещата няма да са това, което са! Щото "тъпите" немци съвсем взеха да си разчистват двора. А тука търсиме шайбани бележки да джасаме дявола във въздуха!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

      Първоначално публикуван от boco1 Преглед на мнение
      Здравейте,пускам тази тема за хората с автомобили без записано ЕВРО в талоните.До момента с JEEP от всякъде ме прехвърлят към Бълкан Стар София,чакам отговор от тях и ще го кача тук.Нека,който се е сблъсквал с това да пише без значение марката на автомобила. ...
      Балканстар бързичко отговориха, че издават такова удостоверение за екоклас за около 14 дни и срещу скромна сумичка от 96 лв, пратиха формуляр, който трябва да се попълни и да им се върне заедно с копие от талона, но след като получиха необходимото ... тишинааа. Вече 3-ти месец.
      На телефонно запитване рекоха, че така било, щото нещо италианците ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-03-19, 05:53.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

        При мен еконормата е нанесена в СоС заедно със съответните емисии. Все пак благодарение на този сертификат се издават големия и малък талон. А сертификатът от своя страна се издава от производителя. Само в Балкан Стар ли е спасението? Не може ли да се свържете директно с FCA? Или е въпрос на издаване на документ или удостоверение на български език?През 2006г внесох Ауди от Германия и предварително от местния дилър имах документ, какъв е номерът на мотора. В КАТ Варна не го признаха и искаха да се отчета при местния дилър срещу получаване на документ издаден от него, че това е същият номер.Е, загубих 4 часа...и някой леффф и накрая дилърът преписа документа от Германия и ми сложи печат и подпис на неговата си бланка и всичко беше наред.
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • #19
          От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

          Когато няма нанесена категория, данъкът се изчислява като за МПС без категория.
          Документи-само в представителството. Не вярвайте на всичко, което пише в нета, особено пък с цитиран източник "СДВР" . Там традицията на мокрите сънища е многолетна.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

            Защо мислиш,че автомобилиа ми не е в оригинален вид.И ДВАТА Катализатора са там,не само корубите им.До сега съм плащал не малък данък и ще продължа да го плащам и с горницата.Пуснах темата защото не малко са без Евро в големите талони , а това не по наша вина.
            П.П. Докато има хора, които си мишкуват все ,ще се опитват да ни оправят под общ знаменател .
            П.П.2 И като ми се дореве,ще пусна някоя сълза и за теб.
            П.П.3 Беше форум за други работи вярно е ама много станахте спамаджии те,айде весели празници и смени тона малко.

            Коментар


            • #21
              От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

              Ще видим дали си заслужава чакането от Балкан Стар

              Коментар


              • #22
                От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                Всяко представителство, издава удостоверение/сертификат, за еко норма (ЕВРО- 1,2,3,4,5,6) на автомобила.
                Естествено срещу заплащане и при различните марки цената е различна.
                Минах по този път с едната Хонда, на която не беше вписано в талона ,че е Евро-4, като сертификата от Бултрако ми излезе 40 лв. , а смяната на талона в КАТ 23 лв. и няколко часа загубено време.
                Миналата година данъка ми беше 212 лв.. Тази година преди смяната на талоните и вписването на Евро-4 , при проверка в общината излезе че трябва да платя 162 лв.. Смених талоните и след 10-на дни пак проверих колко ми е данъка - вече с Евро-4 трябва да платя 111 лв..
                На другата Хонда която имаше в талоните отразено Евро-5, миналата година платих 216 лв. данък. Тази година платих 189,67 лв. с 5% отстъпка и чак след това разбрах, че от общината не са взели под внимание че е Евро-5 и реално трябваше да платя 103,46 лв. .
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #23
                  От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                  Първоначално публикуван от boco1 Преглед на мнение
                  Ще видим дали си заслужава чакането от Балкан Стар
                  И темата се сведе до: при покупка на кола втора ръка да се иска и кръщелното , а не само талона
                  Копие на сертификат за съгласие с техническите данни на автомобилното изделие за териториятя на страната { всички европейски са съгласни}се заплаща
                  При FCA е лесно - Дилър кънект , шаси номер, копи конформити, принт и подпис с печата на оторизирания
                  Петнадесет минути , айде и мотане още толкова
                  Културата при сделката почва от изповядвянето , там се гледат всички документи , останалите страни си плащат само
                  Още ще трябва ли инфо?
                  Последно редактирано от jeko47; 06-03-19, 21:19.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                    Такаааа

                    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...kolata-2152038
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                      Изобщо не съм на мнение, че тази схема с представянето на бележки от представителствата пред общините е ОК. И си мисля, че ако сега работи, то това няма да е за дълго. Просто в момента е хаос и може да минава тук-там. Няма ли го в талона записано, не би следвало да се признава. От чисто правна страна. Така, че всички, на които нямат отбелязана категория в талоните, най-вероятно трябва да се приготвят в бъдеще да сменят талони.
                      Простотиите на МВР пък изобщо не искам да ги коментирам, защото това тяхното е пълна простотия. Да разкарваш хората по представителствата да вадят документи за информация, която я имаш в архива си черно на бяло и не фигурира в талона заради собствената ти немарливост, едва ли е възможно в друга държава от ЕС, освен в нашата. Именно МВР е издало на хората сгрешени талони-с напълни данни в тях. И сега тъкмо то и изцяло за своя сметка ги трябвало да ги подмени.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                        Да накараш МВР да работи в полза на обществото е трудна задача
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                          Да накараш МВР да работи в полза на обществото е трудна задача
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                            В тоя ред на мисли, като нямам категория в талона, не могат да ми я търсят и на ГТП-то, демек пушещо Евро 5 невписано, може да го докара на норма от 1980, демек - редовен съм.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                              В моя талон пише данни за изгорелите газове, но са пропуснали да препишат евро категорията
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как мога да получа удостоверителен документ за притежаваната екологична норма.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Може ли за имейл, на който да питам за 124-ката. Че го нямам в бележника, а и на сайта им не се оправям . Няма такива тъпаци като КАТ. Аз да питам, господата с фуражките що не вземат да си погледнат датата на първа регистрация на МПС, да го сравнят с една общодостъпна таблица, и оп воала, ще го измислят коя еврокатегория е, поне за 90% от бараките.
                                Последно редактирано от Asen Kushlev; 07-03-19, 09:01. Причина: допълване
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X