Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашия оффроудър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко ви харчи вашия оффроудър?

    Започвам с това: Говорим за джипки, които не се карат по асфалт, освен да стигнат до черното..
    Предлагам две ставки: стандартната на километри и абсолютен разход на година и километри на година.
    Моите за 2018-та:
    Исузу Трупър: 702км/495лв / 34.46 л/км
    Сузуки Самурай: 1165км/212 лв 18.34 л/км
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

    in: 27/100
    out: 20/100

    Jeep Cherokee 4.0 LPG

    Коментар


    • #3
      От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

      Па то си има тема за разхода от много отдавна!
      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...2176#post42176
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

        Знам я, там пишат други: всичко 4х4 каращо по асфалт. И аз съм писал там.
        Идеята на тази тема е да е по-специализирана - за джипки, които се ползват само за оффроуд, а не за ходене на работа или до магазина.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

          Значи питаш за "часов разход"?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

            Wrangler TJ 4.0 - половин резервоар (може и малко отгоре) на разходка.По-точно не съм засичал.
            o888 37 63 69

            Коментар


            • #7
              От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

              Засичал съм преди отдавна на едно бензиново 60/100. От тогава не засичам, само сипвам и карам. След едно закъсване за гориво си научих урока и си возя 20л.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                Извън пътя в дълбока локва или тиня, си се смята разход на час и може да е много гоуем.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Значи питаш за "часов разход"?
                  Аз примерно, като тръгна на разходка (повечето пъти не само), тръгвам с пълен резервоар. Пък както дойде.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                    А моя кош кат си седи,нищо не арчи.В гората всичко е пълно-и газ и бензин,имало е случаи и газта да е свършила и да се прибирам на бензинови изпарения,напр.обиколка на Искъро.В гората е имало случаи по километраж бая км.,а на практика-100-200м.Относително е много.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Знам я, там пишат други: всичко 4х4 каращо по асфалт. И аз съм писал там.
                      Идеята на тази тема е да е по-специализирана - за джипки, които се ползват само за оффроуд, а не за ходене на работа или до магазина.
                      Тази тема нищо няма да даде. Разходът в гората е според зависи и при една и съща кола, с едно и също задкормилно устройство, може да варира в много широки граници. Примерно от 13-15/100 при кротък офроуд, през 30+/100 при състезателно каране, та до притеснително бързо изпразване на 90-литров резервоар само за някакви си 12 км ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                        В редките случаи когато съм карал по черно, без хард изпълнения, винаги съм с пълен резервоар и само тогава си нося 20 литрова туба с бензин за мое спокойствие, при такива случаи изобщо и не смятам разхода, иначе ми показва на дисплея 39 литра на час, шестака + автомат + бавни и с включен 4x4 си казват думата

                        По-скоро питането трябва да е не колко харчи по черно, а ориентировъчно колко часа ще ти трябва, за да изминеш еди кой си маршрут по черно от - до, защото в гората бензиностанция няма и даже 20 литрова туба с бензин може да не ти стигне да се прибереш ако не знаеш колко часа ще се залуташ из горите...
                        Последно редактирано от Еделвайс; 02-03-19, 07:38. Причина: Пояснение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                          Много по горите не ходя ма 100литра почва да им се притеснявам на третия час и си търся 200 литров резервоар който незнайно защо е спрян за продажба.

                          моите тубички са по 17........галона,че комбито лакомо.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                            Пълните бутилки ,резервоари и туби при офроуда са си спокойствие и пак гложди единица съмнение ,че нещо може да не стигне.При мене е така .Понякога имам чуството че газовата бутилка съм я пълнил с въздух ,а не с газ ,ма така е ,ако си караме само по царските пътища.........
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко ви харчи вашия оффроудър?

                              Аз, като взех Самурая, установих, че бензиновият резервоар е премахнат с цел олекотяване на конструкцията. Обаче, като видях газовата бутилка с размер 15 литра (също за да не тежи), за малко щях да се разплача.
                              Ще мисля за някакъв малък бензинов резервоар. В гората бензин в шише могат да ти донесат, но газ... почти невъзможно.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X