Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение и препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за мнение и препоръки

    Моля за мнение и препоръки :
    Решил съм да сменя маховика на моята Фронтера ,и тъй като няма готов кит за това ,аз ,ще си го направя но;
    За притискатела и феродовия диск нямам колебание ,единствено материала за изработка на маховика ме вкарва в размисъл . Та на въпроса от какъв материал е по добре да бъде произведен маховика ?
    Принципно съм запознат от какво ги правят повечето колеги ,аз също имам идея от какво да го правя ,както и мнението на стругара съвпада с моето ,но това са моите гледни точки . Понеже искам да го правя веднъж за това сондирам и вашите мнения и съображения !
    Напред и нагоре
    Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
    0886769809-Юлиян
    kiko00@abv.bg

  • #2
    От: Моля за мнение и препоръки

    Чугун(избелен) е материяла.Ако мислиш да е от стомана трябва да се карбонитрира инак има навик да буксува.За да се избегне карбонитрирането,вариянт е да се монтира чугунена вложка където ляга диска.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Моля за мнение и препоръки

      А защо трябва да се сменя маховика?
      Ако е заради износване, счупване, пукнатини-по-добрия вариант е друг, от морга, за същия двигател. Нов от магазина е още по-добре.
      Ако е заради промяна на работата на двигателя-ммм... твоя си работа, ама обикновено това води до повече проблеми отколкото до подобрение.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Моля за мнение и препоръки

        Предполагам че иска да мине от двумасов маховик на нормален .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Моля за мнение и препоръки

          В подписа му има някаква Фруктиера 99 набор-тогава май още нямаше двумасови. Някаква друга ще да му е идеята.
          Иначе за изработката-взимаш по-голям маховик от нещо друго и правиш от него малък.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Моля за мнение и препоръки

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Иначе за изработката-взимаш по-голям маховик от нещо друго и правиш от него малък.
            И какво правим със съществуващите отвори за коляновият вал?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Моля за мнение и препоръки

              [QUOTE=petroffbg;3431643]...Чугун(избелен) е материяла....

              Така аз също съм се ориентирал към чугун ,но това (избелен) малко не го разбирам . Смисъл не съм много на ясно с металите и затова сондирам мнения . Къде мога да си залупя такъв материал ,смисъл има ли го по нашите пазари ?
              Напред и нагоре
              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
              0886769809-Юлиян
              kiko00@abv.bg

              Коментар


              • #8
                От: Моля за мнение и препоръки

                Я обясни целта на заниманието,какво искаш да постигнеш?
                Избелен или бял чугун,нямам идея откъде да си купиш,виж някоя действаща леярна или в АС какво предлагат.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за мнение и препоръки

                  Искам да изхвърля двумасовия маховик ,но понеже за Фронтера няма алтернатива като за VAG ,затова се налага аз да се заема с това .Има идеи за изработка от хром молибидна стомана споделена от хора ,които са правили доста такива интервенции ,но понеже ми е за първи път ,ще се наложи да не бързам с решението .Това е горе долу .
                  Напред и нагоре
                  Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                  0886769809-Юлиян
                  kiko00@abv.bg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за мнение и препоръки

                    До колкото имам допир с тунинг средите, другия предпочитан материал за изработка на маховик е Ст45.Иначе въпросния мотор си е с двумасов маховик и най-вероятно той е болката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за мнение и препоръки

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      ...виж някоя действаща леярна или в АС какво предлагат.
                      Безнадеждна работа .

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      В подписа му има някаква Фруктиера 99 набор-тогава май още нямаше двумасови....
                      Има някаква . Те тука пише :
                      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224358
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за мнение и препоръки

                        Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                        Искам да изхвърля двумасовия маховик ,но понеже за Фронтера няма алтернатива като за VAG ,затова се налага аз да се заема с това .Има идеи за изработка от хром молибидна стомана споделена от хора ,които са правили доста такива интервенции ,но понеже ми е за първи път ,ще се наложи да не бързам с решението .Това е горе долу .
                        Намери от някъде да ти резнат филия ст-40-45 или ст 355,все е тая.После карбонитриране в Пазарджик,не е кой знае каква цифра,чакането е до месец най-много.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за мнение и препоръки

                          Погледнах при колхозниците. Там блокират оригиналния демферен маховик и на него присаждат нормален феродов диск с пружини от Терано 3.0. На 2.2 и 2.4 моторите-от Нисан Максима, пак 3.0 (едните били 240, другите 250 мм).
                          Но нещо се оплакват, че блокирането на маховика не изкарвало дълго ако се юрка машината по полето.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за мнение и препоръки

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Погледнах при колхозниците. Там блокират оригиналния демферен маховик и на него присаждат нормален феродов диск с пружини от Терано 3.0. На 2.2 и 2.4 моторите-от Нисан Максима, пак 3.0 (едните били 240, другите 250 мм).
                            Но нещо се оплакват, че блокирането на маховика не изкарвало дълго ако се юрка машината по полето.
                            Не е проблема в маховика ,за четири години безпощадно каране е в топ състояние. Проблема е в притискателните дискове ,моята е поредната на ,която установявам това . Размера на захвата на самия притискател е такъв ,че дори не мога да пасна друг,разминаването е малко ама е факт .
                            Диаметъра на феродовия е 240 мм вече почти не остана автомобил от ,който да не съм опитал да присадя притискател с нормална дебелина на плочата . С две думи решението е производство на маховик по чертеж направен от мен ,за притискател по мой избор и т.н ... И после веселбата да бъде като в приказките ....
                            Напред и нагоре
                            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                            0886769809-Юлиян
                            kiko00@abv.bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за мнение и препоръки

                              ... и понеже Фронтерата ти е за горска употреба:

                              Материала на маховика трябва да е съобразен с материала на феродовият диск, та първо трябва да решиш с какъв искаш да караш.
                              Ако решиш да ползваш керамика проблема с материала за маховика ти решим щото чугуния отпада, но пък ще трябва да се преработи и притискателният диск.
                              Нищо сложно, ще трябва малко четене, но първо трябва да решиш с какъв феродов искаш да си.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X