Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лентоотрезна машина -> банциг

    Привет!
    Искам да направя следното: лентоотрезна машина да стане за постоянно банциг. Ще се реже твърдо дърво, стабилизирана дървесина (смоли) и някоя друга ламаринка. Хоби банциг машините са много слаби и кекави и затова се насочих към преработка на лентоотрезна. Говорих с различни хора, всеки с неговото мнение и съм пообъркан малко. Един казва да взема малка машина (лента 1140 мм), друг казва не взимай. Споделете опит и дайте малко акъл, че съм изтрещял вече! Трябва да се получи това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SWAG120411-10-Edit-2-1[1].jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:6155610

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.png
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:6155611
    0885600006 - Чичо Коце

  • #2
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Явно ще се правят ножки. Аз също си търся нещо от сорта, та ще следя темата. За тези цели макар и по-слаб хоби банциг наистина ли няма да върши работа. Загледал съм се във втора ръка и има и по 500/550W

    Коментар


    • #3
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      Скоростта на рязане е проблем при банцига. За метал е много по-ниска от тази за дърво.
      Малките лентоотрезни имат основен недостатък - разстоянието от лентата до основата тоест ширината която можеш да “бичиш”
      Някоята ламаринка и железце иска охлаждане, а като изправиш така лентоотрезната всичко ще тече долу при едното колело...
      Аз режа дърво и алуминий на банциг за дърво.
      Разните райдер и тн настолни машинки ги забрави... виж в олх преди имаше няколко банцига с 3 колелца и регулиране на оборотите. С малко доработки мисля, че ще стане.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        Предимството на банцига е в дължината на лентата и размера на водещите колела , съответно по-малкото огъване на лентата около колелата. При това което искаш да направиш , лентата по-бързо ще загрява , захабява , къса. Аз скоро си купих банциг на Макита , сериозна машина е , 80кг. , чугунен накланящ се плот , 900W , осветление ,...



        Има и други подобни качествени машини , и по-малки и по-големи. Това което искаш да направиш , според мен не си заслужава.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          Ако напишеш в ютюб "portable bandsaw stand" излизат десетки решения. Като гледам има и от сериозни хора.
          Та едва ли е толкова страшно, ако човек не си вади хляба с това разбира се.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            На големия банциг можеш винаги да му свалиш оборотите с инвертор.
            Но малкия голям няма как да стане. Всичко му е...малко.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Трябват ти две машини- една за метал и една за дърво .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                Лентовите ножовки на Полимета се изправят и имат една ламаринена приставка която се монтира и може да работи и като банциг . С подходяща лента си реже дърво и текстолит съвсем прилично .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Лентовите ножовки на Полимета се изправят и имат една ламаринена приставка която се монтира и може да работи и като банциг . С подходяща лента си реже дърво и текстолит съвсем прилично .
                  Зависи каква им е цената , защото може да си купи две машини , и да отпадне нуждата от смяна на лентата. А и на банцига може да разкроява по-големи детайли , и е значително по-удобен за работа.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Ако чета правилно ще се правят дръжки на ножове
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ако чета правилно ще се правят дръжки на ножове
                      Точно така! И ми трябва малка машина. Няма къде да сложа голям банциг.
                      Та споделете за ползването на настолните лентоотрезни машини! Имам предвид тези с ленти грубо 1300 - 1400 мм.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Дървото ще го отреже бавно, но ти едва ли ще бързаш, а това да режеш няколко мм ламарина за нож на лентоотрезна държейки я на ръка няма да ти хареса, с флекса е по-лесно и качествено. Имах такава от полимета, като цяло не е лоша машина, има си и своите особености.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          Е това, (флекса и качествено) са две несавместими думи.
                          Аз от както имам отрезна машина, режа всичко което е възможно на нея метал дърво пластмаса, каквото се сетиш.
                          Точмо заготовка като за нож ще я реже като халва, аз ползвам лента с повече зъби от оригиналната мисля че беше 22 зъба трябва да проверя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Лентовите ножовки на Полимета се изправят и имат една ламаринена приставка която се монтира и може да работи и като банциг ....
                            Бреййй, т`ва Полимета голема работа било ! Глей кви лентоотрезни машини били произвеждали , на банциг за дърво стават

                            ..пък аз да не знам ...

                            ..а към колегата , пуснал темата : лентоотрезната машина и банцига са различни машини както конструктивно , така и по технология на рязането .

                            Дръжка на нож е доста относително понятие (от гледна точка на профилът и) , но по принцип дърво може да се "отреже" на лентоотрезна машина с лента , предназначена за метал , с едър зъб . Колкото по- дълга лента , толкова по- голям размер на детайла поема. От там нататък ти избираш.
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-02-19, 21:10.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Добре, ще изчистим материалите, които ще се режат до:

                              - стабилизирана дървесина (натопена в смола под вакуум, после изпечена)
                              - Г10 (стъклопластов ламинат)
                              - Микарта (стъклопласт + пълнители)
                              - Карбон

                              Конкретните материали са доста по-твърди от обикновено дърво и затова клоня много повече към "нещо", което реже метал.
                              Прекрасно знам конструкциите на типовете машини и коя за какво се ползва. Ще се радвам да споделите конкретен опит, кое става и кое не от лентоотрезните машини за метал.
                              Това, че аз ще и направя масичка на 90 градуса спрямо лентата си е моя грижа!

                              Ето нагледно:



                              Материалите

                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X