Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Аз никога не съм ползвал охлаждане и лентите си карат доволно (дори да пускам сини стружки), няма смисъл да се мокриш, ако не режеш някакви плътни железа по много .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #92
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Аз никога не съм ползвал охлаждане и лентите си карат доволно (дори да пускам сини стружки), няма смисъл да се мокриш, ако не режеш някакви плътни железа по много .
      Аз я взех предимно за да си режа плътни железа за стругчето и за ф50-100 май е по-добре да го поливам периодично
      Иначе за профилчета няма смисъл от мазане.
      Снощи пуснах една филия ф70 алуминий 7075 без охлаждане и не видях нещо да се е стоплило много, въпреки ситните зъбчета на лентата.
      Определено за халумин ще се ползва друга лента [emoji1] утре пристигат новите та ще видя с тях как се справя.
      За сега все от технолес поръчвам и не съм имал проблеми, но я дайте някаква алтернатива където ги правят на размер.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #93
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        Аз си взех две ленти от полимета(установих,че са скъпи,по спомен 24лв на брой),още съм със първата и изпонарязах доста метал.Не се използва всекидневно,реже доста бързо и не ползвам охлаждане,като често режа Ф-120-130мм.Лентата си е жива и здрава,още държи чапраз и и ряз.При рязане метала не загрява,стои си със собствената си температура.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #94
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Аз си взех две ленти от полимета(установих,че са скъпи,по спомен 24лв на брой),още съм със първата и изпонарязах доста метал.Не се използва всекидневно,реже доста бързо и не ползвам охлаждане,като често режа Ф-120-130мм.Лентата си е жива и здрава,още държи чапраз и и ряз.При рязане метала не загрява,стои си със собствената си температура.
          Аре и ти като sek1 ся .

          Аз пък купувам ленти по 36 лв. бройката . И ги считам за евтини .
          И харча по 7-8 ленти от 1 тип ( ползвам 3-4 типа) на месец .Със задължително охлаждане с борьол .
          А става въпрос за ленти на Рьонтген , Германия. Не за китайски триони .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #95
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            Просто споделих какво ползвам,споменах,че не съм производство,машината се ползва от дъжд на пушек.От лентите съм доволен,със сигурност са китайци.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #96
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              ...Просто споделих какво ползвам...
              Аз те разбрах де
              Намекът ми беше за това , че е силно относително да кажеш "тия ленти са хубави , а ония - не" . Както и "Тия са евтини - ония скъпи" .

              За да се направи сравнение трябва лентите от различни марки да се подставят при еднакви условия : еднакъв размер на лентите , с еднакъв тип зъби , при един и същ геометричен размер и вид материал на обработвания профил . От там нататък : колко "ряза" ще издържи едната и колко другата .
              ..и отнесени към цената на съответната марка лента току виж се получИли изненади
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #97
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                Е па знам ли?Аз съм със китайци и нямам база за сравнение,някой ако е навит мога да предоставя лента за тест.!1140мм май да беше размера.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #98
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Е па знам ли?Аз съм със китайци и нямам база за сравнение,някой ако е навит мога да предоставя лента за тест.!1140мм май да беше размера.
                  Каква е машината?
                  Че и моята работи с 1140мм лента пък максимума и е ф105 за рязане.
                  Иначе аз само питам кой от къде поръчва и чисто субективно дали е доволен, експертиза за качество не държа някой да прави
                  И каква стъпка ползвате за стомана (или каква за кой вид стомана) и каква за алуминий.

                  ето аз какви си поръчах и на какви цени.
                  И понеже и преди съм ползвал от техните ленти, само че на малък банциг за дърво на който си разкроявам и алуминий та чисто субективно съм доволен (но нямам база за сравнение)
                  Владо ако си ползвал от тези ленти би ли направил едно сравнение спрямо тези, които сега ползваш. И какви стъпки ползваш де
                  Благодаря.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #99
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Аз съм със китайци …..1140мм май да беше размера.
                    С каква машина режеш?
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      https://www.lenoxtools.com/pages/die...aw-blades.aspx
                      Това е за малките машини които ползвате, според моя опит най-доброто. Поне при мен караше най-мнодо от пробваните, става въпрос за стотици срезове на тръби от 1/2 до 4" с една лента. Сега съм с 19мм и е малко по различно, понякога къртя зъби от бързане, понеже позволява много по-сериозно подаване. За тръба 4"X3mm разликата във времето за отрязване е към 10 пъти 12,7мм срещу 19мм лента .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Аз те разбрах де
                        Намекът ми беше за това , че е силно относително да кажеш "тия ленти са хубави , а ония - не" . Както и "Тия са евтини - ония скъпи" .

                        За да се направи сравнение трябва лентите от различни марки да се подставят при еднакви условия : еднакъв размер на лентите , с еднакъв тип зъби , при един и същ геометричен размер и вид материал на обработвания профил . От там нататък : колко "ряза" ще издържи едната и колко другата .
                        ..и отнесени към цената на съответната марка лента току виж се получИли изненади
                        Аз сравнявам лентите на Полимета и Национална база за инструменти с тези на Хофман консулт . Определено тези на Хофман консулт са значително по добри . Лента на габровците се скъса на заварката почти веднага след слагането нещо което според тях не може да се случи .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          С каква машина режеш?
                          Харис.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            Като чета дискусията се сещам за едно клипче, което бях правил и мисля, че тук е подходящото място за него.



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9413.JPG
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5810381

                            Листа е български. "От старота производство, от хубавия матриал". Един познат ми го даде, барабар с още десет такива, за което го почерпих (около 10 лв ми излезна).
                            Когато е нов листа реже прабо на струна. Като се износи почва да криви. Като се износят зъбите, но чепраза си стои, има един точилар в Кривина (прави ги бръснач).
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Това всичкото съм го нарязал с 2 листа от старите . Третия го слоожих да си нарежа по право едни заготовки . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1126.jpg
Прегледи:2
Размер:519.5 КБ
ID:5810385
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Лентоотрезна машина -> банциг

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                ...Владо ако си ползвал от тези ленти би ли направил едно сравнение спрямо тези, които сега ползваш. И какви стъпки ползваш де ....
                                За съжаление ползвам професионални ленти и не знам дали информацията ми ще е полезна за тукашната раздумка .Ама какво пък , да опитаме ако някой се интересува?
                                Първо - споменах вече ,че в момента ползвам ленти на Рьонтген . Ся ,кой търгаш ги доставя - дали Полимета , Миномета или Филанкишията е отделен въпрос и без значение
                                Второ , според машините ми ползвам 2 типоразмера ленти : 2 715х27х0,9 и 2 450х27х0,9.

                                Между другото изборът на лента е една цяла и съвсем отделна тема .

                                Например за стомана ползвам ленти bi-alfa cobalt M42 с комбинирани зъби Combi -Toothing , като "стъпката" е различна в зависимост от профила на разрязвания детайл : тръби ( при това с определена дебелина на стената и диаметър ) , или плътен материал . Така че "стъпката " се движи в диапазон от 4/6 до 8/12 зъба в инч.
                                За алуминий ползвам лента HM-Titan ALU с ей такава форма на зъба :
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Al.jpg
Прегледи:1
Размер:4.8 КБ
ID:5810391

                                ... и не на последно място за самата настройка :
                                - производителят препоръчва при поставяне на нова лента с цел "сработване" , до нарязване на обща площ от 500 кв. см. скоростта на въртене да е 70% от работната , а подаването : 50%от работното
                                - задължително охлаждане .При това концентрацията на охл. течност да е в границите 8-12% , измерена с рефрактометър . Тези проценти са освен с цел охлаждане - и с цел смазване.
                                - а правилното опъване/натягане на лентата се извършва с ей този уред :
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-03-19, 10:27.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X