Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
    Честно казано за любителска машина ми се вижда лошо решение с тези гумени ремъци.
    На банцизите съм вихдал такова решение, но там по скоро почти съм убеден че гумата е направо волканизитана на колелото.
    Според мен си опънал лентата прекалено много, от това гумата се премачква и разтяга, последствията са ясни.

    За отпукането на лентите, много е спорен въпроса дали да отпускаме лентата когато нея използваме.
    Тъй като и аз съм попадал на такива предположения, съм питал наколко познати върводелци (все пак лентите са еднакви, дори по ниско качествени)
    дори единия е бил даскал по дървообработване всички са ме поглеждали с насмешка.
    Все пак като се замислиш, метала кое го мори отпускане и натягане.
    Аз където работя, имаме такава настолна любителска машина, мога да кажа че зъбите изпадват доста преди да се скъса лентата, без да я отпускаме.
    На някои от големите банцизи гумата е с нитове, на други е лепена, на трети е просто нахлузена върху колелото има и такива без бандаж... решения има много и различни.
    При малкоте хоби машинки положението е същото. Лентите за дърво не са “по ниско качество”, а са с други механични свойства. А метала го мори най-вече топлината особено при малките машини и малките колела и за това е добре да се отпускат. На единия “джобен” банциг за 2 седмици скъсах 4 ленти (това още като го взех и защото го мъчех с едни буково талпи) после почнах след рязане да отпускам лентата, от тогава са минали няколко години и лента не се е късала, ама трябваше да си отворя учебниците от техникума и да си опресня малко “експлоатация и поддръжка на машини”
    Бая дълго лирическо отклонение се получи, за което се извинявам.

    А за скъсания бандаж - по скоро лентата да е била хлабава, та да се размърда така и да захапе гумата.
    А тая гума на цяло ли е скъсана или само нахапана на места?
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #77
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      На места е изядена.

      Коментар


      • #78
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
        На места е изядена.
        Аз бих пробвал да го изравня и върху вече равната повърхност да залепя гума с цел да се достигне дебелината на заводския. Стига изяденото да не е прекалено много и да се прокъса при изравняването.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #79
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          За лентите аз ползвам само Lenox, след доста проби не помня как стигнах до тях, но разликата е осезаема със всичко останало, цените са с малко над масовите, но излизат по-евтино .
          Тази машина според мен няма да работи с твърди колела, много са и блозо водачите до колелото и ще изхвърля лентата. Ще трябва да и научиш номерата, явно тези гуми ще са консуматив. Едва ли са маслоустойчиви та внимавай с маслата.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #80
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
            Това вентилирани дискове ли са?
            Принципно тези ребра нама ли да износват лентата по бързо?
            Не режащата част със зъбите винаги е извън колелото . За това на колелата има борд да я ограничава до къде да ходи .
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Сега остава да споделиш критериите по които си оценил въпросните ленти като "най-читави" .
            Според мен и колегите техните ленти работят значително по дълго време . Освен това нямам спомен тяхна лента да ми се е късала . Имат наличност ленти за всякакви метали. Това е едната от нашите шефа преди доста години я купи от някакъв магазин в Банкя за под 500 лева . Нарязала е трицифрен тонаж материал . Сменяни са само лагерчета по колелата ; водачите и редуктора . На колелата един път им пусках една стружка да се поизправят . Реже значително по бавно от голямата с 20 мм лента но това е нормално за този клас машини .
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1316.jpg
Прегледи:1
Размер:266.5 КБ
ID:5810218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1313.jpg
Прегледи:1
Размер:407.5 КБ
ID:5810220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1314.jpg
Прегледи:1
Размер:523.1 КБ
ID:5810219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1319.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5810217
            Последно редактирано от sek.1; 09-03-19, 06:42.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #81
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Моята машина е същата, само бренда е einhell и затягането на менгемето е със стандартно затягане.
              И на моята колелата се наложи да минат през струга, имаше изцентрик около 5 десети на колело,
              направо се виждаше как се згъва машината на всеки оборот на колелата.

              Коментар


              • #82
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                В другия цех при шлосерите е Ейнхел и тя толкова зор е видяла горката
                Последно редактирано от sek.1; 09-03-19, 18:37.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Какво ще кажете за тоя пич!? Много готино проектче е направил! Направо съм готов да се подхлъзна







                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ... .Според мен и колегите техните ленти работят значително по дълго време .
                    Значително по- дълго време от кои други ?

                    ..и пак не ми отговори : как ги сравняваш - ти и колегите ти ? Щото така казано: "тия са по- добри от ония" са общи приказки и е несериозно , а нали уж сме технически грамотни хора .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      Покрай тая тема и аз се обзаведох с една машинка за рязане. Марката е бернардо [emoji1] австрийски китаец. предстоят проби...
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #86
                        От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        предстоят проби...
                        В очакване...
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #87
                          От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          В очакване...
                          Ами какво да кажа... Личи си китайската сглобка макар и да е рекламирана за австрийска машина (май само марката е австрийска) Ще има побългаряване. Няма четки за почистване на лентата и съответно качва стружки по колелата. Менгемето макар и уж солидно се кълчи при стягане. Трябва постоянно да държиш бутона за включване. Иначе реже добре, при 60х60 профил дава десета отклонение от правия ъгъл, което мисля е поправимо с малко настройване. Стартира доста плавно, не се усеща недостиг на мощност. Ще и мисля и помпичка за охлаждане, но дори шише от препарат за стъкла може да се ползва и ръчно да се пръска периодично. Лента задължително ще си поръчам друга, че тая малко подскача на заварката..
                          Забравих, тестовете са правени с някаква стомана (най-вероятно ст3)
                          И все пак не съжалявам за покупката, че иначе си е ад като тръгна с флекса да режа ф100 плътно.
                          Сега ми остават излишни една ел.ножовка и един малък банциг но те най-вероятно ще се появят в отделна тема.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #88
                            От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            Да добавя, че единия бандаж за Scheppach-а струва 6 лв. крайна цена, а доставка може да отнеме и месец, че и горница, което е по-важното. Ако не е някакъв производствен дефект или моя грешка относно повредения бандаж, а машината си ги "яде" по принцип - не си заслужава нито цената на резервната част, нито чакането.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Ако не режеш много дебели железа не ти трябва охлаждане . Ползвай си я така както е, едва ли ще имаш ядове със стружките.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #90
                                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                                Тя и лентата е по-малка. Относително погледнато реже по-малко материал, но ако е и за по-малко време, защо да не му трябва охлаждане?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X