Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Спретването на масичка, като има стойка, е детска игра:

    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #32
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Спретването на масичка, като има стойка, е детска игра:

      ...
      Мисля, че машината, за която си пуснал клипа, е различна от тези, за които стана дума. Стойката изглежда същата, но поне от снимките на двете машини, за които говорим, се вижда, че те не могат да се изправят напълно на 90° по чисто конструкционни причини, защото корпусът на задвижващото колело опира в стойката. Според мен ще се наложи направа на отделна вертикална стойка. За мен това не е проблем, защото машината се отделя от хоризонталната стойка чрез развиване на три винта, които аз бих заменил с перчати такива за по-бърз и лесен монтаж/демонтаж.

      Коментар


      • #33
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        Може. Махаш само ограничителя, който най-често е някой болт.
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • #34
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          Дори да е възможно, при Scheppach MBS1100 захватът (шарнирната връзка) към стойката е откъм паразитното колело, а работното колело "тегли" лентата в своята посока и затова ако изпълниш масичката така, както е в клипа, който си пуснал, лентата ще върви нагоре, а не надолу по вертикалата, т.е. обратно на правилната посока.
          Другото съображение е, че дори да приемем, че беше изпълнена обратно (демек, удобно за нас, с правилната посока на движение на лентата по вертикалата), хоризонталната стойка е прекалено къса по дължина откъм страната на изправената вертикално машина и цялата установка ще се дебалансира като изправиш машината на 90 градуса. В този случай трябва да сложиш или тежка метална масичка, която да компенсира дебаланса, или да подложиш нещо под корпуса на ниско разположеното колело на машината, както правят в клипа, който си пуснал. И пак няма да е надеждно, при положение че буташ детайла, който режеш напред в посоката на тежката част и дебалансиращ цялата галимация и статично, и динамично. Не че няма решение, но проблемите взеха да се натрупват. В случая на
          Scheppach MBS1100 това обаче няма значение, защото машината се повдига от "неправилната" страна.
          Според мен няма как да се "заобиколи" изработката на самостоятелна вертикална стойка. Ако се направи с необходимата предвидливост, внимание към детайла и прецизност, смяната на машината между двете стойки няма да отнема повече от минута, като тук включвам и решаването на въпроса с пуска и спирането на машината, когато е монтирана на вертикална стойка, без да се ползват подръчни и временни решения като велкро, свински опашки, стягащи клещи и тем подобни високотехнологични решения.
          Последно редактирано от cayman; 28-02-19, 22:52. Причина: неточности

          Коментар


          • #35
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            Дерзай! Като дойде машинката сподели впечатления!
            Аз още съм в процес на избор. Днес бях в Полимета.
            Последно редактирано от kozeboy; 28-02-19, 23:42.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #36
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Няма какво да дерзая. Темата си я пуснал ти, аз се опитах да помогам доколкото ми стигат скромните възможности.
              Моите решения аз съм ги взел вече, не че има значение.
              Желая успех с намирането на правилното решение и изработката! Да ти върви по вода!

              Коментар


              • #37
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                Дерзай! Като дойде машинката сподели впечатления!
                Аз още съм в процес на избор. Днес бях в Полимета.
                Там нещо хвана ли ти окото ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Там нещо хвана ли ти окото ?
                  Отидох да видя Harris BS115

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bs115.png
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5809882
                  Има къде да я сложа, но не знам дали да го правя или да взема настолна. Тази е висока 95 см и дълга 85 см, 60 кг. Стойката с колелата е тънка ламарина и трябва да се прави нещо по-функционално. Иначе е с 3 предавки (сменяш ремъка), нищо сложно. Като я сравних с Holzmann BS115 и Gude MBS115, установих, че само цвета им е разликата. Цените обаче са различни. Ако ми я дадат на цената на Gude-то ще я взема, че поне са тук, а не на 200 км.
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Сина взе същата,стойката не става но машината е добра.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      Със смесени чувства съм. Още отначалото еин от болтовете на държача се зави накриво и прееба резбата. Добре, че си имам DUSS-a та ще мога да оправя нещата.
                      Втория проблем е, че веднага изхвърли лентата и прееба гумения съединиел на паразитното колело, без аз нещо да съм сгрешил (ама може и в мен да е грешката). Иначе го яде винкел 50-50-6 мм. без грижи.
                      Но сега трябва да дупча отвори в корпуса, да навивам резби и да се разправям с резервни части (гумения съединител на паразитното колело). Като цяло не бих я препоръчал.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                        Като цяло не бих я препоръчал.
                        Тюююю!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          Евтините лентоотрезни са много капризни към настройки, при износване на механиката се променят ъглите и пак настройка. С първата, която имах харис от полимета хвърлих много ленти, докато и науча номерата .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            Някой да знае откъде могат да се купят тези гумените съединители (или както там се наричат)?
                            Приличат на зъбчат ремък откъм колелото (което също има зъби), а откъм режещата лента са гладки.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                              Някой да знае откъде могат да се купят тези гумените съединители (или както там се наричат)?
                              Приличат на зъбчат ремък откъм колелото (което също има зъби), а откъм режещата лента са гладки.
                              Да качиш една снимка да видим как изглежда това животно?
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                                Снимка не знам кога ще мога да кача, че съм се нервирал и не ми се ходи в гаража при машината.
                                Въпросния консуматив (да точно - консуматив) прилича на зъбен ремък. Всяко от двете колела има по един такъв, за сцепление между колелото и режещата лента.
                                Ако са трудни за намиране и/или прекалено скъпи, усещам как ще се търси някакъв по-масов и нормален зъбен реммък, а колелата ще заминават на фреза.
                                То вече човек нищо да не смее да си купи - уж германско, а се прецака още преди първото рязане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X