Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентоотрезна машина -> банциг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лентоотрезна машина -> банциг

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Зависи каква им е цената , защото може да си купи две машини , и да отпадне нуждата от смяна на лентата. А и на банцига може да разкроява по-големи детайли , и е значително по-удобен за работа.
    Последно гледах че са някъде 600 - 700 лева .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Лентоотрезна машина -> банциг

      Ако имаш време може да си направиш, щом ще режеш плоскости няма нужда да се усуква лентата, което много опростява конструкцията. Освен това може да е много по-малка.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        От: Лентоотрезна машина -> банциг

        За рязането на дръжките си трябва банциг , предлагат се достатъчно подходящи машинки , всяка от които с някои подобрения може да стане перфектна за целта.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #19
          От: Лентоотрезна машина -> банциг

          Да се извиня на колегата, че ползвам темата му, но тъй като и аз търся същото ще си позволя да попитам тук. Разликата при мен е, че аз ще режа само дърво. Та кой ще препоръчате като модел(снимките са примерни) с две или с три колела?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5ae439b4-d65b-40c7-afbb-89b18ae8c57d.png
Прегледи:1
Размер:514.2 КБ
ID:5809773
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2368579d-5e93-497d-9052-0374b113dadf.png
Прегледи:1
Размер:366.7 КБ
ID:5809774

          Коментар


          • #20
            От: Лентоотрезна машина -> банциг

            Нещо не намирам "ръчна лентоотрезна машина за метал" да се продава у нас. Всичкото е настолно.
            Дайте някой линк?
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #21
              От: Лентоотрезна машина -> банциг

              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
              Нещо не намирам "ръчна лентоотрезна машина за метал" да се продава у нас....
              У нас такова чудо няма .В чужбина ... освен в Занзибар някъде ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                http://toolsbg.com/store/index.php?r...tegory&path=84
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Лентоотрезна машина -> банциг

                  Благодаря! "лентов трион" се казвало у занзибар
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лентоотрезна машина -> банциг

                    Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
                    Да се извиня на колегата, че ползвам темата му, но тъй като и аз търся същото ще си позволя да попитам тук. Разликата при мен е, че аз ще режа само дърво. Та кой ще препоръчате като модел(снимките са примерни) с две или с три колела?
                    [ATTACH=CONFIG]982597[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]982598[/ATTACH]
                    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                    Благодаря! "лентов трион" се казвало у занзибар
                    И на теб и на колегата бих препоръчал варианта с 3 колела.
                    Някои модели имат и регулиране на скоростта и с подходяща лента режат почти всичко
                    Аз на подобна машинка си режа всичко без стомана. Алуминий 7075 си го "бичи" без грешка
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лентоотрезна машина -> банциг

                      Настолен инструмент, оставя ли го ще проходи рано или късно. Затова ме интересува само лесно-преносим ръчен. За хоби всичко става.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лентоотрезна машина -> банциг

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Благодаря! "лентов трион" се казвало у занзибар


                        Честно казано не съм се интересувал баш за това , а то гледай че всичко вече измислИли .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лентоотрезна машина -> банциг

                          И макитата само боди е на цената на винтоверт, ако се намери втора употреба ще е още по-достъпна. Това ще е много приятен инструмент за хора, които се занимават с монтаж на тръбни инсталации от зветни метали
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лентоотрезна машина -> банциг

                            И аз, покрай тая тема, се зарибих да си взема лентова резачка за метал (или кой както я нарича). Има вече и клонинги на достъпни цени, качеството не знам как е, но например тази WorkMan R2103 украинците доста я хвалят:

                            https://www.youtube.com/watch?v=8N5X2043I5Q

                            Аз си поръчах
                            Scheppach MBS1100, с напълно осъзнато илюзорно успокоение, че е на немски производител, но най-вероятно отвътре няма да има никаква разлика с WorkMan R2103 (то не че отвън има някаква, освен боята). И двете резачки се предлагат с еднакво окомплектоване, стойката за статичен монтаж за хоризонтално рязане изглежда функционална, а в масовия случай потребителите си произвеждат и стойка за вертикален монтаж, за да ползват машината като мини-банциг за метал. Има доста клипове в нетя, където е показано как се изработват стойки за вертикален монтаж.

                            Scheppach MBS1100 е един от най-евтините варианти в нейния клас (мощност 1100W) и излиза около 430 лв. с доставката до България, a WorkMan R2103 по украинските сайтове излиза около 311 лв., но тук трябва да се включат и разходи по транспорт, мито и ДДС и така цената в БГ ще дойде на около 400-420 лв. ориентировъчно, което не е голяма разлика с Scheppach MBS1100.





                            Коментар


                            • #29
                              От: Лентоотрезна машина -> банциг

                              Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                              Аз си поръчах Scheppach MBS1100
                              Изпрати ми линк, моля!
                              Да, това е най-евтиният вариант, но аз явно съм пропуснал нещо...
                              Другите са Makita, Milwakee и т.н.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лентоотрезна машина -> банциг

                                Ето линка:

                                https://www.ebay.de/itm/Scheppach-Me...2aa2%7Ciid%3A1

                                Почти едно към едно е с Milwakee -то, но я пращат и окомплектована с масата за хоризонтален монтаж и стяга, както за напречно рязане на детайли, така и под определен ъгъл.

                                Аз моята като дойде, веднага ще й спретна една стойка за вертикален монтаж, но е добре, че ще има и такава за хоризонтален, може да се наложи да се ползва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X