Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покриване на бетонен покрив?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покриване на бетонен покрив?

    Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
    Нали форума е за питане. Все пак има компетентни хора, които са виждали или са минали по-този път.Най-лесно е да кажеш"лепи ги с каквото падне". Това беше тъпо изказване!
    Тъпо е да питаш след като си си навил нещо на пръста и да отхвърляш отговорите, ако не съвпадат с това, което си си наумил.
    Хората ти казаха. Ако ще слагаш керамични или бетонни керемиди - двойна скара и сух монтаж на керемидите. Като преди скарата се предвиди и хидроизолация върху бетона.
    Прозводителите на керемиди даже едни книжки с детайли раздават, та да видиш нагледно как да се направи. И ти дават гаранция, ако го направиш по тяхната схема.
    Пък ти си прави, каквото щеш.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Покриване на бетонен покрив?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      На колко години е къщата, по- точно керемидите? Бетон ли е или нещо подобно? Изначално е тъпо да налепиш керемиди върху бетон, а да го завториш...
      Къщата е на около 25год. Керемидите са на около 20год. Намира се до град Казанлък. Едно време са ги лепили директно за плочата. От вътрешната страна няма никакви пукнатини по плочата.

      Коментар


      • #18
        От: Покриване на бетонен покрив?

        Всъщност, ако си решил да ги лепиш пак - действай, какво пък. И даже не е нужно непременно да ползваш специално лепило. Кал (глина) дори има известни изолационни (и хидро, и топло) качества.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Покриване на бетонен покрив?

          брехх, единият да ги лепя с кал, другият да правя двойна скара на бетонов покрив...

          Коментар


          • #20
            От: Покриване на бетонен покрив?

            Благодаря за съветите!

            Коментар


            • #21
              От: Покриване на бетонен покрив?

              Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
              брехх, единият да ги лепя с кал, другият да правя двойна скара на бетонов покрив...
              То и двете аз ти ги казах май (или поне - и аз). Първото (да лепиш с кал), е като/ако много искаш - ще стане, това си е една технология, каквато и да е. Второто е нормата.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Покриване на бетонен покрив?

                Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
                брехх, единият да ги лепя с кал, другият да правя двойна скара на бетонов покрив...
                Като ти казвам, че е тъпо да искаш съвети и после да се зъбиш, ако съветите не са това, което искаш да чуеш, ...
                Изпълнението с двойна скара по наше време е стандартно за керамични или бетонови керемиди. Без значение дали отдолу е бетон или дъсчена обшивка.

                Обаче, както ти се каза, покривът си е твой и си свободен да си трошиш главата, както намериш за добре.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-02-19, 07:49.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Покриване на бетонен покрив?

                  Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
                  брехх, единият да ги лепя с кал, другият да правя двойна скара на бетонов покрив...
                  Скарата е най-удачният вариант.Едва ли е случайно,че масово се практикува а и това е най-лесният и евтин начин да се получат почти идеални равнини,които са задължителни за доброто пасване и дълготрайност на керемидите.Като разход на м2 дървенията(греди+ скара) би излезнала максимум 4лв. ,да прибавим и още 3лв. за крепежи.Това,че плочата ще се компрометира от дупченето за закрепване на гредите изобщо не е вярно.
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покриване на бетонен покрив?

                    Може би ще ми наскочат много хора, но аз да си кажа....
                    На бетонен покрив особено, лепена рулонна изолация без посипка, едни битумни керемиди отгоре и готово. Всичко работа за два -три дни. При правилно поставяне ми дадоха гаранция 20 години. Човекът, който ми ги поставя е приятел. Казва, че съвсем спокойно ще изкарат повече. Не е на бетонен покрив. Вече 6-7 г.не са мръднали. И да стане нещо недай Боже- още един слой на единия скат и готово. Ама като гледам изобщо няма да е скоро.
                    За мен лично изобщо не са грозни, но това е въпрос на вкус! Пък и са най финансово необременяващи.
                    Всичко това при добър, запазен бетон естествено!
                    П.П. Прочел съм, че не иска много, много битумни......
                    Извинявам се. Не съобразих, че ще е трудно почистването на хоросана. Остава скара, както вече стотина пъти казаха!
                    Последно редактирано от venciru; 27-02-19, 12:03.
                    Венцислав Петров
                    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                    0889 62 8четири 6четири

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покриване на бетонен покрив?

                      Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                      ....
                      П.П. Прочел съм, че не иска много, много битумни......
                      Извинявам се. Не съобразих, че ще е трудно почистването на хоросана. Остава скара, както вече стотина пъти казаха!
                      А де! Щото да се залепят керемиди със стогодишна гаранция и да я изкарат, пак ще трябва чистене и грундиране.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покриване на бетонен покрив?

                        На стария ми блок сменяхме преди две години керемидите, и сложихме полимерни.
                        Покрива си е бетонен, върху бетона дървена конструкция, и на нея с винтове се захващат керемидите.
                        Лека и много здрава керемида, засега всичко е много добре, но са минали само две години де.
                        Притеснявахме се за вятъра, но след няколко по-сериозно ветровити дни, а май после имаше и някоя друга буря-комшиите които се качваха да проверят какво е състоянието казаха, че не са мръднали.

                        Според мен е много добро решение.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покриване на бетонен покрив?

                          Благодаря за идеите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покриване на бетонен покрив?

                            Ще използвам темата, стори ми се, че колегата каза много неща с едно благодаря, на мен ми прозвуча като точка. Та, моят въпрос е следния: ще съборя стария покрив от цигли поради негодност за ремонт. Под него е равна бетонна плоча. Новият покрив ще се появи при построяването на съседната постройка, от която ще е част. Това не се знае кога ще стане. Намислил съм дотогава да сложа топлоизолация от фибран върху плочата и отгоре употребявана гумена транспортна лента с дебелина 20 мм /ще се ходи отгоре/. Лентата е от руло с ширина 1,60 м. Чуденето е как да слепя фугата между отделните ивици гумена лента, така че да не пропуска вода към топлоизолацията отдолу. Е, ако това се окаже невъзможно, винаги мога да започна с лепена хидроизолация върху бетонната плоча, един вид обърнат покрив, но, ако мога да го избегна, ще е добре. Та, каква да е лепенката на фугата?
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покриване на бетонен покрив?

                              Ако имаш достатъчно гумена лента-просто застъпвай повече двете парчета.
                              Старите керемиди(цигански, турски, или както им казват на други места) са точно на този принцип, и докато не се разместят от вятър и котки си държат и не пускат капка.
                              По-голям проблем ти е вятъра. Ама ако наслагаш тажести по-нагъсто и това е решеим проблем. Само бачкането е повече, ама няма лесно в този живот.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покриване на бетонен покрив?

                                20мм дебела и торнадо няма да я мръдне. Лепене и фугиране с разните течни битумни.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X