Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашина DUSS S32 II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бормашина DUSS S32 II

    Да, но ако е направено както трябва и няма загуби му слагаш едно винтилче за алуминиева джанта и може да си го поддържаш с помпа за колело . Колкото пъти по-голям е обема на ресивъра от обема на цилиндъра, толкова по-малка ще е разликата в усилието към края . Цилиндри трябва да има в продавалника .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #77
      От: Бормашина DUSS S32 II

      Този цилиндър с ресивър поведението му като на амортесьор на автомобил ли е?

      Коментар


      • #78
        От: Бормашина DUSS S32 II

        Като на амортисьор на багажник (викат му газова пружина) , но ще можеш да си нагласиш усилието .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #79
          От: Бормашина DUSS S32 II

          Много благодаря за идеите, колега!

          Коментар


          • #80
            От: Бормашина DUSS S32 II

            Пневматичният цилиндър вече е налице.
            Работен диаметър на буталото 32 мм и ход 200 мм.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190815_145901.jpg
Прегледи:1
Размер:595.2 КБ
ID:5819263

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190815_145933.jpg
Прегледи:1
Размер:752.0 КБ
ID:5819264

            По мои сметки обемът му е грубо около 0,16л.
            Сега започвам да се чудя какъв подходящ ресивър да му търся, та хем да не е нещо голямо, хем да е достатъчно. Дали 2л. бутилка от пожарогасител ще му стигне?
            Идеята ми е да направя една обща компактна пневматична система, с къси тръбички (или кербовани маркучета) между цилиндъра и бутилката, която да монтирам на машината.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от cayman; 15-08-19, 14:38.

            Коментар


            • #81
              От: Бормашина DUSS S32 II

              Ето и ТТ данните:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1376429 Specs.jpg
Прегледи:1
Размер:241.2 КБ
ID:5819266

              Коментар


              • #82
                От: Бормашина DUSS S32 II

                Два литра е достатъчно, може да използваш и затапена тръба, при теб нялагането ще е малко .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #83
                  От: Бормашина DUSS S32 II

                  Е ся, затапена тръба... нали треа да е шукарно.
                  Щом 2л. са достатъчни, ще търся някаква бутилка от пожарогасител, на която да монтирам един манометър и един вентил. Казаха ми да си търся игличка за вентил от климатик за кола, по-биковити били. Имам и едно китайско компресорче за помпане на гуми на 12V, което да го ползвам за пълначка. Само че, какъв ще да е тоя комбайн, дето ще има на него и извод за тръба (или маркуч) за цилиндъра, и манометър, и вентил... чини ми се, че няма да се мине без стругаро-фрезистки изпълнения...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бормашина DUSS S32 II

                    Точно става шукарно, примерно половин метър тръба два цола и половина и по нея си заваряваш гайки за екстрите. Мога да ти изпратя кръгчета за тапите или направо затапена тръба .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бормашина DUSS S32 II

                      Така погледнато - да, наистина. Не се бях замислял, че ще е доста по-практично и по-прегледно, отколкото да накича всичко най-отгоре на бутилката.
                      Но ако тръбата е два цола и половина, ще трябва да е около 65 см дълга, за да достигне два литра, а това ми идва дълго за "компактна" пневматична система.
                      Самия цилиндър е дълъг 35 см от върха на стержена до другия му край, а ресивъра ще бъде монтиран за него и ще се движат заедно или поне такава ми е идеята. За да стане компактно с тръба, то тя трябва да е с около 9-10 см. диаметър, за да няма опасност да опре някъде в машината, иначе трябва да я изнеса много далеч от тялото на цилиндъра.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бормашина DUSS S32 II

                        Имам различни тръби, само измисли как трябва да изглежда.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бормашина DUSS S32 II

                          Продължих на ЛС с колегата, да не отегчавам аудиторията с моите въжделения и стремежи.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бормашина DUSS S32 II

                            Това с цилиндъра помпата и тн няма ли да стане прекалено голяма композиция, как и къде смяташ да го навържеш по машината?
                            За свредлата си направи метална стойка (може и алуминй) и дай ще и набием едни цифри с размерите, че с тоя маркер дето е попил в дървото...
                            Гледам всичко пипаш мераклийски, та за това си позволявам критика за дървените поставки.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бормашина DUSS S32 II

                              Това, което съм замислил е да монтирам "композицията" между шейната и тялото, което е върху колоната (дано се изразих правилно). Ето снимка на машината в най-долната позиция на шейната:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5820097

                              За метална стойка съм съгласен, но как да я направя за свредлата с конусните опашки? За цилиндричните опашки е лесно. Дървото е меко и като пробия отвор 15 мм за Морз 2, с малко допълнително напасване, конусите заспиват в дървото. Отворен съм за идеи за метална стойка (примерно с две нива с различни Ф-та, долното по-малко, горното по-голямо?),

                              А относно критиката - винаги е добре приета. Ако няма критика, ще има само една гледна точка, а това не е добре.

                              Наздраве!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Бормашина DUSS S32 II

                                Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                                Това, което съм замислил е да монтирам "композицията" между шейната и тялото, което е върху колоната (дано се изразих правилно). Ето снимка на машината в най-долната позиция на шейната:

                                [ATTACH=CONFIG]994902[/ATTACH]

                                За метална стойка съм съгласен, но как да я направя за свредлата с конусните опашки? За цилиндричните опашки е лесно. Дървото е меко и като пробия отвор 15 мм за Морз 2, с малко допълнително напасване, конусите заспиват в дървото. Отворен съм за идеи за метална стойка (примерно с две нива с различни Ф-та, долното по-малко, горното по-голямо?),

                                А относно критиката - винаги е добре приета. Ако няма критика, ще има само една гледна точка, а това не е добре.

                                Наздраве!
                                За конусните бих ползвал листов материал с дистанционери, горния лист с по-голям отвор, долния с по-малък, между тях дистанционер с размер и материал по избор. Самата ламарина можеш да поръчаш и на лазер, можеш и със “степенчати свредла” да разпробиеш.
                                Виж на Ванката из темите неговата стойка за свредла. Аз лично много я харесах.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X