Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашина DUSS S32 II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бормашина DUSS S32 II

    Не се занимавай с глупости, потренирай и се научи да ги точиш на ръка, дори да прахосаш няколко свредла, не е болка за умиране.По-нататък в практиката ще ти се наложи да ги заточваш по различни от общоприетия начин и тогава всякакви приспособления, заточващи машинки и т.н. почват да издишат.

    Коментар


    • #32
      От: Бормашина DUSS S32 II

      Схващам логиката ти, колега, но аз не възнамерявам да се занимавам професионално с железца, а за собствено забавление и нужди. Т.е. при мен времето и производителността не са фактори. Затова смятам да си направя установка/нагод, с които да си наточвам свредлата възможно най-точно и да елиминирам, доколкото е възможно, човешката грешка, която при мен ще е доста голяма. Уважавам много уменията на хората, които правят нещата на ръка и на око, но ако всичко ставаше така по най-добрия начин, то нуждата от машини отдавна да е умряла.

      Коментар


      • #33
        От: Бормашина DUSS S32 II

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Вземи си един китайски патронник с нов преходник дирктно за морз 3, този патронник е убит от работа. На мен ми се налага да пробивам със 8.8мм доста, пробвах какви ли не кобалти, които все се къртят или чупят, докато не попаднах на обикновено българско свредло от едно време. Това си пробива много повече отвори и по-бързо от кобалтовите.
        С цялото ми уважение, не бих заменил дори супер-дърт Rohm Spiro с китайски патронник. А не виждам и защо, след като след почистването патронникът си държи дори тъпо свредло без грижи. Свредлото не пробива, а само вдига жега в материала, но патронникът не изпуска. С другото, дето копае прилично като в масло, също не изпуска. За чий хуй ми е китаеца тогава?

        Коментар


        • #34
          От: Бормашина DUSS S32 II

          Много правилно мислиш, Щом патронника държи и не пуска-дръж го. Китаеца макар и нов-ще изкара в пъти по-малко.

          А за заточването-няма нищо страшно в ръчното точене.
          След 5-6 опита, и да има кой да ти даде съвет, ако ти трябва и си готов.
          Е, до висшия пилотаж има много, ама за любителска работа-да пробиеш каквото ти трябва ръчното заточване си е супер.

          А като гледам не си съвсем бос, само се правиш на такъв.
          Или просто си нямаш вяра. А е важно да я имаш, тя помага много.

          В клипа който ммтранс е дал руснака обяснява много добре и разбрано.
          Пробвай се както го казва, и ще видиш, че е лесно.

          И да знаеш, че от заточване не се похабяват свредла, те си заминават от счупване.
          Само внимавай да не ги прегрееш, но на шмиргел почти няма опасност.
          Аз като нямам шмиргел на село-точа на шлайфа. А там ако не се внимава-прегряването е много лесно.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Бормашина DUSS S32 II

            Препоръчах китаеца, понеже го ползвам от години и не е мръднал, движи се мазно както когато го купих. Също след многото превъртания, които са му се случвали от издевателства челюстите са доста добре, направо им пуска стружка на опашките, а на него нищо му няма .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #36
              От: Бормашина DUSS S32 II

              Де ги такива китайци бе Краси?
              И колко струват?
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Бормашина DUSS S32 II

                Както вече се видя, много съм зле откъм свредла. Бормашина хубава си взех, но нямам инструменти. Не ми се дават пари за евтини свредла, не че ще се ползват за производство, но държа да са качествени. Та в този смисъл, цената не е фактор. Моля, препоръчайте ми откъде да си набавя качествен инструмент.
                ИТТ магазините ги видях, мисля да ги посетя по препоръката на колегата. Цени в страницата си нямат, а пък свредлата им с конусни опашки не са дадени с какъв точно конус са. Други източници на качествен инструмент?

                Коментар


                • #38
                  От: Бормашина DUSS S32 II

                  Качествен НSS инструмент все още се намира по мазите прибиран едно време за сносни пари.Виж във преебалника,в базар или най-добре от пазар.Не пречи свредлата да са ползвани,стига да не са посинявани.За нови качествени ще трябва да дадеш една торба пари.
                  Аз лично си купих нови от 0,5 до 8мм,цените са приемливи.Останалите съм ги вземал от тук-там като цени на кг,и все още ми се губят размери,а имам и такива които се повтарят или потретват.За мен не е проблем,ако нямам даден размер го коригирам със разстъргващата глава.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бормашина DUSS S32 II

                    Тук от форума при Румбата .https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=209134
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бормашина DUSS S32 II

                      Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                      Моля, препоръчайте ми откъде да си набавя качествен инструмент. Други източници на качествен инструмент?
                      Ако си от София , събота и неделя на битака.
                      Цените са повече от прилични.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бормашина DUSS S32 II

                        Преди две седмици бях на битака и не видях почти нищо откъм инструменти. Не знам дали защото е зима или защото просто стaрия материал е на изчезване вече...
                        Последно редактирано от cayman; 04-03-19, 10:49.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бормашина DUSS S32 II

                          Също така, преди малко като си дупчех празнично и безотговорно отвори във винкела, ме осени един лаишки проблясък - ще ми трябва някакво менгеме или стяга за тая машинка. Та се надявам да помагате, че не ми се открива ненужно топлата вода. Основата ми е с прорез по Х оста (не знам дали успях да се изразя сполучливо), мисля че на 1-ва страница има снимка на основата, ако няма - ще кача.
                          Гледам, че продават от координатни маси за бормашина, (но не мисля, че на мен ще ми е нужна такава, възможно е и да греша, а и е най-вероятно), през машинни менгемете с или без въртяща основа, до прости стяги (които ги водят менгеме). Кое би било най-практично за лаик? Извинявам се за множеството въпроси, които задавам в темата, но просто съм доста мързелив да се само-ограмотявам в нетя (а и там информацията не винаги е достоверна, та човек не знае на какво да вярва) и искам отговори "на готово" от знаещи хора. За което благодаря от сърце!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бормашина DUSS S32 II

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Де ги такива китайци бе Краси?
                            И колко струват?
                            https://bazar.bg/obiava-20819467/sam...-san-ou-usilen

                            То и аз бих взел рьом, но това имам сега и то си работи .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бормашина DUSS S32 II

                              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                              Ако си от София , събота и неделя на битака.
                              Цените са повече от прилични.
                              Арменците от доста време не идват на битака а те имат тонове от стария инструмент . Продават от Самоков . 0899 565 721 Арсен или Едуард който вдигне . Другото място е в Овча купел там продават на кило .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бормашина DUSS S32 II

                                Къде го това в Овча купел ,Станьо?
                                Чувал съм ,ама...
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X