Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашина DUSS S32 II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бормашина DUSS S32 II

    Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
    Колко е хода по височина на машината,утре ще видя моята с какви обороти я дават че ми стана интересно.
    Ходът е около 250 мм.
    Колоната се регулира по височина на още около 250 мм.

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Двете черни капачета отстрани на електромотора много ми приличат на технологични отвори за изваждането на четките, та едва ли е съвсем Maintenance Free.Ако знаеш оборотите на електромотора и се сметне предавката, лесно може да се пресметне ще пробива ли това чудо със свредло 32мм или не.Аз предполагам, че оригиналният патронник е бил до 16мм захват и са го сменили с бързостягащ за удобство, но ако я позлваш за домашна употреба и патронника не е убит от работа, мисля, че ще ти свърши прекрасна работа.
    И аз така мисля - че двете черни тапи са за вадене на четките.
    Оборотите на електродвигателя не ги знам, а лошото е, че и не мога да намеря информация.
    Оригиналния патронник може и съществуващия да си е бил, защото доколкото се осведомих, свредла с конус Морз 3 започват от около Ф14-15 нагоре, така че до Ф13 съществуващия патронник е бил достатъчен, но, естествено, не мога да твърдя със сигурност дали е така. Относно това дали ще върши работа предстои да се види скоро, след като дойде преходника за Морз 2/3. Ако не става, ще се взима друг патронник, пак бърз, който или ще е пак Rohm Spiro или Albrecht. Четох, че това се водят най-добрите производители в Германия, та и в света.

    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
    Айде гледдайте:
    ...
    Благодаря, колега! Дано не ми се наложи да ги ползвам тая схема и този списък. Но пък за тая цел, все повече се убеждавам, че маслото трябва да се смени и от тая гледна точка, това което си пуснал, ще бъде от полза при разглобяването и сглобяването на машината.

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Кой би тръгнлал на такава машина да пуска 3 десети стружка с Ф32 ? Според мен с предварително 10мм, по-малко подаване и малко вд40 ще стане работата.
    По принцип в масовия случай са се ползвали с магнитни стойки тези машини, но за какво, как и какви отвори практически са пробивани с тях - нямам представа. Моята е една от малкото, които са монтирани на колонни стойки. А пък само моята е на колонна стойка на производителя - DUSS. Малкото други, които съм срещнал в интернет на колонни стойки, са на други производители.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img3.jpg
Прегледи:1
Размер:38.8 КБ
ID:5809755

    Коментар


    • #17
      От: Бормашина DUSS S32 II

      Един пример за използването им. Преди години бях на обучение за едни бетонпомпи в Немско. Та там имаха лиценз за удължаване на камионски шасита. След удължаването и заварките, отвътре се слагаше усилващо парче п-лайзен и се пробиваха заедно за пас-болтове точно с такава бормашина, лепната на рамата.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Бормашина DUSS S32 II

        Дойде преходника от Швабско. Междувременно взех и един преходник китаец с "високо" качество за 8 лв.. Сега съм с немския. По-късно ще пусна и снимки, че от гаража ми е трудно.
        Радва ме фрактът, че след почистването, патронникът си държи стабилно бургия 10 мм. без да я изпуска. Имам една тъпа и една, дето не я знам колко е остра, но ги държи и двете и не превъртат бургиите. с първата не искаше да пробива, явно е доста тъпа, с втората изяде 6 мм. винкел за норматив. Доволен съм!
        Едит: Пробивал съм директно с бургия 10, без да ползвам бургии с по-малки диаметри за пилотен отвор. Важно беше да се отбележи.

        Коментар


        • #19
          От: Бормашина DUSS S32 II

          Така се прави,пробиваш директно без централен отвор.Ако си пробил и искаш да разширяваш,ще получиш неправилна форма,няма да е точен кръг,защото няма кой да води центъра на свредлото.За да стане точно при пробит отвор,се използва фрезер.
          Последно редактирано от petroffbg; 02-03-19, 18:34.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Бормашина DUSS S32 II

            Ето и снимките.

            Преходите (в средата е китаеца):

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3577.jpg
Прегледи:1
Размер:431.8 КБ
ID:5809918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3578.jpg
Прегледи:1
Размер:396.9 КБ
ID:5809919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3579.jpg
Прегледи:1
Размер:399.0 КБ
ID:5809920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3580.jpg
Прегледи:1
Размер:397.9 КБ
ID:5809921

            Дупките в материал 6 мм., от Ф4-5 до Ф10, отляво надясно:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3587.jpg
Прегледи:1
Размер:364.5 КБ
ID:5809922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3582.jpg
Прегледи:1
Размер:419.3 КБ
ID:5809923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3583.jpg
Прегледи:1
Размер:370.3 КБ
ID:5809924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3584.jpg
Прегледи:1
Размер:447.3 КБ
ID:5809925

            Бургиите - отляво е тъпата, отдясно е тази, която пробива:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3586.jpg
Прегледи:1
Размер:368.5 КБ
ID:5809926

            И снимки на машинката:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3588.jpg
Прегледи:1
Размер:504.1 КБ
ID:5809929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3589.jpg
Прегледи:1
Размер:531.4 КБ
ID:5809928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3585.jpg
Прегледи:1
Размер:445.5 КБ
ID:5809927

            Коментар


            • #21
              От: Бормашина DUSS S32 II

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Така се прави,пробиваш директно без централен отвор.Ако си пробил и искаш да разширяваш,ще получиш неправилна форма,няма да е точен кръг,защото няма кой да води центъра на свредлото.За да стане точно при пробит отвор,се използва фрезер.
              Благодаря за информацията! Винаги съм имал чувството (и съм се замислял), че едно свредло трябва самичко да си пробие материала. Но все пак е друго да ти го потвърди човек с опит зад гърба си!

              Коментар


              • #22
                От: Бормашина DUSS S32 II

                Каймане, тези свредла са "наострени" като куча пишка бе...
                В тубата има достатъчно много видеа как се точи свредло на ръка, погледай, па си ги наточи както си трябва, с все ъглите.

                А за първоначалното пробиване с малко свредло-аз пробивам най-напред с такова на което диаметърът е долу-горе колкото "перото", или както там му се казва на голямото свредло. Т.е.-тази част която е в центъра на свредлото, и е перпендикулярна на оста на пробиването. Тя няма как да реже, а просто "изплюва" метала встрани, където вече го поемат режещите ръбове.
                Тази именно част се съпротивлява на натиска. Много добре се усеща при пробиване с дрелка.

                А и съвета на Пламен Петроффбг е много правилен, но тук говорим за хоби приложение, а не за изработка на прецизни двойки на горивна апаратура. Така, че дали идеален кръг, или многостен, с височина на катета една-две хилядни е абсолютно без значение.
                Те затова се и използват бормашините-за пробиване на видимо кръгли отвори, а не за изработване на космически кораби.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Бормашина DUSS S32 II

                  Кольо, благодаря за включването.
                  Искам само едно уточнение да направя - за мене фразата "хоби приложение" не съществува.
                  Или нещо го правиш както трябва, или не. Независимо как. Говорим за отношение, не за възможности на машината или оператора.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бормашина DUSS S32 II

                    бе нещо ми се мота в кратуната, че от фи 30 нагоре предварително се пуска свредло на 30 процента от размера.
                    Но може и да се бъркам. Аз и на фи 22 първо центрово пускам, после десятка и не съм установил нещо фрапантно.
                    А то няма и начин да притежавам всички размери свредла, който ще ползвам, за да докарам размер от първо свредло - кобалта е доста скъпичък, та гледам от разстъргващата глава да го докарам
                    Последно редактирано от i208; 02-03-19, 20:37. Причина: редакция

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бормашина DUSS S32 II

                      Гледам, че хубава дискусия се заформи, поне за мен, безхаберието.
                      Споделете как се пробиват отвори на различните диаметри, с какви свредла и т.н.
                      Ще съм много благодарен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бормашина DUSS S32 II

                        Вземи си един китайски патронник с нов преходник дирктно за морз 3, този патронник е убит от работа. На мен ми се налага да пробивам със 8.8мм доста, пробвах какви ли не кобалти, които все се къртят или чупят, докато не попаднах на обикновено българско свредло от едно време. Това си пробива много повече отвори и по-бързо от кобалтовите.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бормашина DUSS S32 II

                          Купи си свредла от специализиран магазин, а не дето продават комплект за 8.60.
                          Последното което купих беше от ИТТ-магазин за крепежи, и режеше като змей. Счупих го поради моя глупост.
                          Но в тези магазини съм забелязал,ч е продават качествени неща, макар, че малко не познават парите, ама качеството си струва каквото струва. Няма хубаво и евтино...

                          После-много е важно заточването. Най-правилно е на станок за заточване, там ти се гарантира перфектна геометрия, но почти перфектна, която разлика не можеш да хванеш на око или звук-може да се получи и при самоделни приспособления за заточване, или ако си добър в микромоториката-и на ръка.
                          Пак ти казвам-в ютуб е пълно с клипове за заточване. Кеф ти на английкси, кеф ти на немски, кеф ти на полинезийски.
                          Аз гледам руските, щото само тях разбирам.
                          И въпреки,ч е руснаците са си диваци-поне идеи имат. Та ползвай идеите, и си направи читаво устройство за заточване.
                          Ако не на ръка. Имам хиляди заточне на ръка свредла, и почти нямам случай да се налага да ги презаточвам поради объркани ъгли.
                          Но трябва да знаеш какво трябва да представлява добре заточеното свредло, и как се постига това.

                          За финал-идеално заточеното свредло вади две еднакви стружки. Рядко пъти се наблюдава това, даже и при фабрично заточване.
                          Но, ако свредлото реже-да не те притеснява, че няма две еднакви стружки, особено, ако е заточвано на ръка...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бормашина DUSS S32 II

                            Моя съвет за просто приспособление,е да си драсне една чертичка на 120 градуса на опората на шмиргела,по нищо не пречи на другите операции,а за свредла много помага, виждал съм на някой шмиргели заводски разграфено.В тубата бях гледал и още по хитър метод за проверка на заточването.Допират две шестограмни гайки по-големички примерно М16 и между тях слагат наточеното свредло, направо си е готов калибър за без пари.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бормашина DUSS S32 II

                              https://youtu.be/XIe9tbTngCI
                              Прегледай и другите му клипове за заточване на свредла, ще научиш много и полезни неща.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бормашина DUSS S32 II

                                Благодаря, колеги!
                                Значи бая съм прегледал клипчета за заточване на свредла още преди да стане въпрос тук в темата, но нещо си нямам вяра на себе си да заточвам на ръка. Тия руските клипове съм ги гледал по два пъти минимум и съм схванал теорията, но и самите руснаци си казват, че си трябват доста тренировки, за да се заточи свредлото като хората. Не е работа за безхаберие като мен. Затова съм се насочил да си изработя някакво приспособление с подаване с ъгъл и ограничител на подсаването, та поне да мога да докарам ъгъла на свредлото и симетричност някаква на двата режещи ръба. Оттам нататък ми остава да направя и полетата зад режещите ръбове като хората, но още не съм ги измислил как да ги направя с нагод, а не на ръка. В момента оправям един стар шмиргел (ама пък работи, та пее, явно е ползван много малко), марка V.S.F.. 2800 об/мин., 250W, от разни цигански намеси, та като стане готов ще се ползва предимно за заточване на свредла и полировка. Дотогава, трябва да съм измислил и идейно как да стане установката за заточването на свредлата, с минимална човешка намеса и оттук - минимална човешка грешка. А следващото нещо, за което съм се зарибил много е да си направя ей това изделие, не точно същото, но подобно:

                                https://www.youtube.com/watch?v=a_RlL1O-bK4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X