Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    Вече предлагат Раптора в Бг от 120 хилки без щора и ролбар.
    В ценовите листи на форд БГ ,още го няма .
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • #77
      От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

      Мира еоод-Монтана представителство на Форд.
      8)

      Коментар


      • #78
        От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

        Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
        В ценовите листи на форд БГ ,още го няма .
        То на Форд БГ сайта все едно аз съм го правил. Не, че на други марки е по-добре де. Напоследък се ровя за следваща каляска и ми направи впечатление.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #79
          От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

          Рейнджър раптор е готин но с какво ли чак толкова да струва с 40 000 лв. повече от Ranger Wildtrakе готин е но само едни амортисьори и режим за скоростно шофиране върху неравен терен....(гледах клипче от едни джикитайци Раптора влезе в един мол с височина на входа 190)
          Между другото Фолксваген се обединявали с Форд ,щели да правят общ пикап или поне Форд да правят общия пикап а Фолксваген некви ванове ,с общи идеи и технологии от 2022г. (какво ли ще се пръкне)
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #80
            От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

            Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
            Рейнджър раптор е готин но с какво ли чак толкова да струва с 40 000 лв. повече от Ranger Wildtrakе готин е но само едни амортисьори и режим за скоростно шофиране върху неравен терен....
            Конструктивно са различни, по-широк, по-висок, с усилено шаси, окачване, спирачки. Разликата в цената обаче не знам откъде са я извадили, при нас е наполовина. Може би в България ги пускат с някакво по-гъзарско окомплектоване Между другото Wildtrak носи и влачи повече, и има някои помощни екстри, така че пресмятането кой е по-добър е според нуждите.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5810894

            Коментар


            • #81
              От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

              Само по снимка левия избирам - висок,широк,окачване,спирачки,влачи и носи,като го гледам и броничка има под моторчето.
              С тия 40 бона разлика обаче не мога да се разбера
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                Тия притеснения ако са такива в 21век са си сериозни пречки,то не остана нищо по свестните страни да го делат.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                  Ето ти и мнение от човек / семейство с три деца, които си взехме Hilux-a. Invinsible е модела и само защото го взехме от човек който искаше явно да се прави на мъж, но му трябваше просто едно меко и леко СУВченце. Не бих препоръчал Invinsible - излишна екстра (Тойота Safety Sense) в сравнение с предходния модел и хромирани елементи (първото влизане в гората и нямат същия вид). Бих инвестирал парите в по-хубави гуми за извън пътя, капак / щора / хардтоп и ел. окабеляване за в легена.

                  Използва се за "работа" и за семеен автомобил - ако разбираш работата като ходене по чукари и тестване на разна екипировка. Понеже в последните постове се спомена метална броня - ами има си заводски Hilux-a (около 3мм е). Недостатъчно за мен - ще се сменя, както и с по-читава защита на скоростната кутия (дебела е пак около 2-3мм, но си е доста малка като размер и едвам покрива кутията).

                  Отзад имаме постоянен товар от около 200-300кг, не теглим с него - това за мен само спъва офроуд проходимостта (то и на нашия пазар те първа се разработват такива високопроходими варианти). Да, използва се извън пътя, в България, вече сме на 40 000 км - не си падаме по екстремния офроуд, но сме го качвали на достатъчно технични терени и не жалим боята особено. Казвам го, понеже повечето хора си взимат такива магаренца за пред кафето.

                  Определено като недостатъци ни се вижда липсата на фабрично окабеляване в легена (само Amarok го има - един приятел е с такъв, та си ги сравняваме), както и чисто асфалтовия теглич, който предлагат от Тойота (за това ние се оборудвахме с custom-made американски тип - използваме го с шегел отзад за издърпване, не сме пускали окабеляването).

                  Друг недостатък е, че няма заготовки за покрив / багажник - т.е. примерно в момента единственото читаво за мен решение е на Rhino Racks или нещо направено и с разпробиване на покрива. Не се чувствам комфортно точно пък за покрива - за шнорхел ще го оборудваме.

                  Решихме си проблема с липсата на окабеляване като му сложихме система за допълнителен, втори акумулатор - толкова ни хареса, че решихме да ги продаваме в България (стига толкова с минутката за реклама). Правим сега по-читаво ел. табло (алумниниеви профили, с кутия за бушни, 12V "морски" изводи - заключват запалката, USB с по-висок ампераж) - ще сложим снимки скоро. Имаме отзад в легена няколко кутии за багаж, 35л хладилник Engel и водоструйка на 12V (служи и за душ лятно време).

                  Отпред пластмасовата броня е доста широка - т.е. побира лебедка с основата за плочата. Аз все пак ще слагам сертифицирана усилена броня на ARB - да нямаме проблеми като пътуваме из Европа.

                  Окачването не е правило проблем, въпреки че редовно гресирам обеците и втулките - след зимния сезон имат навика да скърцат като врата от филм на ужасите. Даже като загрее по някой по неравен път, направо вози като лимузина. Като избием амортисьорите, ще сменим с +2" лифт всичко и единственото ни условие е да бъде rebuildable, т.е. да се сменят семеринги, масло и да си е като ново (подобно на моторите и байковете).

                  Видеа от dashboard-а имаме в YouTube канала - може да видиш нагледно в калотии с HT гуми на какво е способен, без даже да пускаме бавни или да заключваме заден диф.

                  Ако сега избирах пак бих взел Hilux-a, въпреки че бих погледнал и по-обстойно новия Ranger.
                  Последно редактирано от Sartor; 26-03-19, 12:49.
                  Тел / Viber: +359 889 396 793

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                    Семеен парт тайм! Кви други пикапи си имал та заключи, че Хайлукса и Форда са нещо по?
                    8)

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                      Имал съм възможност да карам служебни Hilux, от старите. Isuzu съм карал на един познат - прекалено нисък идва, но пък е по-приятен според него за поддръжка. От Амарока на споменатия приятел, не останах впечатлен, особено и цените които им слагат - факт, че е по-удобен за пасажери отзад (повече се чувства като СУВ, а не като Hilux-a). Имах възможност да карам и 1-2 месеца Navara - пак там много лъсквао ми се видя като за пикап. Hilux-a ми се видя като най-добро съотношение за цапане : издръжливост.
                      Тел / Viber: +359 889 396 793

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                        Хайлукс 8 поколение или след 2015 година - слаб мотор за европа, човек с ръст 1.75см. на задните седалки главата му опира в тавана, вярно купето е доста повдигнато но предната броня стърчи много напред. Исузуто е проблемно с части дори и при официалния представител. Карам пикапи отдавна. Единственото, за което ми харесва в Хайлукса е автоматика без знечение на кой модел.
                        8)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                          1 година опит с Ford Ranger Wildtrak 3.2 auto Закупен нов - изминати 20000 км

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                            Предишен 4х4 опит - 70 000 км и 4години Toyota 4 Runer 3.0 td , Семеен Тигуан 50 000 км.
                            Та за Ф Рейнджъра .Правих тест драйв на всички нови пикапи без Мерцедес. Рейнджъре беше най добре.
                            Много комфортна кола.Държи се отлично зимата.Рядко включвам предно.Зимни гуми Goodyear ultragrip - важен детайл. Среден разход за 19000 км. 10 л на 100 км

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                              Преди да седна на Рейнджър си мислех, че Наварата друса най много от пикапите. Тия 200 коня на 3.2 мотора въобще не се усещат. Е иначе добре 5 звезди, голям дълбок леген, хладилна жабка, ама друса ли!
                              8)

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ за избор на нов Пикап 2019г.

                                L200,Hilux,Navara,Amarok .Всичките ги карах преди да взема рeшението за Ranger. Най добре стои на шосето Амарок и работи най тихо,най пъргав е - варианта V6 около 270 к.с. Най добре изпълнена кабина има Ranger.За това ниво на обрудване е с около 25 хил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X