Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Паджеро 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Паджеро 3

    Здравейте колеги,става дума за Паджеро 3 2.5 4D56 мотор 116 коня.Проблема е следния,има странно виене от 1200 до 1800 оборота,по джипа всичко е сменено,ролки ремъци,водна помпа,сменени лагерите на динамо,всички въртящи се елементи,пращах и хидравлична помпа проеверка и без ефект,моля за съвет от каде може да идва това виене.

  • #2
    От: Проблем с Паджеро 3

    Някой от балансиращите валове в мотора например. Може да се установи като се свали ремъкът зад ангренажния, той задвижва само тях.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Паджеро 3

      Струва ми се, ремъците на балансиращите валове са голям таралеж в гащите. Според мен, ако се премахнат ремъците, ще изчезне виенето и ще се намали риска от други поражения. Единственият минус е, че в определени обороти, обикновено от трета скорост нагоре, двигателят започва здраво да тресе, но пък съм му свикнал и това не ми пречи. Но, ако колегата открие, че проблемът е в тези валове и му се занимава да ги прави, няма лошо.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Паджеро 3

        Сменен е и ремъка на балансиращия вал,а възможно ли е да е старо хидравличното масло,правиго като загрее мотора,на студен мотор виенето го няма

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Паджеро 3

          Тоя ДВГ е с отделни задвижващи ремъци на периферията - тоест, разкачаш ги един по един и следиш от коя периферия идва виенето.
          И ако след като свалиш всички ремъци виенето продължава, най вероятно е от агренажния ремък, или ремъка на балансиращите валове.
          Нищо че са сменяни - колко му е да се пренатегнат.

          Коментар


          • #6
            От ляво от към хидравличната помпа,при свален пистов ремък виенето го няма,най интересно е че хидравличната помпа я пращах да я рецитират но уви днес я слушах с слушалки от зад на нея и от там се чува стршно стъжене(виене),но пък при студен мотор го няма

            Тоя номер в виеното го прави при загрят мотор,при студен го няма колкото повече загрява двигателя толкова повече се увеличава виенето
            Последно редактирано от Паджеровод; 24-02-19, 19:32.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Паджеро 3

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Нищо че са сменяни - колко му е да се пренатегнат.
              При мен преди години ми виеше на същия двигател след смяна на ангренаж, тогава се оказа пренатегнат ремък на ангренажа.

              Имаш късмет дето се вика , поне няма да ровиш целия двигател.Сваляй помпата и обратно в сервиза.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Паджеро 3

                Няма ли някой такава здрава помпа

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Паджеро 3

                  Търси по обявите, виж в Царева ливада имат много коли.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Паджеро 3

                    Здравейте ако е пренатегнат ангренажа няма ли да вие и когато работи и на оборот,защото на оборот и над 1600/1800 оборота няма нищо???

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X