Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    ..Също мисля, че Протектата няма да има проблем никакъв с неръждясалата ламарина.
    Тя проблем няма, ама ще се олюпи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

      За при мене ще гледам какво става и след 8-9 месеца ще докладвам, живот и здраве.
      На тия момчета с халето, като им гледам снимките, няма много място дето е рисково за "олюпване".

      Коментар


      • #48
        От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Лична аз, ако разполагам с бюджет бих сложил нови ламарини. Макар, че и с тези ще изкара още много, щом не са пробити от ръжда...
        Кольо в новата поцинкована ламарина има много по малко цинк щото скъпичък идва Новата след 5 години ще е по зле от тази дето е изкарала поне 40 .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

          Колега, ламарината със сигурност не е 0.5/ 0.7 Добре дошъл си да я премериш . Именно затова предпочетохме старите дебели, но добре поцинковани ламарини пред новите тънки, но пак много по скъпи. Това Холандско хале е без носеща конструкция. От вътре ламарината е като нова , а пък като здравина с варията съм я блъскал и едва поддава . Много далеч ми се вижда от това да прокапе заради ражда в близкото десетилетие. Но все пак Трябва да я предпазим. Предварителната подготовка е ясна, една добра водостуйка.
          Сега основния въпрос е феролита или 3в1 ще държи по-дълго ???
          Феролита се е доказал от десетилетия и доста хора от опит казват, че са имали дълъг успех. За 3в1 чакам, някой ОПИТЕН да я похвали с дълголетие, че поне 10 години не е мръднала
          То се е видяло май,че нещата клонят към феролита. Ако обаче някой ден той се изложи, тогава ще дадем шанс и на 3в1. Осен ако не са измислили до тогава някакви течно стъкло за покритие, защото аз за в бъдещето виждам, че стъклото ще е основното в строителството. Няма по хигиеничен продукт. а пък и издържлив поне няколко поколения . Естествен продукт от пясък, пустини колкото щеш.
          Благодаря отново за съдействието на всички

          Коментар


          • #50
            От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

            Феролита не знам с какво се е доказал, при положение че в него доколкото ми е известно няма нищо повече, имашо отношение към защита от корозия, от средностатистическа алкидна боя за метал. Ръждясалите стълбове по улиците сам ги виждаш - това е след грунд и феролит.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

              Единственото което не мърда и след 20 години върху ръждата е оловния миниум .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                Въпреки, че вече събра различни идей, с комбинация от които може да напишеш дисертация давам един глас за:
                1. Водоструйка
                2. Ръждопреобразовател - ортофосфорна киселина
                3. (Изплакване и хубаво изсъхване) - тази стъпка може и да е излишна, според зависи най-вече от ръждопреобразувателя, аз бих минал още една метла с водоструйката...
                4. Алкиден грунд
                5. Боя

                Изглежда като по-дълъг процес, но нито като труд, нито като материали ще е чак толкова по-страшно от разните 3 в 1 варианти, но пък (почти гарантирано) изненади няма да има. Също бих препоръчал нанасянето на всички разтвори да става с подходящи по големина четки, а не мечета. Четката има свойството много повече да вкарва материала в микрорелефа на порърхноста отколкото мечето. Затова и на някои грундове изрично пише да се ползва само четка, а не мече.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #53
                  От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                  Първоначално публикуван от Blagodarq Преглед на мнение
                  За 3в1 чакам, някой ОПИТЕН да я похвали с дълголетие, че поне 10 години не е мръднала
                  Трудна работа. Протектата може би е с една идея по качествена от "обикновенните" но не е вечна.
                  Личнния ми опит е от боядисване на порти и други железа подобни, като технологията на нанасяне съм я спазил. За три години избледнява, на места се появяват ръждиви точки. След още 7 сигурно ще съм пребоядисал нещата отново.
                  Цената е по - висока, не знам дали ако бях избрал друга боя резултата щеше да е по лош...

                  Коментар


                  • #54
                    От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                    С 3в1 съм боядисвал метална ограда. След първата година изби ръжда навсякъде по нея, при положение, че при боядисването й профилите бяха нови и чисти!

                    Коментар


                    • #55
                      От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Феролита не знам с какво се е доказал, при положение че в него доколкото ми е известно няма нищо повече, имашо отношение към защита от корозия, от средностатистическа алкидна боя за метал. Ръждясалите стълбове по улиците сам ги виждаш - това е след грунд и феролит.
                      Алуминиев прах.
                      Вероятно и в протектата има но е по-скъпа и определено по-нетрайна от феролита, според личния ми опит. Със сигурност и двете, нанесени върху чисто от ръжда и негрундирано желязо, се отлюспват след година-две.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X