Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ? :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

    Чак пък.
    Къде го продават оловния миниум на поносима цена?
    Щото в кварталните железарии -хич го няма от години.

    Коментар


    • #17
      От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

      Пичове, като давате предложения имайте предвид, че става въпрос не за няколко петна ръжда, айде да речем по цял калник, а трябва да се третира 1 декар площ. Това по сметка по диаметъра на фермата. Отчитайки гУфрирането-площта я бройте по две...
      Кой ще се заеме да жули за такава площ?
      Ако попитате за оферта от фирма-вземете си стол, че ще паднете.

      Според мен едно нанасяне на най-евтиния грунд, и после най-евтината боя ще спаси положението за няколко години. Даже и без грунд-направо боята. Все пак не се търси решение вовеки, а само временно.
      А по мое виждане и без никакво покритие това хале ще откара още поне 10-15 години, ама си е грозно така.

      И последно=напоследък се занимавам със сметки за построяването на почти същото хале за мен си. Изписах пооловин химикал, и похабих сума ти листи хартия, да не казвам колко клипове изгледох в тубата.
      Та ламарината за такова хале не е евтино перо в строителството, но пък и не е нищо непосилно. Нещо около 3000-4000 лева грубо. Това само материала де-ЛТ ламарина 0,5, с някакво си цинково покритие, може да е мижаво, но поне ще е ново, и ще откара двойно. А и външен вид ще има.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Безира не е проблем. ОЛОВНИЯ миниум го забраниха в юропата.
        А пък макаронаджиите още го произвеждат!

        П.П. Интересното е, че ленения и алкидния безир не само, че не са на една цена, но и разходните норми за ленения са по-високи с около 30-40% за м2.
        Последно редактирано от коко келеша; 21-02-19, 20:06.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          А пък макаронаджиите още го произвеждат!
          Искам да купя. Ще помогнеш ли?

          Коментар


          • #20
            От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

            Първоначално публикуван от Blagodarq Преглед на мнение
            Здравейте другари. Правим си зелено училище група доброволци и си сложихме едно старо хале, от тези, които са без конструкция а само гуфрирани поцинковани ламарини ( по две дълги по 8 метра захванати отгоре с болтове), от старите. Сега искаме да го освежим, главно за да има външен вид а пък и да спрем донякъде ръждата която е почти превзела цялото хале .
            Покривната му площ е около 1000м2 и търсим най-евтино и добро решения. Моля споделете ако сте вие как бихте постъпили, като по-опитни ? Имаме условия с пистолет да го пръснем .

            Относно идеята ни, приемаме малки и големи деца без каквито и да е такси, и ги учим на различни занаяти, като посаждане на дървета, земеделие, работа с глина, пермекуртура, почистване на природата и подобни. Ако на някой му е интересно може в youtube да напише Творилци.

            Благодарим за съдействието


            [ATTACH=CONFIG]982019[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]982020[/ATTACH]
            Проект, НПО и каквато и да е подобна инициатива е решение. Това за бюджета.
            Относно техническото решение и при условие, че се търси и подходяща визия се сещам за самозалепващите битумни керемиди на руло. Не е необходима сложна предварителна подготовка на повърхността и предполагам, че дори и тук във форума ще се съберем доброволци с горелки за да помогнем за монтажа. Поразгледах за вашата инициатива и каквото и решение да изберете аз лично ще участвам. Предполагам, и администрацията на форума ще ви подкрепи, и ще позволи да публикувате сметка за дарители.
            И не забравяйте да ни държите в течение с проектите си. Мен лично ме впечатлиха приятно и предполагам, че доста от колегите тук биха били полезни със знания и умения.
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • #21
              От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

              Аз бях пред подобна дилема преди десет години, трябваше да зящитя някак започнала да корозира подцинкована ламарина.
              Тези съвети за търкане с телени четки и разни там ако не сте се качвали на покрив изглеждат приложими ама за покрив с такава площ не са.

              Аз опитах с търкане и с дрелка и с шлайф и най на края и с шпакла , е става ама пусти ми покрив голям не спори и най накрая го минах наред с една яка водоструйка да пада каквото ще пада.

              После се засилих да го боядисвам с боя за подцинковани ламарини специална с течен цинк много хубаво става ама цената и една сериозна и на 3 та кутия
              Преминах на добрия изпитан Сребърен феролит на Оргахим Русе на две ръце.

              Сега след десет години време няма никакви следи от ръжда и като гледам и на площата където нанесох специалната Цинкова боя за едни сериозни пари и на тази с обикновен сребърен феролит вида им е еднакъв.

              Така че , миене с водоструйка за да се обеспраши и после две ръце сребърен феролит и готово.

              Мога да кача снимки как изглежда сега ако има нужда , нямам как беше ама беше по лошо от това хале дето питат за него.


              Има и по евтини видове сребърен феролит но този на Оргахим има добра покривност и е траен имам и боядисани с него и два решетъчни електрически стълба светят като боядисани вчера а беше преди десетилетие.Но не трябва да се пести боя за да е трайно си иска минимална дебелина на покритието.
              Последно редактирано от Николай Колев; 21-02-19, 20:56.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #22
                От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                Ако има мощен компресор - с пясъкоструйка може да се почисти сравнително лесно ръждата. Нямам представа за цената на пясъка. С около 1 буркан и песъкоструйка за 20 лв от лидл изчистих една дискова брана (валандър). Абе за толкова площ пак ще е бавно, но поне значително по-лесно (и предполагам по-качествено) от телена четка.

                Коментар


                • #23
                  От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                  Пясъкоструйката има лошия навик такива ръждясали тънки ламарини да им прави хубави дупки. Не е оферта за този случай.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                    А телената четка няма да ги направи ли? Говорим за телена четка на ъглошлайф или бормашина. За ръчна е несериозно дори да си го помислим.

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                      Абеее, ако водоструйката не прави дупки мисля че Николай Колев е най-близък до замисъла и бюджета.

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                        Има приставки за вкарване на пясък към водоструйката, но не разбрах кой знае колко от резултата. Имам чувството, че само с песъкоструйката се получи по-добре. Твърде е възможно е да е от това, че пясъка ми беше малко.

                        Коментар


                        • #27
                          От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                          Боядисайте го с Протекта. Това е 3 в 1. Преобразувател, грунд и боя. Нанася се директно върху ръждясала повърхност и държи. Има вносни по-добри аналози, но са по-скъпи. За целта Протектата ще свърши добра работа.
                          Може да се пръска и се разрежда с бензин. Органичните разтворители не стават за нея. Това е най-нетрудоемкия начин и резултатът ще е гарантирано добър. Не се налага да се маха ръждата.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Е, та каква да е технологията за оловния миниум? Купуваш миниум, бъркаш го с безир и мажеш по изчистен до блясък метал. Изчистването до блясък е най-важната точка. Директно върху ръждопреобразувателя не работи.

                            После се чудиш с какво да покриеш тоя ярко оранжев цвят.
                            Оловния миниум си държи перфектно върху ръждата .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Оловния миниум си държи перфектно върху ръждата .
                              За държане - държи, ама не предпазва от по-нататъшно ръждясване.

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво да обработим ръждясала поцинкована ламарина ?

                                Също бих предложил Протекта 3в1. Ламарината само се почиства грубо - с метла или с водоструйката, както казаха колегите. Може да се разрежда с бензин, но според мен е по-добре с разредител за Протекта. Разредителят /по спомен/ е около 4 пъти по-скъп от бензина, но аз го предпочитам категорично, а и на вас ще ви стъпи до стотина лева. Тоя разредител се добавя към боята 5 до 10% - до работна гъстота и направо с четката или някакъв подходящ валяк. Сега при хубаво време се минава веднъж, евентуално догодина при наличие на ресурс може да се повтори.
                                Грубо, на око - може би ще ви стигнат стотина литра боя и десетина литра разредител. По магазински цени това е 2000 - 2500 лева.
                                Миналата година така боядисвах LT ламарина на навес, много съм доволен от резултата. Даже се и хвалех в темата за металните покриви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X