Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

    По много и често. Само да го надушат в махалата, че има струг в гаража
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

      Мооого зИлен бре,постарал си се като мераклия!
      Изгради си навик НИКОГА да не оставяш ключа в универсала!Намери му удобно место наблизо,и след работа го слагай винаги там.Нагледал съм се на натъртени,счупени ребра и зъби от забравен ключ в универсала.
      Така като гледам си го стационирал на место,ще ти трябва отвор в стената за дълги детайли.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

        Да за ключа знам, навика го нямам, защото не съм стругар сега съм го оставил там защото всичко е разглобено разхвърлено и незнам, кое от каде е и търся постоянно нещо. Та се опитвам при всичката бъркотия да оставям нещата, кадето трябва да са, за да ги намирам по лесно. Но като привърша с реставрацията и подредя, всичко ще си дойде на мястото.

        Коментар


        • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

          Мотора предполагам, че няма да има проблеми ,когато върти само шпиндела и обработвам нещо на ръка по скоро мисля, че ще се товари, когато се пускат и самоходите... Ще има моторна защита, ще го видим как ще се справя... Но дойде ли трифазния ток веднага ще си сложа по големия му брат на мястото, и на него между другото са му сасипали лапите нещо е заварявано от едната страна. Държи се на два болта само трябва да измисля, как да го оправя да е като хората, докато дойде време да го сложа. Ще щракна някоя снимка да видите, какво е правено и да дадете някакви идеи, какво може да се направи.. макар, че си мисля, че само с нов корпус може да се оправи..
          Последно редактирано от gaberov; 10-03-19, 21:50.

          Коментар


          • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

            А случайно някой да има струйник и лампа за струг ? Че и това трябва да си направя...

            Коментар


            • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

              От оригиналната лампа много полза няма . Крушките на оперативно напрежение 24 волта светят колкото светят . По добре слагай нещо такова https://www.flexzon.com/682/9-led-%D...B6%D0%B8%D0%BF
              Последно редактирано от sek.1; 11-03-19, 05:39.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                Да за осветлението и аз си мисля, че в днешно време има по добри решения от преди 60 години но за охлаждане ще трябва да си намеря система с помпа вана и струйник от струг. Не се сещам как по друг начин с каква друга помпа може да стане.

                Коментар


                • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                  Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                  Да за осветлението и аз си мисля, че в днешно време има по добри решения от преди 60 години но за охлаждане ще трябва да си намеря система с помпа вана и струйник от струг. Не се сещам как по друг начин с каква друга помпа може да стане.
                  По принцип системата за охлаждане на С 5 е безкрайно скапана . Резервоар го играе десния чугунен фундамент а помпата е закрепена с две тръби и холендрови връзки . Борьола има склонността да завъжда разни бактерии и да завонява на умряла лисица а този резервоар няма как да го изчистиш . Минавай на външен резервоар както са следващото поколение стругове . Някъде трябва да имам поне десетина помпи за охлаждене на ММ .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                    Ще се радвам ако ме снабдиш с една, резервоар мога да си направя и от бака от боя или нещо подобно. Тъкмо няма да ръждясва и ще е лесно за почистване

                    Коментар


                    • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                      За осветление- в епохата на ЛЕД да си пишем за лампи е малко безсмислено. Прогресът от времето, когато е конструиран Ц5 отдавна е свършил своето и решението го има във всеки магазин.
                      Струйници съм виждал да се продават на доста места от тоя тип:
                      https://aton.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%...E%D1%81%D1%82/
                      не са скъпи.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                        Благодаря за инфото тези трябва да свършат работа.

                        Коментар


                        • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                          Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                          Ще се радвам ако ме снабдиш с една, резервоар мога да си направя и от бака от боя или нещо подобно. Тъкмо няма да ръждясва и ще е лесно за почистване
                          Из магазините за домшани потреби има перфектни за целта кутии - става си почти със завосдки изглед.

                          Вижда се на това клипче съвсем в началото:
                          https://www.youtube.com/watch?v=B0O7TROK8mA&t=39s

                          конкретното побира около 6 литра, но може да се купи всякакво. Помпата е около 100лв - алуминиев двигател, неръждаема (май) ос и пластмасово надолу, но достатъчно здраво. Лека е, работи много тихо и приятно, и дебит има предостатъчно. Конкретната е монофазна (исках да мога да си разнасям установката независимо от машините).

                          Монтирал съм и филтър за едрите частици (вътре в самия съд е, във втори съд за утайник и връщащата се течност минава през него), нещо като половин-една десета му е мрежата и е за многократна употреба - изцяло метален, съответно с възможност за почистване/измиване.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                            Колеги ето едно видео което щеше да ми е много полезно преди да започна реставрацията на моя струг. За мене вече мина но на някой друг на, който му предстои в бъдеще ще му бъде полезно и интересно https://m.youtube.com/watch?v=w_Y5m_ogwtY струга е почти същия като моя с малки разлики, но управлението и супортната кутия са абсолютно същите на края на клипа като го видях как работи се обнадеждих
                            Последно редактирано от gaberov; 11-03-19, 16:03.

                            Коментар


                            • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                              Да нещо такова си го представям и аз, а каде мога да видя каква е тая помпа, каде се продават ?

                              Коментар


                              • От: По-добре паднал зад бара, отколкото прав пред струга (С-5)

                                Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                                Колеги ето едно видео което щеше да ми е много полезно преди да започна реставрацията на моя струг. За мене вече мина но на някой друг на, който му предстои в бъдеще ще му бъде полезно и интересно https://m.youtube.com/watch?v=w_Y5m_ogwtY струга е почти същия като моя с малки разлики, но управлението и супортната кутия са абсолютно същите на края на клипа като го видях как работи се обнадеждих
                                Тоя си е оставил ръцете с тая "реставрация".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X